ارزهای دیجیتال

بایت کوین چیست؟

ارز دیجیتال بایت کوین

بایت کوین ( Bytecoin ) یک ارز دیجیتال خصوصی است که از تکنولوژی CryptoNote ring signature (امضای حلقه ای) برای فراهم کردن تراکنش های بی نام و نشان استفاده می کند. بایت کوین به عنوان یک سیستم پرداخت همتا به همتا در بسیاری از موارد کارایی مشابهی با بیت کوین دارد.

با فارس کریپتو همراه باشید.

آشنایی با بایت کوین

بایت کوین که در سال ۲۰۱۲ عرضه شد یکی از اولین ارزهای دیجیتال توسعه یافته است.تا چندی پیش تیم پشتیبان این ارز دیجیتال ناشناخته بود اما در حال حاضر آن ها چندین کانال ارتباطی را باز کرده اند،برخی از لایه های بی نام و نشان این ارز دیجیتال را برداشته اند و حتی چندین انجمن محلی را ساخته اند.

بایت کوین و مونرو که یکی از دیگر ارزهای خصوصی محبوب بوده و شاخه ای از بایت کوین می باشد شباهت زیادی به یکدیگر دارند.

بایت کوین چگونه کار می کند؟

تیم بایت کوین با در نظر گرفتن بسیاری از مشکلات مربوط به بیت کوین بخصوص مشکلات ایجاد شده در حریم شخصی افراد سعی بر این دارد که عملکرد بایت کوین را بهبود ببخشد به علاوه این تیم امیدوار است که بتواند این ارز را برای یک فضای مالی که پیوسته در حال تغییر است انعطاف پذیر تر کند.

قابلیت ردیابی

تبادلات بیت کوین به یک دفتر کل عمومی که این امکان را برای شما فراهم می کند تا به سادگی تبادلات را در میان کیف پول ها ردیابی کنید ارسال می شوند.تنها راه حفظ بی نام و نشانی تراکنش استفاده از یک شخص ثالث اعتماد برای ترکیب تبادلات می باشد.

حتما بخوانید: ارز دیجیتال چیست؟

بایت کوین برای حفظ بی نام و نشانی و غیر قابل دسترس بودن تبادلات بر پایه ی تکنولوژی CryptoNote کار می کند.هر تراکنش از یک کلید عمومی یک بار مصرف استفاده می کند حتی اگر چندین تراکنش با یک گیرنده ی یکسان وجود داشته باشد.بدین طریق مشکل استفاده ی مجدد از همان آدرس برطرف شده و قابلیت شناسایی تراکنش ها کاهش می یابد.

برای برطرف کردن دسترسی پذیری میان تراکنش ها و شرکت کنندگان در تراکنش، بایت کوین از امضای حلقه ای یک بار مصرف استفاده می کند.در یک امضای حلقه ای، امضای شما برای انتقال وجه با سایر حساب های موجود در شبکه ترکیب می شود.

بایت کوین

میزان ناشناس بودن امضای حلقه ای شما کاملا تحت کنترل است.زمانی که ارز بیشتری را صرف می کنید تبادل شما گمنام تر می شود اما لازم است که کارمزد بیشتری پرداخت کنید.

اثبات کار

الگوریتم اجماع اثبات کار بیت کوین بیش از افرادی که از CPU ها برای استخراج استفاده می کنند در مرکز توجه افرادی است که از مکانیزم های قدرتمند GPU و Asic استفاده می کنند.این امر موجب می شود که شبکه بر روی استخراج کنندگان قدرتمند بیشتری تمرکز کند.

بایت کوین اختلاف میان این دو گونه از استخراج کنندگان را با الگوریتم جدیدی به نام Egalitarian Proof-of-Work کاهش می دهد.Egalitarian Proof-of-Work از یک نسخه ی اسکریپت که یک اثبات کار مشابه با اثبات کار هش کش بیت کوین می باشد استفاده می کند.

تفاوت این دو اثبات کار این است که اسکریپت محدود به حافظه نیست به همین دلیل می توان بدون نیاز به پرداخت هزینه های زیاد اسباب استخراج CPU بسیار کارآمدی را تولید کرد اما لازم به ذکر است که GPU ها همواره مفیدتر از CPU واقع می شوند.

عملکرد اسکریپت به متعادل کردن داینمیک قدرت کمک می کند زیرا GPU های پر خرج تنها از نظر خطی نه از نظر تصاعدی بهتر از CPU های همتای خود هستند.

انتشار ارز

پاداش استخراج بیت کوین تقریبا هر ۴ سال یک بار پنجاه درصد کاسته می شود.در گذشته این امر بلافاصله پس از این که روی داد منجر به یک کاهش ناگهانی در هشریت شبکه شد.با کاهش هشریت، شبکه نسبت به فعالیت های مضری مانند حملات Double spending(دوبار خرج کردن) آسیب پذیرتر می شود.

بایت کوین پاداش بلاک را با هر یک بلاک کاهش می دهد بدین طریق کاهش پاداش بلاک ملایمتر از بیت کوین که از یک عملکرد تکه ای استفاده می کند رخ می دهد.

مبادله

در حال حاضر بیش از ۱۸۳ بیلیون بایت کوین در گردش است.زمانی که مقدار پاداش استخراج کاهش یابد این مقدار تا ۱۸۴٫۷ بیلیون نیز خواهد رسید.

در کجا می توان بایت کویت را ذخیره کرد؟

برای ذخیره ی بایت کوین سه گزینه پیش روی شما است:

  • کیف پول دسکتاپ
  • کیف پول وب
  • کیف پول موبایلی

کیف پول دسکتاپ بر روی Mac، ویندوزها و Linux موجود است و شما می توانید از هر مرورگر وبی به کیف مول وب دسترسی پیدا کنید.

در حال حاضر کیف تنها کاربران اندروید می توانند از کیف پول موبایلی استفاده کنند. تیم پشتیبان بایت کوین هیچ تاریخ انتشاری را برای عرضه ی کیف پول های iOS اعلام نکرده است.

هنگامی که از این کیف پول ها استفاده می کنید برای حفظ امنیت بیشتر آن ها لازم است یک پسورد رمزنگاری شده و تایید هویت دو عاملی بسازید.

نتیجه گیری

بایت کوین یکی از قدیمی ترین پروژه های بلاک چین و یکی از اولین ارزهای دیجیتال کاملا خصوصی برای کاربران نهایی است.

تیم پشتیبان بایت کوین اظهار کرد:حتی با هدف بهبود بیت کوین نیز آن ها بایت کوین را جایگزینی برای بیت کوین نمی دانند بلکه عقیده دارند داشتن چندین ارز دیجیتال قوی برای افرادی که در این زمینه کار می کنند بسیار سودمند است.

فعالیت هرچه بیشتر این تیم پشتیبان باعث می شود که هرگونه شک و شبهه نسبت به پروژه های مربوط به بایت کوین از بین برود. هر چه که دولت ها بیشتر درگیر فضای ارزهای دیجیتال شوند تمایل به ارزهای خصوصی مانند بایت کوین نیز افزایش می یابد.

بایت کوین چیست؟
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن