بیت کوین

بیت کوین ماینینگ چیست؟

آموزش استخراج بیت کین

در این مطلب می خوانیم که بیت کوین ماینینگ چیست؟ عملکرد آن چگونه است و از همه مهمتر آیا بیت کوین ماینینگ امروزه سودمند است یا نه؟ استخراج بیت کوین یا بیت کوین ماینینگ به مراحلی گفته میشود که شما با انجام آنها به مقدار مشخصی بیت کوین دسترسی پیدا میکنید. در ادامه بیشتر به مراحل انجام این کار میپردازیم.

آموزش بیت کوین ماینینگ

با سایت فارس کریپتو همراه باشید.

بیت کوین ماینینگ چیست و آیا در سال ۲۰۱۸ سودمند است؟

خلاصه مطلب

بیت کوین ماینینگ فرآیند بروزرسانی دفتر کل تراکنش های بیت کوین می باشد که با عنوان بلاکچین شناخته می شود.

ماینینگ (استخراج) توسط رایانه های بسیار قدرتمندی (با نام ASICs) که به منظور حدس زدن یک رقم ویژه با سایر استخراج کنندگان رقابت می کند. صورت می گیرد.

به اولین استخراج کننده ای که رقم را حدس می زند اجازه بروزرسانی دفتر کل تراکنش ها داده می شود و همچنین پاداش بیت کوین های جدیدی را که استخراج شده اند نیز دریافت می کند (در حال حاضر این پاداش ۱۲٫۵  بیت کوین می باشد).

امروزه برای این که عمل بیت کوین ماینینگ برای شما سودمند باشد لازم است تجهیزات پیشرفته ای را خریداری کنید و از فضای ذخیره سازی کافی برخوردار باشید

استخراج سودمند بیت کوین در منزل با یک PC (کامپیتوتر شخصی) یا GPU (واحد پردازش گرافیکی) امکان پذیر نیست اما می توانید با استفاده از یک محاسبه گر بیت کوین ماینینگ از این عمل سود کسب کنید.

چرا باید بیت کویت ماینینگ را انجام دهیم؟

بیت کوین یک جایگزین غیر متمرکز برای سیستم بانکی است یعنی این سیستم می تواند عمل انتقال دارایی ها را از یک حساب به حساب دیگر بدون هیچ گونه قدرت مرکزی انجام دهد.

با یک قدرت مرکزی قابل اطمینان انتقال پول کار آسانی است کافیست به بانک بگویید می خواهید ۵۰ دلار از حساب خود برداشت کرده و آن را به حساب شخص دیگر واریز کنید.

در چنین شرایطی بانک از اختیار تام برخوردار است زیرا تنها بانک قادر است اجازه بروزرسانی دفتر کل را که دربردارنده تتمه حساب های هر فرد در سیستم می باشد صادر کند.

اما چگونه می توان سیستمی که از یک دفتر کل غیر متمرکز برخوردار باشد را ایجاد کرد؟

چگونه بدون این که قدرت زیادی را در اختیار یک نفر قرار داد می توان به او توانایی بروزرسانی دفتر کل را داد در صورتی که ممکن است این کار را به درستی انجام ندهد.

قوانین بیت کوین که پروتکل بیت کوین نیز نام دارند این مسئله را به شیوه ای خلاقانه حل کرده اند.

عملکرد بیت کوین ماینینگ به چه صورت است؟

به طور خلاصه هر کسی می تواند در بروزرسانی دفتر کل تراکنش های بیت کوین که بلاکچین نام دارد شرکت کند.تنها کاری که لازم است انجام شود حدس زدن یک رقم تصادفی می باشد که معادله ای که سیستم ارائه کرده است را حل کند.

حتما بخوانید: بیت کوین چیست؟

البته این حدس تماما توسط رایانه صورت می گیرد. هر چه که رایانه شما قدرتمندتر باشد می توانید حدسیات بیشتری در ثانیه بزنید و بدین طریق احتمال برنده شدن خود را افزایش دهید.

اگر حدستان درست باشد بیت کوین کسب کرده و اجازه نگارش صفحه بعدی تراکنش های بیت کوین در بلاکچین را نیز به دست می آورید.

جزئیات بیشتر در مورد روند استحراج بیت کوین

۱٫هنگامی که رایانه استخراج شما حدس درستی می زند برنامه ماینینگ مشخص می کند که کدام یک از تراکنش های در دست انجام همراه با یکدیگر در بلاک بعدی تراکنش ها گردآوری می شوند.

استخراج بیت کوین

گردآوری این بلاک منافع زیادی را برای شما به همراه دارد زیرا بدین طریق شما به یک بانک دار موقت بیت کوین که از توانایی بروزرسانی دفتر کل تراکنش بیت کوین که بلاکچین نام دارد برخوردار می باشد تبدیل می شوید.

۲٫بلاکی که ایجاد کرده اید همراه با راه حل شما به تمامی سیستم شبکه ارسال می شود در نتیجه سایر رایانه ها می توانند آن را تایید کنند.این کار اندکی مشابه حل مکعب روبیک است یعنی دسترسی به راه حل سخت اما تایید آن بسیار ساده است.

۳٫هر رایانه ای که راه حل شما را تایید می کند کپی دفتر کل تراکنش های بیت کوین خود را همراه با تراکنش هایی که شما برای قرارگیری در بلاک انتخاب کرده اید بروزرسانی می کند.

۴٫سیستم مقدار ثابت و مشخصی از بیت کوین ها را تولید (در حال حاضر ۱۲٫۵ بیت کوین) کرده و آن ها را در ازای زمان و انرژی که صرف حل کردن مسئله ریاضی کرده اید به شما پاداش می دهد.

۵٫به علاوه کارمزد هر تراکنشی را که به تراکنش های موجود در بلاک بعدی اضافه شده اند دریافت می کنید.

۶٫تمامی تراکنش های موجود در بلاک که به تازگی وارد کرده اید توسط شبکه بیت کوین تایید شده و تقریبا تغیبر ناپذیر می باشند.

مطالب ذکر شده خلاصه ای از روند بیت کوین ماینینگ بود. دلیل این که این عمل ماینینگ نام دارد این است که این فرآیند به استخراج بیت کوین های جدید از سیستم کمک می کند.

به طور دقیق تر بخش ماینینگ فقط فرآورده فرعی فرآیند تایید تراکنش می باشد بنا براین نام آن اندکی غلط انداز است زیرا هدف اصلی ماینینگ دریافت دفتر کل در یک شرایط غیر متمرکز است.

همان طور که می توانید تصور کنید از آن جایی که ماینینگ بر پایه گونه ای از حدسیات است برای هر بلاک یک استخراج کننده متفاوت رقم را حدس خواهد زد و به آن اختیار بروزرسانی بلاکچین داده خواهد شد.

البته استخراج کنندگانی که قدرت محاسبه بیشتری دارند اغلب موفق تر هستند اما به دلیل قانون احتمالات آماری بعید است که همواره یک استخراج کننده موفق شود.

۲٫سختی ماینینگ

اکنون که با بیت کوین ماینینگ آشنا شدید ممکن است فکر کنید که دریافت بیت کوین بسیار راحت بوده و به دنبال جایی برای انجام این کار باشید اما در واقع این گونه نیست.

طراح بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، قواعدی را برای ماینینگ وضع کرد بدین طریق که هرچه که قدرت ماینینگ شبکه بیشتر باشد حدس جواب مسئله ریاضی برای عمل ماینینگ سختتر خواهد بود پس فرآیند سختی ماینینگ در واقع یک سیستم خود فرمان برای اندوختن فرآیندهای قدرت ماینینگ شبکه می باشد.

اگر استخراج کنندگان بیشتری عضو شوند حل مسئله سختتر خواهد بود و اگر بسیاری از آن ها کناره گیری کنند مسئله ساده تر خواهد شد. این فرآیند سختی ماینینگ نام دارد.

چرا ساتوشی این قوانین را ایجاد کرده است؟هدف او این بود که جریان ثابتی از بیت کوین های جدید را در سیستم ایجاد کند.در نتیجه به منظور بررسی مداوم میزان تورم قاعده سختی ماینینگ را ارائه داد.

سختی ماینینگ ایجاد شده است تا به طور میانگین هر ده دقیقه یک بار یک بلاک جدید به شبکه اضافه شود (یعنی عددی که به طور میانگین هر ده دقیقه یک بار حدس زده می شود).

به یاد داشته باشید که این یک مقدار میانگین است.این امکان نیز وجود دارد که دو بلاک داشته باشیم که هر دقیقه یک بار اضافه شوند سپس برای بلاک بعدی یک ساعت منتظر بمانیم.

بیت کوین استخراج

در دراز مدت عمل اضافه شدن بلاک بیش از ده دقیقه خواهد شد. همان طور که می توانید حدس بزنید این مکانیزم خود فرمان نوعی مسابقه تسلیحاتی را به وجود آورده است تا کارآمدترین و قدرتمندترین استخراج کنندگان را در اسرع وقت به دست آورد.

۳٫تحول استخراج کنندگان بیت کوین

هنگامی که بیت کوین برای اولین بار عرضه شد، استخراج کنندگان زیادی وجود نداشتند.

در واقع ساتوشی، طراح بیت کوین و دوستش حال فینی تنها افرادی بودند که با رایانه های شخصی خود بیت کوین استخراج می کردند در سال ۲۰۰۹ که سختی ماینینگ کمتر بود استفاده از CPU (واحد پردازش مرکزی، حافظه رایانه و یکی از قطعات رایانه) برای استخراج بیت کوین کفایت می کرد.

هنگامی که بیت کوین شهرت یافت افراد به دنبال راه حل های قدرتمندی برای ماینینگ بودند.رفته رفته افراد به ماینینگ از طریق GPU روی آوردند.

GPU (واحد پردازش گرافیکی) یکی از قطعات خاصی است که برای انجام محاسبات پیچیده تر به رایانه ها وصل می شود.

وظیفه اصلی GPU این است که افرادی که بازی های کامپیوتری انجام می دهند را قادر سازد بازی ها را با طراحی های مهیج تری انجام دهند.

پیشنهاد ویژه: انواع کیف پول های بیت کوین

به دلیل معماری خاصی که GPU ها دارند در زمینه رمزنگاری شهرت زیادی یافتند و در حدود سال ۲۰۱۱ افراد برای استخراج بیت کوین بیشتر از GPU استفاده کردند.قدرت استخراج یک GPU تقریبا معادل ۳۰ CPU است.

تحول دیگر در زمینه بیت کوین ماینینگ با پدیدار شدن روش استخراج FPGA به وجود آمد.FPGA یک قطعه سخت افزاری است که می تواند به منظور انجام مجموعه ای از محاسبات به رایانه وصل شود.

FPGA درست همانند CPU است اما سرعت آن از ۳ تا ۱۰۰ مرتبه بیشتر است. یکی از مشکلات FPGA ها این است که کار کردن با آن ها اندکی دشوار است به همین دلیل استفاده از GPU برای عمل ماینینگ رواج بیشتری دارد.

سرانجام حدود سال ۲۰۱۳ استخراج کننده جدیدی معرفی شد: استخراج کننده ASIC

ASIC مخفف عبارت مدارهای مجتمع با کاربرد خاص است و این قطعه سخت افزاری تنها به منظور استخراج بیت کوین ساخته شده است.

بر خلاف GPU و FPGA  این قطعه سخت افزاری کاربردی به جز استخراج بیت کوین ندارد. عملکرد ASICها در دستگاه های استخراج به صورت کدهای اختصاصی درآمده است.

در حال حاضر استخراج کنندگان ASIC روش های معمول استخراج بیت کوین می باشند. برخی از ASICهای اولیه حتی به صورت USB ظاهر شدند اما به سرعت کاربرد خود را از دست دادند.

در هر حال در سال ۲۰۱۳ ASIC ها معرفی شدند و هر شش ماه یک بار استخراج کنندگان قدرتمندتر و جدیدتری روی کار آمدند.

پس از حدود سه سال از پیشرفت این تکنولوژی از نظر فنی موانعی به وجود آمد و از سال ۲۰۱۶ سرعت پدیدار شدن استخراج کنندگان جدید کاهش چشمگیری یافت.

۴٫استخرهای بیت کوین ماینینگ

اگر که به تازگی به عمل بیت کوین ماینینگ روی آورده اید با رقبای ماهری مواجه خواهید شد.

حتی اگر بهترین استخراج کننده را خریداری کرده باشید در مقایسه با افراد حرفه ای در زمینه بیت کوین ماینینگ از کمبودهایی برخوردار می باشید.در این جاست که استخر ماینینگ وارد کار می شود.

عملکرد استخر ماینینگ بدین صورت است که استخراج کنندگان گرد هم آمده تا یک استخر را شکل دهند (یعنی نیروی ماینینگ خود را برای رقابت موثرتر با هم یکی می کنند).

هنگامی که استخر در رقابت برنده می شود پاداش به دست آمده در بین اعضای استخر بسته به مقدار نیروی ماینینگی که صرف کرده اند توزیع می شود بدین طریق حتی استخراج کنندگان کوچک نیز می توانند در عمل ماینینگ شرکت کرده  و شانس به دست آوردن بیت کوین را کسب کنند (اگر چه آن ها تنها بخشی از پاداش را دریافت می کنند).

امروزه حدود دوازده عدد استخر بزرگ وجود دارد که برای استخراج بیت کوین و بروزرسانی دفتر کل با یکدیگر رقابت می کنند.

۶٫آیا استخراج بیت کوین سودبخش است؟

پاسخ کوتاه به این سوال احتمالا نه می باشد اما پاسخ درست و طولانی تر این است که سودبخش بودن بیت کوین ماینینگ به عوامل زیادی بستگی دارد. در هنگام بررسی سودبخش بودن بیت کوین ماینینگ موارد زیادی وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند مانند:

هش ریت (نرخ هش):

هش یک مسئله ریاضی است که رایانه استخراج کننده باید آن را حل کند.هش ریت به عملکرد استخراج کننده شما برمی گردد (یعنی در یک ثانیه رایانه چند حدس می تواند بزند).

حتما بخوانید: طرز کار بیت کوین چگونه است؟

واحد اندازه گیری هش ریت می تواند MH/S (مگاهش بر ثانیه) GH/S  (گیگا هش بر ثانیه) TH/S (تراهش بر ثانیه) و حتی PH/S (پتاهش بر ثانیه) باشد.

پاداش هر بلاک بیت کوین

تعداد بیت کوین هایی که استخراج کننده پس از حل مسئله دریافت می کند. این مقدار در سال ۲۰۰۹ از ۵۰ بیت کوین آغاز شد و به ازای هر ۲۱۰۰۰۰ بلوک ۵۰ درصد کاسته می شود (حدود ۴ سال).

bitcoin mining

در حال حاضر به ازای هر بلاک ۱۲٫۵ بیت کوین پاداش اهدا می شود.نصف شدن پاداش آخرین بار در جولای ۲۰۱۶ رخ داد و در سال ۲۰۲۰ مجددا اتفاق می افتد.

سختی استخراج بیت کوین

رقمی که با در نظر گرفتن میزان قدرت ماینینگ سیستم نشان می دهد که استخراج بیت کوین در هر لحظه تا چه میزان سخت است.

هزینه برق

برای هر یک کیلووات چند دلار می پردازید؟برای بررسی سودمند بودن یا نبودن استخراج بیت کوین باید هزینه برقی که لازم است پرداخت کنید را در نظر بگیرید.

این هزینه را می توانید ماهانه در قبض برق خود مشاهده کنید.دلیل اهمیت این موضوع این است که استخراج کنندگان خواه برای روشن شدن یا خاموش شدن برق مصرف می کنند (این دستگاه ها ممکن است شدیدا داغ شوند)

مصرف نیرو

هر استخراج کننده مقدار متفاوتی از انرژی را مصرف می کند.شما باید قبل از محاسبه سودمندی پی ببرید که استخراج کننده دقیقا چه مقدار نیرو مصرف می کند.

این کار به سادگی از طریق یک جستجوی سریع آنلاین صورت می گیرد.مصرف نیرو با واحد وات سنجیده می شود.

کارمزد استخر:اگر از طریق یک استخر ماینینگ استخراج می کنید (که باید این گونه باشد) استخر درصد معینی از بیت کوینی را که کسب کرده اید برای خدماتی که ارائه داده است دریافت می کند.معمولا این مقدار حدود ۲% است.

قیمت بیت کوین

از آن جایی که هیچ کس نمی داند قیمت بیت کوین در آینده چه مقدار خواهد بود پیش بینی این که آیا بیت کوین ماینینگ سودمند است یا خیر دشوار می باشد.

اگر قصد دارید بیت کوین هایی را که استخراج کرده اید در آینده به سایر ارزها تبدیل کنید این عمل تاثیر چشمگیری بر سودمند بودن یا نبودن بیت کوین ماینینگ خواهد داشت.

سختی افزایش سالانه

این عامل احتمالا یکی از مهم ترین و دشوارترین عوامل می باشد.زیرا هیچ کس نمی تواند میزان استخراج کنندگانی را که به شبکه می پیوندند و میزان سخت بودن استخراج در ظرف شش هفته، شش ماه یا شش سال را واقعا پیش بینی کند.

در واقع بیت کوین در تمامی مواقع موجود بوده است و سودمند بودن آن در مواقع انگشت شمار کاهش می یابد حتی در زمان هایی که قیمت آن نسبتا پایین است.

دو عامل آخر دلیل این موضوع را که چرا هیچ کس تاکنون قادر نبوده است به این سوال که آیا بیت کوین ماینینگ سودمند است یا خیر پاسخ کامل دهد را توضیح می دهند.

هنگامی که تمامی این عوامل را در دست داشته باشید می توانید آن ها را در محاسبه گر بیت کوین ماینینگ جای دهید و به یک میزان تقریبی از بیت کوین هایی که هر ماه کسب می کنید برسید.

اگر از محاسبه گر نتیجه مثبتی دریافت نکردید احتمالا بدین معناست که از وضعیت مناسبی برای استخراج سودمند برخوردار نبوده اید.

۷٫چگونگی استخراج بیت کوین در منزل

در ادامه مراحل استخراج بیت کوین در منزل توضیح داده شده اند.

مرحله ۱

قبل از شروع بیت کوین ماینینگ ابتدا پی ببرید که آیا این کار برای شما سودمند خواهد بود یا خیر.همان طور که گفتیم پی بردن به این موضوع از طریق محاسبه گر بیت کوین ماینینگ امکان پذیر است.

به یاد داشته باشید  که عمل ماینینگ هزینه بر است.

اگر از چند هزار دلار که صرف یک استخراج کننده مناسب کنید برخوردار نیستید و اگر می دانید که هزینه برق مصرفی شما زیاد خواهد شد بیت کوین ماینینگ سودی برای شما به همراه نخواهد داشت.

مرحله ۲ : دریافت استخراج کننده پس از محاسبات لازم

اکنون زمان دریافت یک استخراج کننده مناسب لست.برای فهم این که کدام استخراج کننده برای شما بهتر است  مقاله سخت افزار بیت کوین ماینینگ را مطالعه کنید.

مرحله ۳: دریافت کیف پول بیت کوین

برای نگه داری از بیت کوین هایی که استخراج کرده اید به یک کیف پول بیت کوین نیاز دارید.هنگامی که از یک کیف پول برخوردار شدید  مطمئن باشید که آدرس آن را دریافت کرده اید.

آدرس کیف پول توالی بلندی از حروف و ارقام است.هر کیف پول روش مختلفی برای دریافت آدرس عمومی بیت کوین دارد اما روش بیشتر آن ها در این باره واضح است.

مقاله مشابه: خرید بیت کوین با پی پال

توجه داشته باشید که شما به آدرس عمومی بیت کوین و نه کلید خصوصی خود (که همانند یک پسورد مخفی برای کیف پول است) نیاز دارید.

مرحله ۴: یک استخر استخراج پیدا کنید

هنگامی که به یک استخر استخراج می پیوندید مسائل کوچکتر و ساده تری را باید حل کنید.کار ترکیبی شما احتمال این که استخر مسئله اصلی را حل کند و همچنین پاداش بیت کوین و کارمزدهای تراکنشی را دریافت کنید افزایش می دهد.

آموزش استحراج بیت کوین

بسته به میزان مشارکت شما سود به دست آمده در میان تمامی اعضای استخر توزیع می شود.

اساسا شانس شما برای دریافت مقدار ثابتی از بیت کوین و سودی که در ازای سرمایه گذاری باید به دست آورید زیاد است.در هنگام انتخاب استخر استخراج برای عضو شدن سوالات زیر را در نظر بگیرید:

  • روش پاداش دهی به چه صورت است؟
  • (نسبی، پرداخت به ازای هر سهم، مبتنی بر امتیاز،PPLNS(
  • مقدار کارمزد در نظر گرفته شده برای استخراج استخر و برداشت دارایی از حساب چقدر است؟
  • استخر هر چند مرتبه یک بار بلاک پیدا می کند؟ یعنی هر چند مرتبه یک بار پاداش دریافت می شود؟
  • آیا برداشت دارایی از حساب آسان است؟
  • استخر چه نوع آمار و ارقامی را فراهم می کند؟
  • پایداری استخر تا چه میزان است؟

برای رسیدن به پاسخ بیشتر این سوالات می توانید مقاله استخرهای استخراج بیت کوین یا همین مطلب را با دقت مطالعه کنید.

همچنین می توانید استخرهای استخراج را در ویکی پدیای بیت کوین با یکدیگر مقایسه کنید. هنگامی که به عضویت یک استخر درآمدید برای آن استخر ویژه یک یوزرنیم و پسورد دریافت می کنید.

مرحله ۵٫ دریافت برنامه استخراج

برای کنترل و بررسی تجهیزات ماینینگ به یک نرم افزار اختصاصی نیاز است.بسته به تجهیزات ماینینگی که دارید باید یک نرم افزار مناسب پیدا کنید. بسیاری از استخرهای ماینینگ نرم افزار مخصوص به خود را دارند اما برخی این گونه نیستند.

مرحله ۶٫ شروع ماینینگ

استخراج کننده خود را به یک پریز برق وصل کرده و آن را روشن کنید.مطمئن شوید که استخراج کننده خود را به رایانه نیز وصل کرده اید (معمولا از طریق USB) سپس نرم افزار استخراج خود را باز کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید وارد کردن آدرس استخر استخراج، یوزرنیم و پسورد است. هنگامی که این کار صورت گرفت در واقع شما جمع آوری سهام را که نشان دهنده مشارکت شما در یافتن بلاک بعدی است آغاز کرده اید.

طبق استخری که برگزیده اید، سهمی که از ارزها دارید به شما پرداخت می شود فقط باید مطمئن شوید که آدرس خود را در هنگام وارد شدن به استخر در کادر درست نوشته اید.

۸٫ انواع استخراج ابری

وب سایت هایی که عمل استخراج را برای شما انجام می دهند:

استخراج ابری بدین معناست که نیاری نیست یکی از تجهیزات فیزیکی ماینینگ را خریداری کنید در عوض می توانید از یک شرکت ماینینگ یک رایانش نیرو اجاره کنید و بسته به میزان نیروی ماینینگی که دارید قیمت آن را بپردازید.

در نگاه اول این ایده بسیار جالب به نظر می رسد زیرا دیگر نیازی به جستجو و خرید دستگاه های گران قیمت و همچنین نگه داری، خنک کردن و بررسی آن ها نیست.

با این وجود هنگامی که شرایط را در نظر می گیرید به نظر می رسد که هیچ کدام از سایت های استخراج ابری مفید نیستند.

حتما بخوانید: خرید بیت کوین با کارت اعتباری

سایت هایی که مفید به نظر می رسند معمولا سایت هایی هستند که از افراد کلاه برداری می کنند و از هیچ تجهیزاتی برای ماینینگ برخوردار نیستند و فقط ترفندهای پانزی را که پول شما را تلف می کنند پیاده می کنند.

در نتیجه توصیه ما به شما خودداری از روش استخراج ابری می باشد اما اگر هنوز هم تمایل دارید این روش را دنبال کنید مطمئن شوید که قبل از پرداخت هرگونه هزینه ای تمامی شرایط را برآورد کرده اید.

استخراج بیت کوین از طریق تلفن همراه

برخی برنامه های موبایل ادعا دارند که می توانند عمل استخراج بیت کوین را بر روی گوشی انجام دهند.

از نظر تئوریک این احتمال وجود دارد زیرا به دلیل قدرت پردازش کم گوشی ها در مقایسه با استخراج کنندگان ASIC احتمالا شارژ گوشی سریع تر خالی شده و در عوض مقدار کمی بیت کوین دریافت می شود.

برنامه هایی که قادر به انجام این کار هستند برای موبایل همانند استخرهای ماینینگ عمل می کنند و هر آن چه را که کسب شده است بسته به میزان کاری که هر گوشی انجام می دهد توزیع می کنند.

به یاد داشته باشید که با یک رایانه قدیمی نیز ماینینگ امکان پذیر است البته لازم به ذکر است که از آن جایی که این رایانه ها قدیمی هستند احتمال دریافت پاداش نیز کم خواهد بود در نتیجه ارزش این که برای کار کردن با آن ها برق صرف کنید را ندارند.

شرکت IBM عمل استخراج بیت کوین را با یک کامپیوتر ۵۰ ساله انجام داد اما همان طور که انتظار می رود نتیجه مطلوب نبود.

وب ماینینگ: سایت هایی که از طریق شما استخراج می کنند

حدود سال ۲۰۱۷ مفهوم وب ماینینگ پدیدار شد. به زبان ساده وب ماینینگ صاحبان وب سایت را قادر می سازد از افراد کلاه برداری کنند بدین صورت که از CPU های بازدیدکنندگان سایت برای استخراج بیت کوین بهره می برند.

این بدان معناست که صاحب وب سایت می تواند از هزاران CPU برای کسب سود استفاده کند. با این وجود از آن جایی که استخراج بیت کوین با CPU سود چندانی ندارد بیشتر سایت هایی که عمل وب ماینینگ را انجام می دهند به جای بیت کوین مونرو استخراج می کنند.

تاکنون بیش از ۲۰۰۰۰ سایت شناسایی شده است که عمل وب ماینینگ را انجام می دهند.عبارت وب ماینینگ بسیار بحث برانگیز است از دید بازدید کننده سایت فرد از رایانه خود بدون این که برای استخراج بیت کوین رضایت داشته باشد استفاده می کند.

در برخی موارد وب ماینینگ می تواند به دلیل گرم شدن بیش از حد CPU به آن آسیب وارد کند.از دید صاحب سایت وب ماینینگ  روش جدیدی برای درآمد زایی از طریق وب سایت ها بدون قرار دادن تبلیغات آزاردهنده است.

حتما بخوانید: خرید بیت کوین با پرفکت مانی

به علاوه صاحب سایت می تواند برای این که سخت افزارش دچار آسیب نشود بر میزان CPU که بازدیدکنندگان استفاده می کنند نظارت داشته باشد.

سه سوال رایج در مورد بیت کوین ماینینگ

آیا عمل ماینینگ باعث اتلاف برق می شود؟بحث های زیادی درمورد میزان انرژی که برای عمل بیت کوین ماینینگ مصرف می شود صورت گرفته است.

آیا گوگل نمی تواند عمل بیت کوین ماینینگ را انجام دهد و از سایر رقبا پیشی بگیرد؟بله می تواند اما این کار را به خوبی انجام نمی دهد زیرا سرورهای گوگل برای حل مسئله بیت کوین ماینینگ همانند ASIC ها مناسب نیستند.

همچنین اگر گوگل تمامی سرورهای خود را فقط برای استخراج بیت کوین اختصاص دهد (و از سایر فعالیت های تجاری دست بردارد) مسئول درصد  کمی (کمتر از ۰٫۰۰۱  درصد) از تمامی نیروی شبکه برای استخراج بیت کوین خواهد بود.

آیا استخراج بیت کوین توسط شرکت های چینی متمرکز است؟

در حال حاضر پاسخ این سوال بله می باشد اما به دلیل این که در زمینه توسعه استخراج کننده ها یک مانع فنی به وجود آمده است (که در اصل منجر به متمرکز شدن استخراج می شود) اکنون این احتمال وجود دارد که شرکت های جدیدی به جز چین سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند.

و در آخر آیا باید بیت کوین را استخراج کرد؟

اکنون که این مطلب را مطالعه کرده اید احتمالا قادر به پاسخ دادن به این سوال هستید.

به یاد داشته باشید که گاهی اوقات برای کسب سود بیشتر جایگزین های بهتری از بیت کوین یافت می شود.

برای مثال بسته به قیمت بیت کوین احتمال دارد خرید آن از استخراج آن سودمندتر باشد. گزینه دیگر برای استخراج آلت کوین ها هستند که هنوز هم می توان آن ها  را از طریق GPU استخراج کرد مانند اتریوم، مونرو یا زی کش.

بیت کوین ماینینگ چیست؟
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. با سلام ممنون از سایت خوبتون
    لطفا اطلاعاتی درباره سایت کریپتو تب که بر اساس زیرمجموعه ها و با استفاده از Cpu بیت کوین به کاربران میده بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن