ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال ریپل (Ripple XRP) چیست؟ 

راهنمای کامل ریپل

ارز دیجیتال ریپل نام یک پول دیجیتال با نام اختصاری XRP است که توسط بانک ها مورد استفاده قرار می گیرد تا نقدینگی به صورت تقاضا را در زمان واقعی و  گسترش دسترسی به بازار های جدید ،پرداخت سریعتر و کاهش هزینه های ارز خارجی را به ارمغان می آورد.

با فارس کریپتو مرجع خبری آموزشی ارزهای دیجیتال همراه باشید.

آیا ریپل با نام اختصاری (XRP) سرمایه گذاری خوبی است؟

اگر درباره‌ی ارز دیجیتال ریپل چیزی نمی دانید ،نگران نباشید.

اصطلاح Ripple معمولا برای ارزهای دیجیتال (XRP) بکار برده می شود ، شبکه پرداخت بازی است که در آن مبادلات ارزی به خوبی شرکت های دارایی انجام میشود

ریپل یک شرکت خصوصی در زمینه جریانات مالی با هدف ایجاد شبکه ای جهانی از موسسات مالی و بانک برای کاهش هزینه های پرداخت های بین المللی با استفاده از نرم افزار ریپل می باشد. Ripple این شبکه جهانی را که از نرم افزار Ripple استفاده می کند، اینترنت قیمت می نامد.

محصولی منبع باز ساخته شده توسط Ripple اساس کار XRP است که مشکل بزرگ پرداخت های بین المللی که پیش سرمایه گذاری حساب های nostro/vostro ( این اصطلاحات ایتالیایی بوده و نوعی حساب بانکی است و زمانی استفاده می شود که بانکی پول بانک دیگر را به صورت سپرده نزد خود نگه می دارد.) است را حل می کند.

هدف از ایجاد ارز دیجیتال ریپل چیست؟

XRP میتواند به وسیله گسترش بازارهای جدید برای ارائه دهندگان پرداخت نقدینگی منابع در زمان واقعی توسط بانک ها، توافق های پرداخت سریعتر و هزینه های ارز خارجی کمتر به کار برده شود.

حتما بخوانید: ارز دیجیتال چیست؟

 هدف ارز دیجیتال ریپل این است که مردم بتوانند از «باغ‌های محصور» شبکه‌های مالی خلاصی پیدا کنند. باغ‌های محصور همان کارت‌های اعتباری، بانک‌ها، پرداخت‌های اینترنتی و سایر ابزارهای مالی هستند که دسترسی‌ها را محدود می‌کنند، برای تبادل پول کارمزد می‌گیرند و تأخیرهایی را در هنگام تراکنش بر مردم تحمیل می‌کنند.

مزیت ریپل (Ripple)

وقتی که شما  در مورد این مسائل فکر  می کنید ،متوجه می شوید که وضعیت پرداخت های جهانی به شدت عقب است.

ما می توانیم کلیپ یک خواننده را  با گوشی خود در وسط جنگل پخش کنیم اما هنوز فرستادن مقدار ارز برای مادر بزرگتان در ژاپن ( اگر مادر بزرگی در ژاپن ندارید از تخیل خود استفاده کنید) نیاز به هزینه و زمان برای پردازش دارد.

تکنولوژی پرداخت های آسان جهانی در حال حاضر وجود دارد اما چه دلیلی وجود دارد که صنعت پرداخت جهانی تا این حد عقب باشد

خوب این نکته ای نیست که فرض کنیم موسسات مالی به طور کلی تیرلیون ها دلار پول را که از نگه داشتن پول و کارمزد پرداخت ها بدست می آورند، رقابتی برای به روز کردن سیستم قدیمی مالی که پول ها را در جیب آن ها نگه می دارد ندارند، نکنند.

صنعت مالی همچنان تمایل دارد که اطلاعات مالی مربوطه را در اصطلاحات پیچیده ای که از افراد عادی جمع آوری میکند، حفظ کند. واژه هایی مانند “تعهدات بدهی وثیقه”، “کاهش کمی” را در قلمرو مالی به صورت محرمانه منتشر کنند.

ripple چیست؟

 با این حال به جای آن که رویکرد “سوزاندن آن از پایه”  که بسیاری از ایدئولوژی های  کریپتوکورنال پذیرفته اند، هدف ارز دیجیتال ریپل همکاری با دنیای مالی فعلی است.

تقریبا ۱۵۵ ترلیون دلار هر ساله از مرزها عبور می کند. به عنوان  مثال فرض کنید که همه از PayPal استفاده می کنندکه  مالیات ۲/۹٪ برای هر تراکنش دریافت می کند.

به این ترتیب این امر می تواند راهی برای کاهش هزینه های بالایی باشد که پرداخت میکنیم، فکر می کنم، همه با مواردی که PayPal بخشی از مبلغ را کم می کند آشنایی داریم.

این به این معنی است که حدود ۴،۴۹۵،۰۰۰،۰۰۰ دلار (۴٫۴۹۵ تریلیون دلار) از این پرداختهای جهانی به طور مستقیم به PayPal (یا شرکت یا موسسه دیگر) می رود. برای اینکه بیشتر به عمق ماجرا پی ببرید، این نکته را هم اضافه کنیم که این پرداخت ها احتمالا حتی روزها به  پردازش نیاز دارند.

ارز دیجیتال ریپل از کجا آمده؟

در  ابتدا در سال ۲۰۱۲ راه اندازی شد. در حال حاضر واقعیت این است که ارز دیجیتال ریپل Ripple ،شرکتی با درآمد مولد با ۱۰۰ موسسه مالی  در شبکه بلاک چین مخصوص خود است که شامل بانک های استاندارد با امتیاز صادر شده  Westpac ، Banco Santanderو BBVAو Chartered Bank می باشد.

حتما بخوانید: آشنایی با ارز دیجیتال IOTA

ارز دیجیتال ریپل از مفهومی با نام دروازه استفاده می کند که بهترین توصیف از چیزی شبیه یک لیست جهانی است که می توان آن را به این صورت توصیف کرد که یک بلاک چین خصوصی است.

اساسا یک پورتال دیجیتال است که دولت ها، شرکت ها و موسسات مالی برای پیوستن به شبکه ریپل از آن استفاده می کنند که به آن ( RTXP ( Ripple Transaction Protocol که با اسم رسمی RippleNet شناخته می شود.

اساسا Ripple برای سازمان هایی که به طور مرتب مقدار زیادی پول را در سراسر مرز ها عبور می دهد، ساخته شده است. مانند اپل یا آمازون ساخته شده است که در حال حاضر میلیاردها دلار  ارز را بین مرزها جا به جا می کنند.

مهم است که توجه داشته باشید  که عملکرد شبکه Ripple به صورتی است که تبدیل تمام انواع ارز را پوشش می دهد. با این حال باید بتوان نقدینگی را تضمین کرد و اینجا زمانی است که XRP وارد کار می شود. XRP دارایی از نوع دیجیتال است که قابلیت تبدیل منابع مالی را به پرداخت کنندگان سازندگان بازار ها و بانک ها ارائه می دهد.

در حالی که  زیر ساخت های پول دیجیتال ریپل برای شرکت های بزرگ مناسب است، توجه زیادی به مصرف کننده های معمولی نمیکند. RTXP این قابلیت را به صورت انفرادی ارائه نمی دهد و ارز دیجیتال ریپل قصد ندارد به زودی تغییری در نحوه ی دریافت و ارسال پول در هر زمانی ایجاد کند اما با این وجود انقلابی در نحوه ی انتقال پول در مقیاس بزرگ تر در سراسر جهان است.

نشان داده است که می تواند ارز رمز پایه بیت کوین که در هر ثانیه توانایی کنترل ۱۵ تراکنش دارد،‌ را کنترل کند در حالی که XRP می تواند بیش از ۱۵۰۰ تراکنش را در یک ثانیه انجام دهد. ارز دیجیتال ریپل می تواند حجم زیادی از تراکنش ها را در یک ثانیه مدیریت کرد.

ساختار عرضه ریپل

یکی از عناصر کلیدی که در مورد ارز دیجیتال ریپل ( XRP )وجود دارد تعداد زیاد ریپل های موجود است. در واقع تعداد ۱۰۰ میلیارد دلار XRP ایجاد شده است. در حال حاضر ۳۸.۶ میلیارد XRP در حال گردش وجود دارد و مابقی در آزمایشگاه های Ripple نگهداری می شوند.

با توجه به این واقعیت که Ripple Labs حدود ۶۱٫۴ میلیارد دلار XRP را نگه می دارد، می توان گفت که ریپل تمرکز کرده است یا حداقل بیشتر از سایر مبانی رمز نگاری کرده است.

ارز دیجیتال ریپل (Ripple XRP) چیست؟ 
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن