اتریوم

آموزش کامل ریگ استخراج اتریوم

استخراج اتریوم با روش ریگ

در این راهنمای ریگ استخراج اتریوم ( استخراج اتریوم به روش ریگ ) هر آنچه لازم است درباره ساخت اولیه ریگ استخراج GPU بدانید را به شما آموزش خواهیم داد. من به طور خلاصه به شما می گویم که هنگامی که درباره استخراج اتریوم صحیت می کنیم، چه منظوری داریم و حتی چرا می خواهید آن را انجام دهید.

در پایان این راهنمای ریگ استخراج اتریوم شما باید دانش کاملی از آن چه برای ساخت ریگ استخراج خودتان لازم داید، داشته باشید و شروع به استخراج اتریوم کنید.

استخراج اتریوم با روش ریگ

مثل همیشه مطالب زیادی در این راهنما برای ساخت یک ریگ استخراج وجود دارد. با سایت فارس کریپتو همراه باشید.

 ریگ استخراج اتریوم چیست؟

شما می توانید اتریوم را بر روی یک کامپیوتر بازی معمولی به طور واقعی استخراج کنید. با این حال، برای تا حد ممکن کارآمد کردن آن، می توانید واحدی را بسازید که تنها هدف آن استخراج اتریوم باشد.

این کار کمی زمان بر است و ارزان نیست. این بدان معناست که شما بسیار کارآمدتر و موثرتر از زمانی که از یک سیستم کامپیوتری استاندارد استفاده کنید، اتریوم استخراج می کنید.

یک ریگ استخراج اتریوم ( چیزی که این واحدهای ساخته شده نامیده می شوند ) همگی در یک سیستم کامپیوتر هستند که برای استخراج اتریوم ( یا دیگر ارزهای دیجیتال ) طراحی و ساخته شده اند

مهم ترین اجزای یک ریگ استخراج اتریوم منبع تغذیه و GPU هستند. GPU مخفف واحد پردازش الکتریکی است. آن ها ابزارهایی هستند که به کامپیوترهای با کیفیت بالا توانایی اجرای گرافیک های تماشایی بازی های کامپیوتری مدرن را می بخشند.

آن ها برای حدس زدن هش های بلاک های اتریوم در کوتاه ترین زمان ممکن هم عالی هستند.

ریگ های استخراج اتریوم معمولا دارای دست کم دو GPU هستند. با این حال، می توانند به تعداد بسیار بیشتری جایگزین شوند.

این که تصمیم بگیرید از چندتای آن ها برای ساخت ریگ استخراج خود استفاده کنید، به بودجه شما بستگی دارد.

حتما بخوانید: استخراج ریگ چیست؟

البته، داشتن GPUهای بیشتر، به منزله داشتن منبع تغذیه بزرگ تر ( و بسیار پرهزینه تر ) است. علاوه بر آن، شما به بسیاری از اجزای دیگر هم نیاز خواهید داشت تا کل کار را انجا دهید.

برای ساخت ریگ استخراج اتریوم به چه چیزی نیاز خواهید داشت؟

پیش از آن که شروع به توضیح چگونگی ساخت یک ریگ استخراج اتریوم کنیم، همه آن چه نیاز خواهید داشت را به شما نشان می دهیم.

دستگاه ها بسته به قطعاتی که استفاده خواهید کرد، کمی متفاوت خواهد بود. برای ساخت این ریگ استخراج اتریوم، به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

سخت افزار استخراج اتریوم

هنگامی که می خواهید ریگ استخراج اتریوم خودتان را بسازید، GPU های مختلفی وجود دارند که می توانید از میان آن ها انتخاب کنید. محبوب ترین تولیدکنندگان AMD و NVIDIA هستند.

هر GPU برای استخراج اتریوم کارایی دارد. با این حال، من به طور ویژه یکی از قطعات سخت افزاری زیر را برای ریگ شما پیشنهاد می کنم:

 • NVIDIA GeForce GTX1070.
 • AMD Radeon RX580.
 • NVIDIA GeForce GTX1060.
 • AMD Radeon RX Vega 56.
 • NVIDIA GeForce GTX1080 Ti.
 • NVIDIA GeForce GTX1070 Ti.

نرم افزار مورد نیاز ریگ استخراج اتریوم

همچون گزینه های مربوط به سخت افزار استخراج، هیچ کمبودی در گزینه های نرم افزاری استخراج اتریوم وجود ندارد. این راهنما در واقع درباره انتخاب بهترین نرم افزار استخراج نیست، و من توضیح درباره آن را به طور مختصر نگه می دارم.

اگر از منظور من درباره نرم افزار استخراج اطمینان ندارید، اساسا برنامه ای است که ریگ استخراج اتریوم شما را به شبکه اتریوم متصل می کند.

برخی از بهترین نرم افزارهای مربوط به ریگ های استخراج اختصاصی عبارتند از:

 • EthOS
 • Claymore
 • Geth

دستگاه استخراج اتریوم با روش ریگ

پیش از اقدام به ساخت ریگ استخراج اتریوم خود، بررسی کنید که تمام قطعات و ابزارهای زیر را داشته باشید.

تمام فرایند مونتاژ نباید بیش تر از یک ساعت طول بکشد، بنابراین اگر بتوانید تمام چیزهایی که نیاز دارید را پیش از شروع به ساخت آماده کنید، پیش خواهید افتاد و به سرعت شروع به اجرا می کنید.

برای ساخت ریگ استخراج اتریوم، به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 • قطعه های آلومینیوم زاویه دار ( ۵×۲۴”, ۸×۱۴” )
 • بلوک های چوبی ( ۳×۱”×۱” )
 • واحد منبع تغذیه قدار به راه اندازی تمام قطعات
 • مادربورد
 • کابل های برق
 • حافظه دسترسی تصادفی (RAM)
 • واحد پردازش مرکزی (CPU)
 • فن خنک کننده
 • تقویت کننده های قدرتمند
 • GPUها ( در ادامه بیشتر درباره آن ها خواهیم گفت )
 • مته برقی
 • پیچ های شیاربند خودکار
 • پیچ گوشتی
 • بست های پلاستیکی
 • کلید برق
 • فلش USB دارای فضای خالی
 • کامپیوتر
 • نمایشگر کامپیوتر
 • کابل اینترنت

کارت گرافیک استخراج اتریوم

چگونگی ساخت ریگ استخراج

 1. در ابتدا، باید برای ایجاد دو مربع، آلومینیوم زاویه دار ۱۴” را به هم پیچ کنید. برای این کار، از مته و پیچ های شیاربند خود استفاده کنید.
 2. سپس دو مربع آلومینیومی را با استفاده از قطعه های آلومینیومی بلندتر به هم وصل کنید. مجددا، برای اطمینان از خوب و محکم بودن اتصالات از مته و پیچ ها استفاده کنید. حالا باید یک بدنه فولادی داشته باشید که به شکل یک مکعب است.
 3. اکنون، با استفاده از آخرین قطعه آلومینیومی بلندتر به عنوان یک میله افقی برای نگه داشتن GPUها در جای خود نیاز دارید. این میله افقی باید حدود ۳-۴” از لبه بدنه ریگ استخراج شما وصل شود.
 4. مرحله بعدی اضافه کردن بلوک های چوبی به زیر بدنه ( در قسمت مخالف جایی که میله افقی قرار دارد ) است.
 5. با استفاده از مادربورد خود به عنوان یک راهنما برای این که بلوک ها را باید در کجا قرار دهید، سه بلوک چوبی اضافه کنید.
 6. مادربورد را باید به خوبی در داخل بدنه نصب کنید، پس یک بلوک را نزدیک به لبه لدنه و بلوک دوم را در جایی که لبه مخالف مادربورد قرار دارد، اضافه کنید. سومین بلوک باید در بین این دو بلوک قرار بگیرد.

ساخت کامپیوتر

 1. اکنون که بدنه حاضر است، شما باید خود مادربورد را اضافه کنید. این بار از پیچ گوشتی و یچ های شیاربند خودکار استفاده کنید. این کار باید مانع صدمه زدن شما به مادربورد در زمان قرار دادن آن در جای خود شود.
 2. سپس باید CPU را به مادربورد اضافه کنید.
 3. CPU را به دقت از روکش حفاظتی که در آن قرار دارد خارج کنید و به آرامی آن را در محفظه CPU بر روی مادربورد خود قرار دهید. این مسئله مهم است که مادربورد یا پایه های CPU را لمس نکنید. چربی انگشتان شما می تواند به این قطعات حساس آسیب برساند.
 4. به محض این که CPU در جای خود قرار گرفت، آن را با پوشش بر روی مادربورد قفل کنید.
 5. قطعه بعدی که باید اضافه شود، خنک کننده CPU است. این قطعه را در بالای CPU قرار دهید و رابط ۴پین که در کنار خود CPU قرار دارد را به برق وصل کنید.
 6. پس از آن، زمان اضافه کردن RAM به ریگ استخراج است.
 7. رم را بردارید و آن را در جای مربوط به آن بر روی مادربورد قرار دهید. باید کاملا واضح باشد که در کجا قرار می گیرد. با این حال، چنان چه این طور نیست، راهنمای کاربر مادربورد را بررسی کنید. ممکن است قرار گرفتن درست رم در جای خود نیاز به کمی فشار داشته باشد.

اضافه کردن واحد منبع تغذیه

 1. حالا باید واحد منبع تغذیه را اضافه کنید.
 2. در ریگ استخراج اتریوم باید واحد منبع تغذیه را در کنار مادربورد در بدنه قرار دهید. باید یک شیار ۲۴ پین ( برای CPU ( بر روی مادر بورد وجود داشته باشد.
 3. از کابل های برق خود برای اتصال مادربورد به واحد منبع تغذیه استفاده کنید.
 4. مرحله بعدی افزودن تقویت کننده های الکتریکی است که برای اتصال مادربورد به GPUها مورد استفاده قرار می گیرند.
 5. به دلیل این که این تقویت کننده ها، تقویت کننده های الکتریکی هستند، نیازمند اتصال به واحد منبع تغذیه هم هستند. از کابل های برق بیشتری برای اتصال این تقویت کننده ها به واحد منبع تغذیه استفاده کنید.
 6. بر روی تقویت کننده های الکتریکی شما باید یک کابل USB وجود داشته باشد که به یک تراشه منتهی می شود. این تراشه ها باید در مکان مربوطه (شیارهای (PCI-E روی مادربورد متصل شوند. مجددا، اگر از جایی که باید این تراشه ها را اضافه کنید اطمینان ندارید، از راهنمای تولید کننده برای یافتن این مکان ها استفاده کنید.

اضافه کردن GPUها

اکنون زمان اضافه کردن مهم ترین قطعه ریگ استخراج ارز دیجیتال شما – GPUها – است.

باید هر GPU را بردارید و هر کدام از تقویت کننده های الکتریکی را در آن ها وصل کنید. بر روی هر GPU شیاری وجود خواهد داشت که تقویت کننده به خوبی در آن نصب می گردد.

پس از آن، هر GPU را به واحد منبع تغذیه وصل کنید. برای انجام این کار از کابل های برق بیشتری استفاده کنید. باید چند سوراخ کابل ۸ پین نزدیک به بالای هر GPU برای کابل های شما وجود داشته باشد.

حتما بخوانید: اتریوم چیست؟

دقت کنید که از قرار گرفتن همه کابل ها در داخل بدنه اطمینان حاصل کنید. چون در غیر این صورت ریگ استخراج شما به هم ریخته به نظر خواهد رسید!

پس از انجام این کار، شما باید GPUها را در بدنه وصل کنید. تا حالا، بدنه شما باید با وجود قطعات،نسبتا شلوغ به نظر برسد. بنابراین می خواهیم GPUها را در فضای بالای بدنه اضافه کنیم.

می توانید از بست های زیپی برای اتصال GPUهای خود بر روی قطعه های آلومینیومی افقی در بالای بدنه استفاده کنید. آن ها را خیلی نزدیک به هم قرار ندهید. سعی کنید آن ها را حدود ۶” از یکدیگر فاصله دهید.

آخرین قطعه برای اضافه کردن، کلید برق است. کلید برق را به مادربورد وصل کنید.

مراقبت از نرم افزار

نرم افزار استخراج اتریوم به روش ریگ که می خواهید از آن استفاده کنید را بر روی کامپیوتر خود دانلود کنید و آن را به فلش USB خود اضافه کنید. برای این مثال، ما از ethos استفاده می کنیم.

فلش USB را به درایو USB بر روی مادربورد وصل کنید و کابل اینترنت را به سوکت کابل اینترنت روی مادربورد اتصال دهید. انتهای دیگر را به روتر اینترنت متصل کنید. نمایشگر را به برق وصل کنید و آن را نیز به مادربورد متصل کنید.

تقویت ریگ استخراج GPU

منبع تغذیه را روشن کنید و از کلید برق خود برای روشن کردن مادربورد استفاده کنید. اگر همه چیز را به درستی وصل کرده باشید، فن های GPU باید شروع به چرخش کنند و شما باید ببینید که نرم افزار آغاز به اجرا بر روی نمایشگر می کند.

در صورتی که در حال استفاده از ethos هستید، باید “show miner” را تایپ کنید و متن های زیادی را در حال نمایش بر روی نمایشگر ببینید. اگر این متن ها را می بینید، در حال استخراج اتر بر روی اتریوم هستید!

مدت زمانی که طول می کشد تا یک بلاک اتریوم استخراج شود، به تعداد و قدرت واحدهای GPU شما بستگی خواهد داشت. تمام آن چه اکنون باید انجام دهید این است که سخت نگیرید، استراحت کنید، و منتظر پول خود بمانید!

استخراج اتریوم به روش ریگ

کاری کنید که ریگ شما خوب به نظر برسد

متاسفانه، راهنمای فوق فقط اصول اولیه است. ریگ استخراج شما احتمالا در این مرحله تقریبا زشت به نظر می رسد و نمی خواهید که دوستان فنی خود را برای نماش آنچه ساخته اید دعوت کنید!

خوشبختانه، من چند نکته و ترفند دارم که برای ریگ استخراج اتریوم خیلی ضروری نیست اما شما می توانید از آن ها تا حدودی برای آراسته کردن ریگ استخراج ارز دیجیتال خود استفاده کنید!

از قطعه های آلومینیومی رنگی استفاده کنید

به جای استفاده از قطعات آلومینیوم صنعتی که طبیعی به نظر می رسند، می توانید کمی بیشتر سرمایه گذاری کیند و چند قطعه آلومینیومی رنگی تهیه کنید.

اگر فروشگاه های اینترنتی را بگردید، چندقطعه فلزی خیلی خوب خواهید یافت. همچنین، قطعه های آلومینیوم زاویه دار سیاه معمولا رایج هستند- و البته، سیاه به هر رنگی می آید!

GPUها غالبا رنگ آمیزی دارند و نسبتا خیلی خوی به نظر می رسند. می توانید رنگ بدنه خود را با رنگ جزئیات روی GPU منطبق کنید.

برای مثال، GPUهای NVIDIA غالبا یک رنگ سبز لیمویی غیرمعمول و سیاه دارند. به کارگیری قطعه های آلومینیومی سبز لیمویی عمودی و قطعات افقی سیاه بدون شک به ریگ استخراج اتریوم شما یک ظاهر نهایی زیبا می بخشد!

بدنه ریگ استخراج را ببندید و آن را آراسته کنید

یک نکته برای خوب به نظر رسیدن ریگ استخراج شما اضافه کردن ورقه هایی از چند ماده برای محصور کردن کل واحد است. با این حال، هنگام انجام این کار مراقب باشید.

در مثال بالا، ما ریگ استخراج اتریوم خود را به گونه ای طراحی کردیم که با کار کم تر، تا حد ممکن کاربردی باشد. چنان چه تصمیم به افزودن ورقه ها برای محصور کردن واحد دارید، در حال محدود کردن جریان هوا هستید.

این مسئله بسیار حائز اهمیت است، چرا که کار کردن ۲۴ ساعته یک GPU باعث داغ شدن بیش از حد آن می شود!

اگر به محصور کردن ریگ استخراج اتریوم خود تمایل دارید، مطمئن شوید که برای از بین بردن تمام آن هوای داغ دست کم یک فن اضافه می کنید. اگر این کار را نکنید، احتمال بیشتری وجود دارد که واحدهای GPU شما زودتر بسوزند

در صورتی که در اضافه کردن فن های ریگ خود مطمئن هستید، انواع مختلفی از مواد خیلی خوب وجود دارد که می توانید برای محصور کردن واحد از آن ها استفاده کنید.

اگر نمی خواهید داخل واحد دیده شود، می توانید از آلومینیوم رنگی یک شکل یا مختلف استفاده کنید. از طرفی، می توانید از مواد شفاف یا نیمه شفاف همچون Perspex استفاده کنید.

پس از آن بیرون ریگ را با استفاده از رنگ ها یا اضافه کردن استیکرهای پروژه های رمزنگاری مورد علاقه خود تزئین کنید. یافتن انواع استیکرهای اتریوم به صورت آنلاین برای استفاده بر روی ریگ استخراج GPU شما  کار سختی نخواهد بود!

آزمایش با شیوه های مختلف برای اتصال GPUها

در مثال بالا، از بست های زیپی برای اتصال GPUها استفاده کردم. این کار برای سریع و آسان کردن جایگزینی GPUها در صورت سوختن آن ها یا تنها به دلیل تمایل شما به ارتقای آن ها صورت گرفت.

پیشنهاد ویژه: بهترین کیف پول های اتریوم

متاسفانه بست های زیپی به اندازه ای که راحت هستند، واقعا خیلی خوب به نظر نمی رسند!

چنان چه ظاهر ریگ استخراج اتریوم شما برایتان واقعا اهمیت دارد، می توانید از چیزی استفاده کنید که دوام بیشتری داشته باشد.

می توانید با استفاده از مته سوراخی را در بدنه ریگ استخراج اییجاد کنید و با وصل کردن یک بست GPU را پنهان کنید. این کار همه چیز را در بدنه نگه می دارد و باعث می شود تا کل واحد کمی حرفه ای تر به نظر برسد.

اضافه کردن چراغ ها

درصورتی که درخصوص کارامد بودن ریگ استخراج اتریوم خود نگرانی زیادی ندارید، می توانید همیشه مقداری از برق اضافه که منبع تغذیه شما می تواند تولید کند، برای اضافه کردن چند چراغ زیبا استفاده کنید.

ممکن است درباره چراغ ها واقعا هیجان زده شوید. برای الهام گرفتن فقط کافی است به چند کامپوتر بازی پیشرفته نگاه کنید.

چراغ ها با وجود این که درواقع هیچ کارایی به واحد اضافه نمی کنند، باعث می شوند تا یک ریگ استخراج جوری به نظر برسد که انگار به آینده ای نه چندان دور تعلق دارد!

افزودن یک نمایشگر به واحد

شیوه دیگر خوب به نظ رسیدن ماینر اتریوم شما اضافه کردن یک نمایشگر به آن است. این کار به شما اجازه می دهد تا بدون نیاز به سیستم های اضافه یا استفاده از نمایشگر کامپیوترتان، واحد خود را کنترل کنید.

می توانید یک نمایشگر LCD کوچک برای بدنه نصب کنید و ان را با همان منبع تغذیه GPUهای خود ( درصورتی که یک منبع تغذیه به قدر کافی بزرگ باشد ) راه اندازی کنید.

پس از آن می توانید انتخاب کنید که واحد را بپوشانید یا آن را باز نگه دارید. اضافه کردن یک نمایشگر به ریگ استخراج GPU شما، نه تنها باعث خوب به نظر رسیدن آن می شود، بلکه به این معنی خواهد بود که می توانید از آن در محدوده ای کوچک تر از خانه یا دفتر کار خود استفاده کنید!

نتیجه گیری در مورد استخراج اتریوم به روش ریگ

این نوشته راهنمای سایت فارس کریپتو در ساخت یک ریگ استخراج اتریوم است. با وجود این که ریگ های استخراج ممکن است تکنولوژی بسیار پیشرفته ای به نظر می رسند، اما ساخت آن ها کار خیلی سختی نیست!

به هر حال، چیزهای دیگری هم وجود دارند که باید پیش از پایان این نوشته به آن ها اشاره کنیم. اول، باید تا می توانید برای پیدا کردن بهترین قیمت های تولیدکننده های انرژی در فروشگاه ها وقت بگذارید و الکی عجله نکنید.

ممکن است فکر کنید که گران ترین بخش استخراج ارز دیجیتال، قیمت هزینه بخش هایی است که برای ساخت ریگ استخراج اتریوم از آن ها استفاده می کنید.

اشتباه می کنید! هزینه برق سود شما را به طور جدی هدر می دهد. همیشه با ارزان ترین تولیدکننده همراه شوید

همچنین خریدن GPUهای دست دوم برای ریگ استخراج شما ارزشی ندارد. ممکن است باعث ذخیره مقدار قابل توجهی پول برای شما شوند، اما بعید است که کارایی آن ها به اندازه GPUهای جدید باشد، و طول عم آن ها بسیار کم تر خواهد بود!

خوشبختانه، با نکاتی که در این راهنما به شما ارائه کردم، اکنون برای شروع ساخت اولین ریگ استخراج اتریوم خود آماده هستید.

خب اگر شما به روش ریگ اتریوم استخراج میکنید برای ما عکس ریگ خود را بفرستید تا با دیگران به اشتراک بگذاریم. اگر فکر میکنید نکته ای در این مطلب ذکر نشده و یا ابهامی داریم، در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.
آموزش کامل ریگ استخراج اتریوم
امتیاز دهی به پست
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن