بیشتر بدانید

استیبل کوین ها چه هستند؟

آشنایی با مفهوم stablecoin

در این مطلب به این موضوع می پردازیم که استیبل کوین ها چه هستند و چرا برای صنعت ارز دیجیتال اهمیت زیادی دارند.

بررسی مفهوم استیبل کوین

با ارزهای فراوانی که هر ساله وارد بازار می شوند انواع مختلفی دارایی دیجیتال نیز پدیدار می شود. یکی از این انواع مختلف ارز استیبل کوین نام دارد.

اگرچه ممکن است به نظر شما به کار بردن کلمه استیبل برای یک ارز دیجیتال کنایه آمیز باشد اما این کلمه کاملا برازنده این نوع ارز است.

استیبل کوین ها مجموعه منحصر به فردی از ارزها را در بازار به وجود می آورند که معتبر بوده و در بازار ارز دیجیتال ثبات دارند.

در ادامه می خوانیم که stablecoin ها چه هستند و چرا برای توسعه صنعت ارز دیجیتال اهمیت دارند.

با فارس کریپتو سایت خبری آموزشی ارزهای دیجیتال همراه باشید.

استیبل کوین ها چه هستند؟

به زبان ساده، استیبل کوین ها ارزهای دیجیتالی هستند که برخی از دیگر دارایی ها، آن ها را پشتیبانی می کنند.

برخی انواع استیبل کوین ها با دارایی هایی مانند دلار یا اجناس قیمتی اعم از شمش طلا یا بشکه نفت در ارتباط هستند.

سایر انواع stablecoin ها توسط ارزهای دیجیتال پشتیبانی می شوند یا حتی به صورت سیستم های خود بهینه ساز و کنترل الگوریتمی وجود دارند.

می توان گفت استیبل کوین ها با هر دو دارایی های سنتی و دارایی های دیجیتال در ارتباط هستند و در عین حال دسترسی به آن ها ساده بوده و از نظر مالی کارآمد هستند.

stablecoin در حقیقت اقدام به دریافت یک ارز پایدار موضوع جدیدی نیست زیرا دولت ها برای مدتیست که این ایده را پیاده می کنند

دولت های ملی از درگیر کردن خود با دارایی های استیبل یا پایدار همانند اقتصاد ارزهای دیجیتال هدف یکسانی دارند زیرا عدم ثبات در هر نوع ارز دیجیتال می تواند منجر به افرایش یا کاهش ناگهانی قیمت آن ها شود.

به روش های مختلفی می توان از ارزها یا پول در مقیاس ملی استفاده کرد. برخی کشورها ارز یک کشور را به جای پول خود به عنوان واحد پول خود می پذیرند.

سایر کشورها تصمیم گرفته اند تا یک واحد پول مشخص و ثابت را برگزینند و برخی کشورها میزان قابل پذیرشی را تعیین کرده و اجازه می دهند پولشان در یک محدوده نسبتا پایدار در جریان باشد.

حتما بخوانید: ارز دیجیتال دیجی بایت چیست؟

حتی در دنیای ارزهای دیجیتال افراد به واسطه طرح و وضعیت استیبل کوین ها – stablecoin – با نتایج مختلفی روبه رو می شوند.

تتر یکی از برجسته ترین استییل کوین ها این می باشد که یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاکچین بوده و ارزهای در جریان آن توسط میزان برابری از پول های بی پشتوانه مانند دلار، یورو یا ین ژاپن که در یک حساب بانکی ویژه نگه داری میشوند پشتیبانی می گردند.

استیبل کوین ها چگونه بر صنعت ارز دیجیتال تاثیر می گذارند؟

اصولا استیبل کوین ها با سایر ارزهای دیجیتال موجود در صنعت فرق دارند زیرا قیمت آن ها به طور متفاوتی تعیین می شود.

با وجود تمامی انتقادها و تردیدهایی که امروزه حول محور این صنعت وجود دارد بسیاری از افراد توجه خود را معطوف استیبل کوین ها کرده اند زیرا در بازار ارز دیجیتال به عنوان یک دارایی مانا و قانونی شناخته می شوند.

استییل کوین ها می توانند در آینده ای نزدیک به طور همگانی پذیرفته شوند

stablecoin ها پتانسیل این را که به هر فردی اختیار شرکت در اقتصاد ارزهای دیجیتال را بدون این که امنیت آن ها به خطر بیفتد بدهند را دارند.

اگر به طور گسترده از این ارزها استفاده شود به یکی از اجزای اصلی اقتصاد آینده تبدیل می شوند. یکی از بزرگترین خطراتی که در کمین بازار ارز دیجیتال است این است که ارزها بسیار بی ثبات بوده و از نظر امنیتی پشتیبانی نمی شوند.

استیبل کوین این دو مشکل را حل کرده است با این وجود هنوز به عنوان یک دارایی دیجیتال که شور و هیجان موجود در بازار را می تواند تداوم ببخشد عمل می کند.

استیبل کوین ها چه هستند؟
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن