بلاک چین

بررسی مزایای سیستم عامل بلاکچین EOS

آشنایی با بلاک چین ای او اس

بلاکچین EOS یک بلاکچین و پلتفرم قرارداد هوشمند می باشد و بر روی سرعت، مقیاس پذیری و تجربه کاربر تمرکز دارد.

مزایای سیستم عامل بلاکچین EOS کدامند؟

با سایت فارس کریپتو همراه باشید.

بلاکچین EOS از الگوریتم اثبات سهم برای نمایندگان (DAOS) و یک مدل مالکیت توکن به عنوان پهنای باند برای دستیابی به توان عملیاتی بالا و تراکنش های بدون کارمزد استفاده می کند.

نرم افزار متن باز EOS در حال حاضر توسط Block.one، کمپانی جزایر کیمن توسعه یافته است. Block.one برای یک توکن ERC20 به نام EOS یک فروش یک ساله را ترتیب می دهد.

این توکن صرفا یک جایبان است تا زمانی که نرم افزار رایگان در یکم ژوئن ۲۰۱۸ منتشر شود

در آن زمان جامعه بلاکچین EOS قادر خواهد بود از این نرم افزار برای اجرا کردن یک بلاکچین اختصاصی که مسئولیت توزیع توکن EOS ERC20 را در بلاک پیدایش بر عهده دارد استفاده می کند.

نرم افزار EOS.IO یک معماری جدید بلاکچین را معرفی می کند که برای فعال کردن مقیاس های عمودی و افقی اپلیکیشن های غیرمتمرکز طراحی شده است.

فعال کردن این مقیاس ها به واسطه ایجاد یک ساختار سیستم عامل مانند که بسته به آن اپلیکیشن ها می توانند ساخته شوند رخ می دهد.نرم افزار اکانت ها، فرآیندهای تایید، پایگاه های داده، اجتماع ناهمگام و زمان بندی اپلیکیشن ها را در میان بسیاری از هسته های CPU یا گروه ها فراهم می کند.

فناوری نهایی معماری بلاکچین می تواند انجام میلیون ها تراکنش در هر ثانیه ترتیب دهد، کاربران را از پرداخت کارمزد معاف کند و امکان گسترش و نگه داری سریع و آسان اپلیکیشن های غیرمتمرکز را در زمینه یک بلاکچین کنترل شده فراهم کند.

حتما بخوانید: بلاک چین چیست؟

بلاکچین EOS طراحی شده است تا به روند اصلی توسعه برای سرمایه گذاری های بزرگ که در حال حاضر توسط پلتفرم های بلاکچین موجود پشتیبانی نمی شوند دست یابد.

بلاکچین EOS جامعه غیر همگام و فرآیند موازی را برای حمایت از انجام میلیون ها تراکنش در هر ثانیه بیش از فیس بوک و گوگل که به ترتیب در هر ثانیه ۵۲ و ۴۰ هزار تراکنش را انجام می دهند معرفی می کند.

سیستم عامل بلاک چین ای او اس

بلاکچین EOS از اپلیکیشن های توزیع شده ای که ظاهر و کارکرد مشابهی با همتایان متمرکز خود دارند مانند عدم نیاز کاربر به پرداخت کارمزد برای هر تراکنش حمایت می کند.

این امر موجب می شود که کاربران جدید بلاکچین تراکنش ها را بدون نیاز به انجام فرآیند پیچیده خرید ارز دیجیتال انجام دهند همچنین به افزایش شهرت این صنعت نیز کمک می کند.

به علاوه بدین معناست که هر نوع اپلیکیشنی می تواند ساخته شود، اجرا شود و توسط سیستم عامل EOS که سطح جدیدی از فرانمایی را برای عمل تجارت فراهم می کند شود.

در ادامه به مزایای سیستم عامل بلاکچین EOS می پردازیم.

مقیاس پذیری از مزایای بلاکچین EOS  است

بزرگترین مشکلی که بلاکچین با آن مواجه است مربوط به مقیاس پذیری می باشد.Visa در هر ثانیه ۱۶۶۷ تراکنش را اداره  می کند در حالی که Paypalدر مقایسه با آن ۱۹۳ تراکنش را در هر ثانیه اداره می کند.

بیت کوین تنها ۴_۳ تراکنش و اتریوم ۲۰ تراکنش را در هر ثانیه اداره می کنند

دلیل این که بلاکچین مبتنی بر اپلیکیشن ها نمی تواند بسیاری از این تراکنش ها را در هر ثانیه محاسبه کند این است که هر گره شبکه می بایست برای انجام هر کاری به یک اجماع همگانی برسد.

EOS ادعا می کند که به دلیل استفاده از مکانیزم اجماع گواه اثبات سهام توزیع شده می تواند به راحتی میلیون ها تراکنش در هر ثانیه محاسبه کند.در واقع طبق یافته های ما DPOS توانایی انجام این کار به مقدار زیاد ندارد.

مقاله مشابه: آشنایی با تکنولوژی بلاکچین

انعطاف پذیری

سیستم کلی اتریوم به دلیل حمله DAO متوقف شده است.در واقع همه فعالیت ها متوقف شده و اجتماع به دلیل هارد فورک تفکیک شده است.

از آن جایی که بلاکچین EOS از DPOS استفاده می کند احتمال بروز این اتفاق در اکوسیستم آن وجود ندارد. اگر یک DAPP ناقص شد، سازندگان بلاک منتخب می توانند آن را تا زمانی که سیستم به آن رسیدگی کند متوقف کنند.

این تنها یکی از پیشرفت هی سیستم DPOS است و نیازی نیست که هر گره به نگه داری زنجیره توجه کند.

قابلیت استفاده

EOS با ادغام ویژگی هایی مانند تولکیت وب برای توسعه خط اتصال، خطوط اتصال خود توصیف، الگوهای پایگاه داده خود توصیف و الگوی مجوز اخباری امکان صدور میزان مشخصی از مجوز را فراهم می کند.

EOS سیستم عامل

نظارت از دیگر نقاط قوت بلاکچین EOS

در بلاکچین EOS از طریق ایجاد یک حوزه قضایی و انتخاب قانون همراه با سایر اصول پذیرفته شده از دو سو و قوانین لازم الاجرا نظارت صورت می گیرد.

هر یک تراکنش در بلاکچین EOS برای امضا باید جزییات نظام نامه را شامل شود.در اصل کاربران ملزم به اجرای نظام نامه هستند.

نظام نامه و پروتکل می توانند با فرآیندهای زیر اصلاح شوند:

  • سازنده بلاکی که یک میزان تصویب ۱۷/۲۱ را دریافت کرده است پیشنهاد اصلاح را می دهد.
  • تصویب ۱۷/۲۱ باید به مدت ۳۰ روز متوالی حفظ شود.
  • تمامی کاربران ملزم توقف تراکنش خود با استفاده از جزئیات قانون نامه جدید هستند.
  • سازندگان بلاک اصلاحات کد منبع را برای انعکاس این اصلاح در قانون نامه و مطرح کردن آن برای بلاکچین با استفاده از هش ذخیره تغییرات می پذیرند.
  • سازندگان بلاک مجددا به حفظ تصویب ۱۷/۲۱ به مدت ۳۰ روز متوالی نیاز دارند.
  • سپس تمامی گره ها به مدت یک هفته کامل برای سازندگان با تغییرات جدید ارائه می شوند.
  • هر گره ای که از پروتکل جدید پیروی نکند خود به خود غیر فعال می شود.

چه انفاقی می افتد اگر DAO رخ دهد و سیستم بلاکچین EOS مجبور به اعمال یک تغییر سریع و راه حل برای پروتکل باشد؟

حتما بخوانید: بیت کوین چیست؟

در چنین مواقعی سازندگان بلوک امکان افزایش سرعت فرآیند اصلاح را دارند.

فرآیند موازی

در فرآیند موازی دستورالعمل های برنامه در میان چندین پردازنده توزیع می شوند بدین طریق زمان اجرای آن برنامه به طور چشمگیری کاهش می یابد.

بلاکچین EOS فرآیند موازی قراردادهای هوشمند را از طریق مقیاس پذیری افقی، اجتماع ناهمگام و تعامل پذیری فراهم می کند.

اکنون به معنای هر کدام از این اصطلاحات می پردازیم:

مقیاس پذیری افقی

در حالی که در مقیاس پذیری عمودی افزایش به نسبت ثابت از طریق افزودن قدرت پردازش بیشتر صورت می گیرد در مقیاس پذیری افقی افزایش به نسبت ثابت با افزودن سیستم ها و شمارنده های بیشتر به استخر منبع انجام می گیرد.

اجتماع ناهمگام

اجتماعی است که همگام نباشد یعنی نیازی به حضور همزمان شرکت کنندگان در ِن نیست.

تعامل پذیری

توانایی سیستم شمارش گر در تبادل و استفاده از اطلاعات

خود کفایی

هر بلاکچین مبتنی بر نرم افزار بلاکچین EOS باید هر ساله یک تورم پنج درصدی را ایجاد کند.

این تورم در میان سازندگان بلاک پلتفرم برای تایید تراکنش های موجود در پلتفرم و سه قرارداد هوشمند یا پیشنهاداتی که بیشترین میزان رای را از جانب دارندگان این قبیل توکن ها دریافت کرده اند توزیع می شود.

دلیل این اتفاق اطمینان حاصل شدن از این است که یک بلاکچین به هیچ بنیاد، سازمان یا فردی برای پیشرفت و حفظ خود متکی نیست.

سیستم عامل غیر متمرکز

این ویژگی بلاکچین EOS را به بهترین شکل ممکن تعریف می کند.یک ویندوز/MacOS با انگیزه اقتصاد کریپتو را در نظر بگیرید.

اکنون اتریوم یک ابر کامپیوتر غیر متمرکز است و ای او اس جایگاه خود را به عنوان یک سیستم عامل تثبیت می کند یعنی به خودی خود یک EOS با متمرکزترین فرآورده می سازد.

در نتیجه نرم افزار EOS.IO با بهره گیری از تجربه همراه با مفاهیم اثبات شده و ارائه پیشرفت های اساسی در فناوری بلاکچین طراحق می شود.

این نرم افزار بخشی از یک طرح همه جانبه برای جامعه بلاکچین مقیاس پذیری می باشد که در ِن اپلیکیشن های غیر متمرکز به راحتی می توانند گسترش یافته یا کنترل شوند.

بررسی مزایای سیستم عامل بلاکچین EOS
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن