بلاک چین

فناوری آردور چیست؟

آشنایی با مفهوم Ardor

اخیرا شرکت های موجود در سر تا سر جهان تمایل زیادی به فناوری بلاک چین پیدا کرده اند. با این وجود تمامی آن ها نمی خواهند به روش های خود توسعه دهند. معرفی بلاکچین به عنوان یک مدل سرویس دهی به شرکت ها ایده ی بسیار خوبی است و فناوری آردور برای تاثیرگذاری در این زمینه طراحی شده است.

فناوری آردور چیست؟

با سایت فارس کریپتو همراه باشید.

سایر شرکت ها نیز سرویس های مشابهی را ارائه می دهند.از قرار معلوم در حال حاضر مایکروسافت یکی از مشهورترین ارائه دهندگان روش بلاک چین با نام یک خدمت ( blockchain-as-a-service) است. سایر رقبا نیز در این زمینه به خوبی فعالیت می کنند اما شهرت مایکروسافت را ندارند.

بررسی فناوری آردور (Ardor)

ساخت مدل بلاکچین به عنوان یک سرویس با ایجاد تمایل در شرکت ها برای بهره گیری از این مدل دو چیز کاملا متفاوت هستند.

حتما بخوانید: آشنایی با تکنولوژی بلاک چین

بدین منظور تیم Ardor رویکرد جالب توجهی را در پیش گرفته است.Ardor از یک معماری منحصر به فرد اصلی – فرعی استفاده می کند که این امکان را برای شرکت ها فراهم می کند که محصولات و خدمات خود را با استفاده از زنجیرهای فرعی بسازند و همزمان این محصولات از امنیتی که توسط زنجیره اصلی Ardor فراهم می شود بهره ببرند.

اخیرا استفاده از زنجیره فرعی در دنیای بلاکچین رواج زیادی پیدا کرده است.از این گذشته “بلاک چین به عنوان یک سرویس ” Ardor به گونه ای طراحی شده است که از نیروی کافی برخوردار باشد.

اگرچه به کار انداختن یک بلاکچین به سختی  استخراج ارز دیجیتال نیست اما باز هم نیروی زیادی باید صرف این کار شود.

زیر ساخت های فناوری آردور

زیرب نای فناوری آردور در عوض استفاده از الگوریتم اثبات کار از سیستم گواه اثبات سهام استفاده می کند. رقابت در استخراج کاملا حذف شده است و از طریق یک سیستم توزیع شده یک توافق همگانی در این زمینه به دست آمده است.

برای به اجرا درآوردن یک گره شبکه در جهت کمک به امنیت زیربنای Ardor به برق بسیار کمی نیاز تست و سخت افزاری که این کار را به عهده دارد زیاد گران نیست.

فناوری آردور قصد دارد بهره گیری از بلاکچین را به حداقل برساند تا بدین طریق زنجیره های فرعی وارد عمل شوند.هنگامی که تراکنش های فرعی تایید شدند می توانند از بلاکچین حذف شوند.

حتما بخوانید: بلاکچین چیست؟

این امر موجب می شود از حجم بلاکچین Ardor کاسته و کارایی آن حفظ شود. بکارگیری زنجیره فرعی برای این هدف خاص ایده بسیار خوبی است زیرا دیگر  اطلاعات غیر ضروری بر روی زنجیره اصلی نخواهد بود.

زنجیره های فرعی بسته به نوع اطلاعاتی که برای پردازش نیاز دارند می توانند بسیار بزرگ شوند.

همان گونه که در هر روش مبتنی بر بلاکچین دیده می شود فناوری آردور بسته به میزان اعتباری که دارد یا به فعالیت خود ادامه خواهد داد و یا به نتیجه ای نخواه د رسید.

این پلتفرم در راس زیربنای Nxt ساخته شده است. احتمالا طرفداران ارزهای دیجیتال با Nxt آشنایی دارند زیرا به مدت چهار سال توسط بسیاری از افراد در تمام جهان مورد استفاده قرار گرفته است به علاوه Ardor با استفاده از جاوا که یکی از محبوب ترین زبان برنامه نویسی ها در دنیای امروز است توسعه یافته است.

از زمانی که رمز گذاران با توسعه زبان آشنا شده اند ساخت اپلیکیشن های تبلیغاتی بسیار آسان شده است.

فناوری آردور چیست؟
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن