ارزهای دیجیتال

آشنایی با ارز دیجیتالی نم (NEM)

معرفی نم (NEM)

ارز دیجیتالی نم (NEM) جنبش اقتصادی جدیدی است که بر مبنای راه حل های درجه بندی شده برای سازمان ها می باشد و می تواند اقتصاد بلاک چین را در آینده مدیریت کند.

بررسی ارز دیجیتالی نم (NEM)

با فارس کریپتو همراه باشید.

در ابتدا تصمیم بر این بود که به عنوان شاخه ای از ارز NXT در نظر گرفته شود. ولی گروهی تصمیم گرفتند تا با کدگذاری کامل و جدید، نسخۀ آلفای این ارز را در ۲۵ ژوئن ۲۰۱۴ منتشر شود.

البته اولین نسخه ثابت آن که ترکیبی از نسخه های بتا و آلفا بود، در ۳۱ مارس ۲۰۱۵ منتشر گردید. این پلات فرم در حال حاضر به زبان جاوا نوشته شده و با زبان C++ بازنویسی شده است که در اوایل سال ۲۰۱۸ تحت عنوان Catapult منتشر خواهد شد.

سیستم دارایی هوشمند

ارز دیجیتال نم به سیستم دارایی هوشمند معروف شده است. این سیستم به عنوان یک راه حل سفارشی برای مشکلات بلاک چین در نظر گرفته شده است تا هر تعداد مواردی که در بلاک چین انجام می شوند، بلافاصله در API قوی و ساده ایجاد شوند.

بلاک چین ایمن می باشد و معاملات توسط یک شبکه جهانی پیچیده که در حال اجرای نرم افزار های گوناگون هستند، پردازش می شوند و در این تکنولوژی، شبکه به عنوان یک سرور برای دستیابی API مورد استفاده قرار می گیرد.

حتما بخوانید: استلار چیست؟

این بدان معنی است که توسعه دهندگان به دنبال ایجاد برنامه های قدرتمندی مبتنی بر بلاک چینی باشند که نیازی به اجرای نرم افزار ویژه ارز دیجیتالی نم نداشته باشد. زیرا تمام قابلیت های نم با دستیابی به API نیز قابل دسترسی می باشند.

آشنایی با ارز دیجیتالی نم (NEM)

این برنامه ها می توانند به طور مستقیم به نرم افزار نم API دسترسی داشته باشند. علاوه برآن دسترسی ایجاد درخواست های نم را هم دارند.

توسعه دهندگان، آدرس های ارز دیجیتالی نم را به عنوان محتویات دارایی معرفی می کنند که می توانند در طول زمان بروزرسانی شوند و همچنین تغییر پیدا کنند.

هر آدرس می تواند بسادگی نمایانگر کیف پولی باشد و یا چیزهای پیچیده تری مانند سند که نیاز به امضا و انتخاب جمع آوری آراء می باشد.

پس از آن، توسعه دهنده سیستم موزاییک را ایجاد خواهد کرد. موزاییک، نشان دهنده دارایی های همسان و قابل انتقالی مانند سکه و امضاها و یا رای هایی است که در آدرس ها قرار می گیرند.

از آنجایی که تمام قابلیت های ارز دیجیتالی نم از طریق نرم افزار نم API قابل دسترسی است، آن ها می توانند هر نوع سیستمی را که بخواهند نیز ایجاد کنند و آن را به آسانی به نم بلاک چین واگذار کند.

واقعی بودن اعتبار و برداشت

ارز دیجیتالی نم بلاک چین به عنوان یک الگوریتم ویژه اثبات شده است که از طریق روندی ایجاد می شود که مشوق مشارکت فعال در شبکه است. همین امر باعث می شود تا یک شبکه غیر متمرکز و گره خورده ایجاد شود.

هر گره نمره ویژه ای دارد که تعیین می کند هر شخص چقدر می تواند از این سیستم برداشت کند. بخشی از این سیستم با استفاده از سکه های نقدی کار می کند.

با گذشت زمان سکه هایتان شروع به جفت شدن و شمارش ارزش حساب کاربریتان می کنند. به منظور واجد شرایط بودن برای یک امتیاز با ارزش، حسابتان باید دارای حداقل ۱۰۰۰۰ XEM باشد.

حتما بخوانید: آشنایی با انواع کیف پول های اتریوم

این قسمت از سیستم ارز دیجیتال، مانند سکه های سرمایه گذار عمل می کنند. اما تنها بخشی از محاسبه برایتان اهمیت دارد. علاوه بر این که حساب ها بررسی می شوند، نمودار معامله شبکه نم به طور مداوم تجزیه و تحلیل می شود تا اطلاعاتی را در مورد این که کدام گره ها شرکت می کنند و کدام ها نمی کنند، نیز ارائه دهد.

این بدان معنی است که می توانید معاملات بیشتری را به دیگر کاربران ارسال کنید و به طور معمول بیشتر از شبکه استفاده کنید. فرآیند واگذاری و معیارهای معامله برای هر گره، امتیازاتی مقرر می شود که این امتیازات برای اندازه گیری احتمالی ارزش گره ها مورد استفاده قرار می گیرد و در XEM حاصل می شوند.

از آنجایی که الگوریتم PoI، سخت افزار فشرده ای نیست، اجازه می دهد تا گره ها کامل اجرا شوند. یعنی بر روی هر دستگاهی بدون در نظر گرفتن قدرت، اجرا شوند. روند واگذاری  نیاز به زمانی طولانی دارد.

در برخی از سیستم ها مانند بیت کوین استخراج بلوک ها و اجرای آن ها در یک گره شبکه ها به صورت جداگانه می باشند. در سیستم ارز دیجیتالی نم هر گره برای ایمنی شبکه و جمع آوری سکه ها توسط همان نرم افزار به اجرا در می آید.

به طور کلی سیستم الگوریتم PoI، بسیار منحصر به فرد است و به نظر می رسد امیدوارکننده باشد. همچنین یک جایگزین عالی برای روش های سنتی و توافقی است که همگی بسته به میزان سهمی که دارند، اعم از فقیر و غنی در این شیوه می توانند شرکت کنند.

آشنایی با ارز دیجیتالی نم (NEM)
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن