خرید بیت کوین

ساده ترین روش های خرید بیت کوین

آشنایی با بهترین راه های خرید بیت کوین

اگر علاقمند به خرید بیت کوین هستید و نمی دانید از کجا شروع کنید، ما شما را تحت پوشش خود قرار می دهیم و حتی اگر قبلا بیت کوین را خریده اید، به شما راه های جدیدی را پیشنهاد می دهیم تا بتوانید مقادیر زیادی را به صورت ناشناس بخرید. در این مقاله تمام روش های عمده خرید بیت کوین معرفی شده است تا بتوانید بهترین گزینه ها را در هر وضعیتی انتخاب کنید. اگر می خواهید یک راهنما در فرآیند خرید بیت کوین داشته باشید، باید تمام مقاله را بخوانید. یا فقط می توانید به قسمت مورد علاقه خود بروید.

بهترین راه های خرید بیت کوین

با سایت فارس کریپتو همراه باشید.

در ابتدا آیا می دانید که خرید بیت کوین در کشور ما قانونی است یا خیر؟ اگر پاسخ مثبت است پس مقاله زیر را ادامه دهید و اگر منفی است، می توانید در صفحه ویکی پدیا در مورد قوانین مرتبط با بیت کوین در کشور های مختلف را پیدا کنید.

اگر بخواهید هنگام خرید بیت کوین کاملا ناشناس باقی بمانید، پس ما در این مورد شما را راهنمایی خواهیم کرد.

ما روش های اصلی خرید بیت کوین را در هر مورد زیر خلاصه کرده ایم.

در طول فرآیند خرید خیلی نگران نباشید. حداقل در صورت خرید بیت کوین هیچ مشکل قانونی وجود نخواهد داشت.

اگر هنوز بخواهید در هنگام خرید بیت کوین ناشناس باقی بمانید، لطفا بخش مربوط به این مورد را بخوانید. ما روش هایی را برای خرید بیت کوین به صورت ناشناس در آن جا فراهم آورده ایم.

بنابراین چنان چه با معرض هویت خود هنگام خرید بیت کوین مشکلی ندارید، تمام فرآیند خرید بسیار آسان خواهد بود. اکنون شما را از طریق کل پروسه خرید با جزئیات بیشتر راهنمایی می کنیم.

شما برای صنعت رمز نگاری تازه کار هستید و می خواهید بیت کوین را برای اولین بار خریداری نمایید.

اگر اولین بار است که می خواهید بیت کوین بخرید، احتمالا زیاد خرید نمی کنید. بنابراین بخشی از راهنمایی ما مربوط به روش های خرید بیت کوین می شود که به مقادیر زیادی نیاز ندارید. ما فرض می کنیم که  ۱/۰ BTC یا حتی ۱ BTC برای شروع کافی است.

صرافی های کریپتوکارنسی

این بهترین روش برای خرید ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین است. به طوری که صرافی هایی که کمیسیون پایینی دارند و می توانند در هر جایی استفاده شوند را بازتاب می کند.

مبادلات مختلفی وجود دارند که در این مقاله به صورت کامل آن ها را ذکر کرده ایم. آن ها تفاوت های خاصی با هم دارند.

کارمزد معاملات

معمولا باید حدود ۱/۰٪ – ۲/۰٪ باشد. اگر شما متوجه صرافی شدید که در آن هزینه ها بیش از ۲/۰٪ باشد، BTC از طریق آن پلت فرم خریداری نمی شود، زیرا در این صورت هزینه های زیادی را صرف خواهید کرد.

کشور های پشتیبانی شده

تمام مبادلات در سراسر کشور های جهان وجود ندارد. قبل از ثبت نام در انجام مبادلات، باید بررسی کنید که آیا از شهروند کشور خود پشتیبانی می کند یا خیر.

روش های سپرده گذاری

اگر اولین بار است که خریدار بیت کوین هستید، احتمالا هیچ نوع کریپتو کارنسی (ارز رمزنگار) ندارید.

بنابراین نیاز دارید تا خرید بیت کوین را با پول نقد یا انتقال از طریق اینترنتی یا کارت اعتباری انجام دهید. قابل ذکر است که تمام مبادلات شامل این گزینه ها نیستند. بنابراین بررسی های لازم را به دقت انجام دهید.

بهترین راه برای خرید بیت کوین این است که بتوانید از کارت اعتباری یا حساب بانکی خود برای انجام این کار استفاده کنید. (یا انتقالات سیمی استفاده کنید که البته این کار زمان زیادی طول می کشد. در حالی که بانک همیشه در حال پردازش انتقال است.)

حتما بخوانید: دریافت بیت کوین رایگان

بنابراین برای انجام تبادلات از کارت های اعتباری یا حساب های بانکی می توانید استفاده کنید.

توجه داشته باشید که سپرده پولی با کارت معمولا نیاز به تایید هویت شما دارد. غالبا به عکس (نه اسکن) و اسناد شناسایی خود نیاز دارید.

عکس خودتان با اطلاعات و گاهی اوقات اسناد اضافی مانند، تاییدیه محل اقامت را نیاز دارید.

ارائه قوانین دقیق از یک پلت فرم به یک پلت فرم دیگر لازم است. بنابراین قبل از این که بعضی از بیت کوین ها را بخرید، باید منتظر بمانید.

انتخاب مبادلات برتر برای خریداران اولیه عبارتند از:

سایت Coinbase

این یکی از معروف ترین مبادلات ارز دیجیتال است. این نوع مبادله از طریق روش های پرداخت عمده که شامل، حساب های بانکی و کارت های اعتباری است، قابل انجام است.

Coinbase در سنگاپور، ایالات متحده آمریکا، کانادا و همچنین در برخی کشور های اروپایی وجود دارد.

سایت CEX-IO

این تبادل عمومی از نظر روش های پرداخت و کمیسیون های پشتیبانی شده تا حدودی شبیه به Coinbase است.

از لحاظ کارکرد آن در سراسر دنیا بسیار فراوان است. در صورتی که کشورتان از آن پشتیبانی نمی کند، ما Coinbase را به عنوان جایگزین معرفی می کنیم.

دستگاه های خود پرداز

دستگاه های خود پرداز بیت کوین یکی دیگر از گزینه های خرید بیت کوین هستند. اگر در جایی که شما زندگی می کنید، این ماشین ها نصب شده اند، یعنی می توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه پیدا کنید.

امتیاز اصلی این است که می توانید بیت کوین را فورا با پول نقد یا کارت خریداری کنید. همچنین اگر از پول نقد استفاده می کنید، این دستگاه ها نیاز به تایید ندارند.

بنابراین چنان چه BTC را از طریق دستگاه خود پرداز خریداری می کنید، آن را به صورت ناشناس انجام داده اید.

راه های خرید بیت کوین

با این وجود چنین روشی یک اشکال عمده دارد: هزینه دستگاه خود پرداز معمولا ۵-۱۵٪  بیشتر از بازار است.

بنابراین اگر شما به BTC نیاز دارید، در مورد ناشناس بودن وسواس به خرج ندهید و بهتر است که به سراغ صرافی های ارز دیجیتال بروید.

مبادلات نقدی

در مبادلات ارزهای دیجیتال می توانید فقط بیت کوین را با سایر کریپتوکارنسی ها و یا پول قانونی از طریق حساب بانکی یا کارت اعتباری خریداری کنید.

اگر به دلایلی ترجیح می دهید با پول نقد خریداری کنید، به قسمت پلت فرم مبادله نظیر به نظیر مانند LocalBitcoins بروید.

در این پلت فرم می توانید شخصی را پیدا کنید که علاقه مند به فروش بیت کوین با پول نقد است و سپس با او ملاقات کنید یا با روش های دیگر برای انتقال پول موافقت کنید.

همان طوری که با افراد دیگری به طور مستقیم در LocalBitcoins ارتباط برقرار می کنید. در واقع عدم امنیت منجر به نگرانی هایی می شود. (بهر حال با کسی ملاقات می کنید و در مبادله بیت کوین مقداری پول نقد به آن ها می دهید).

قبل از ارتباط با فروشندگان راهنمایی های امنیتی روی پلت فرم را در LocalBitcoins بخوانید.

اگر در مورد ناشناس بودن مشکلی ندارید، چنین روشی مطمئنا با مبادلات رمز نگاری به کارتان نمی آید.

تنها نکته این جاست که هنگامی که یک روند نزولی در بازار وجود دارد، قیمت در مبادلات نظیر به نظیر بهتر از مبادلات کریپتو است.

صرافی های رمز نگاری بهتر

علاوه بر LocalBitcoins ، مبادلات معتبر نظیر به نظیر دیگری هم مانند BitQuick   و Wall of Coins  وجود دارند.

با این حال توجه داشته باشید که LocalBitcoins در سطح جهانی عملکرد خوبی دارد.

با این وجود، Wall of Coins در ایالات متحده، کانادا و برخی کشور های اروپایی خاص رواج دارد.

پی پال – PayPal

اگر به دلایلی بخواهید BTC را از حساب پی پال خود خریداری کنید، این امر امکان پذیر است اگرچه کمی پیچیده است. در واقع پی پال به طور مستقیم اجازه نمی دهد که BTC را بخرید.

بهترین راه این است که از طریق VirWox انجام شود. این یک بازار آنلاین است که می توانید Second Life Lindens را خریداری کنید.

این یک ارز دیجیتال است که در یک بازی ویدیویی به نام Second Life مورد استفاده قرار می گیرد. ترفند آن این است که VirWox اجازه می دهد تا پرداخت ها از طریق پی پال انجام گردد.

سپس می توانید مبادله Lindens خود را برای BTC انجام دهید. این روش کمی پیچیده است و هیچ مزیت عمده ای ندارد.

مگر این که طرفدار سر سخت پی پال باشید.

TLDR

اگر شما اولین بار است که خریداری می کنید و نیازی ندارید ناشناس بمانید، بهترین راه خرید BTC از صرافی های ارز دیجیتال Coinbase یا CEX-IO است.

انتخاب این نوع مبادله به این بستگی دارد که آیا کشورتان توسط Coinbase پشتیبانی می شود. شما یک خریدار هستید و می خواهید بیت کوین بخرید.

حتما بخوانید: خرید بیت کوین با پی پال

اگر بخواهید بیت کوین بخرید برخی از روش های ذکر شده بالا برایتان مفید نخواهد بود. به عنوان مثال، خرید مقدار زیادی BTC از طریق دستگاه خود پرداز ارزشی ندارد.

زیرا تفاوت هایی بین نرخ آن و بازار وجود دارد. پی پال به نظر نمی رسد که امکان پذیر باشد زیرا این روش بسیار پیچیده است.

شما می توانید ریسک کنید و به سمت مبادلات نقدی بروید، اما اگر بخواهید مقدار زیادی بیت کوین را در یک زمانی خریداری کنید، باید مبلغ زیادی را به فردی بدهید که از شما بیت کوین خریداری می کند.

اگر حریم خصوصی برایتان مهم نیست، می توانید BTC را از طریق حساب بانکی یا کارت اعتباری از یک مبادله رمز نگار ایجاد شده، خریداری کنید.

پس توصیه می کنیم مبادلات نقدی انجام ندهید. تصور کنید فرد بیگانه ناشناخته ای را ملاقات می کنید و ۱۰ BTC پول نقد را درکوله پشتی خود دارید و می خواهید بیت کوین ها را به او بپردازید. آیا این کار خطرناک صحیح است؟

به نظر می رسد صرافی های کریپتو کارنسی در این مورد بهترین گزینه است. آن چه که باید توجه داشته باشید، محدودیت های خروج، هزینه های معامله و حجم تجارت است.

این نکته حائز اهمیت است. مگر آن که حجم مبادلات معامله به اندازه کافی بالا باشد. وقتی که شما خریدار مقدار زیادی بیت کوین هستید، ممکن است مدت زیادی را منتظر بمانید.

بنابراین بهترین صرافی های کریپتو چیست؟

پاسخ این است، چیزی که بدون محدودیت خروج، با حجم تجارت بالا و هزینه های معامله پایینی داشته باشند. در این مورد، Bitfinex و HitBTC با این تعریف کاملا مطابقت دارد.

TLDR: ما متوجه شدیم که بهترین صرافی های ارز برای افرادی که می خواهند مقادیر زیادی بیت کوین را خریداری کنند و ناشناس نبودن اهمیتی برای آن ها ندارد، Bitfinex و HitBTC هستند.

در این دو صرافی محدودیتی برای انتقال وجه وجود ندارد و کارمزد انتقال وجه حدود ۱/۰% است. با این حال، Bitfinex  در ایالات متحده کارایی ندارد و HitBTC در مناطقی که از قانون های AML و CFT پیروی نمی کنند، در دسترس نیست.

اگر قوانین بیت کوین در کشورتان به خوبی رعایت می شوند، می توانید از HitBTC استفاده کنید. هر دو صرافی از کارت های اعتباری و انتقالات سیمی برای تسریع بخشیدن به مبادلات استفاده می کنند.

خرید ناشناس بیت کوین

گزینه های زیادی برای خرید و فروش بیت کوین به صورت ناشناس وجود ندارد. زیرا قطعا نمی توانید با کارت های اعتباری یا انتقالات سیمی برای خرید بیت کوین استفاده کنید.

با این حال، روش هایی برای خرید بیت کوین به صورت ناشناس وجود دارد.

اگر در صنعت ارز های دیجیتال تازه کار هستید و می خواهید بیت کوین خریداری کنید، به توصیه های زیر توجه کنید.

فرض می کنیم می خواهید برای اولین بار مقدار کمی بیت کوین خریداری کنید و به آسان ترین راه نیاز دارید. روش های زیر می توانند به شما کمک کنند.

صرافی های ارز

این گزینه ساده ترین روش برای افرادی است که می خواهند برای اولین بار بیت کوین خریداری کنند و در عین حال، ناشناس بمانند.

در بخش قبلی مقاله، به طور گسترده ای در مورد صرافی های ارز دیجیتال و چگونگی کار آن ها توضیح دادیم. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر به ابتدای مقاله بازگردید.

می توانید به طور مستقیم به سراغ صرافی LocalBitcoins بروید که محبوب ترین صرافی در حوزۀ ارز های دیجیتال و مبادلات همتا به همتا می باشد.

در این صرافی می توانید از اشخاصی که بیت کوین می فروشند، درخواست کنید.

دستگاه های خود پرداز

اگر در کشوری زندگی می کنید که ارز های دیجیتال غیر قانونی هستند و یا به رسمیت شناخته نمی شوند، این روش کارساز نیست.

زیرا خود پرداز های مجهز به تکنولوژی بلاک چین در این کشور ها وجود ندارد. اما اگر بیت کوین در کشورتان قانونی است، می توانید از این دستگاه ها استفاده کنید.

TLDR : اگر اولین بار است که بیت کوین می خرید و می خواهید ناشناس بمانید، بهترین راه استفاده از صرافی های ارز های دیجیتالی مانند، LocalBitcoins است. برخی از صرافی های ارز های دیجیتال، نیازمند اطلاعات شخصی می باشند که ممکن است باعث ناشناس نماندن شوند.

پیشنهاد ویژه: خرید بیت کوین با کارت اعتباری

اگر در حال حاضر اطلاعات کاملی درباره ارز های دیجیتال دارید و می خواهید مقدار زیادی بیت کوین خریداری کنید، به نکات زیر توجه کنید.

اگر می خواهید مقدار زیادی بیت کوین خریداری کنید و در عین حال ناشناس بمانید، مطمئن شوید که مقداری ارز دیجیتال دارید.

به جای فروش بیت کوین به صورت غیر قانونی و خطرناک، می توانید از صرافی LocalBitcoins استفاده کنید.

بنابراین اگر مقداری ارز دیجیتال دارید، می توانید به صورت ناشناس از بیشتر صرافی های دیجیتال بیت کوین خریداری کنید.

هنگام خرید مقدار زیادی بیت کوین، باید به دنبال صرافی های دیجیتالی با حجم بالا بگردید. در غیر این صورت، ممکن است زمان زیادی را در صرافی ها از دست دهید.

به استثنای Bitfinex و HitBTC، اکثر صرافی های ارز های دیجیتال، محدودیت هایی در زمینه انتقال وجه و تایید حساب دارند. همان طور که در بالا گفته شد، HitBTC تنها در کشور هایی در دسترس است که از قانون های AML و CFT تبعیت می کنند.

همچنین Bitfinex در ایالات متحده آمریکا در دسترس نمی باشد. این دو صرافی از لحاظ حجم مبادلات و کمیسیون عالی هستند.

بنابراین اگر کشورتان با این دو صرافی سازگار است، بهتر است از آن ها استفاده کنید.

ساده ترین روش های خرید بیت کوین
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن