ارزهای دیجیتال

آشنایی با ارز دیجیتال کومودو

Komodo چیست؟

برای پروژه ای که جایگاه خودش را به عنوان راه حل end-to-end بلاک چین ثبیت کرده، ارز دیجیتال کومودو (Komodo) قطعا پروژه ای جاه طلبانه است. تیم سازنده می خواهد تمرکز خود را بر روی قابلیتی معطوف کند که به دیگران اجازه می دهد تا زنجیره ی بلاکی (بلاک چین) مستقل از طریق پلتفرم واحدشان ایجاد کنند.

ارز دیجیتال کومودو چیست؟

این کار برابر با عرضه ی ارز غیر متمرکز یا dICO می باشد. به علاوه، کومودو هم اکنون تا حدودی بر روی جهان تاثیر گذاشته، که همین امر ارزشمند بودن آن را در دراز مدت ثابت خواهد کرد. به این پروژه باید به عنوان اولین و پیش رو ترین  راه حل جامع برای زنجیره ی بلاکی نگاه کرد.

با سایت فارس کریپتو همراه باشید.

ارز دیجیتال کومودو چگونه کار می کنند؟

 استفاده کردن از کومودو به عنوان راه حل زنجیره بلاکی end-to-end چندین فایده کلیدی دارد. اول از همه، توسعه دهندگان می توانند زنجیره ی بلاکی کاملا مستقلی که به اکوسیستم کومودو به عنوان کل، گره خورده بسازند.

هرچند، هیچ کدام از زنجیره های مستقل محدود به قابلیت هایی که ارز دیجیتال کومودو ممکن است از آن ها بهره ببرد یا نه، نیستند. این رویکرد کلی برای راه حل زنجیره ی بلاکی فرصت های بسیار زیادی را به وجود آورده.

تمام زنجیره های خود ساخته زمانی که به ویژگی های ابزاری بومی در اکوسیستم کومودو  می آیند، قابل انعطاف هستند

امنیت نیز فاکتور مهمی در دنیای زنجیره ی بلاکی است. ارز دیجیتال کومودو هر دو فاکتور امنیت و حریم خصوصی را  در اولیت قرار داده. این زنجیره از الگوریتم اثبات کار تاخیری استفاده می کند تا امنیت کلی را بهبود ببخشد.

حتما بخوانید: ارز دیجیتال اومیسگو چیست؟

این الگوریتم همچنین اجازه ی پشتیبان گرفتن از داده های زنجیره بلاکی را هم می دهد، که بعدا به تایید زنجیره ی بلاکی بیت کوین می رسند.

برای هر زنجیره بلاکی که به وسیله ی این پلتفرم ایجاد شده، ثابت نگه داشتن زنجیره و پشتیبانی از داده ها در زنجیره ی Bitcoin بسیار جالب توجه است. حریم خصوصی اختیاری در فرم پروتوکل دانایی صفر (zero-knowledge proof) در دسترس است.

آخرین نکته در مورد ارز دیجیتال کومودو

ارز دیجیتال کومودو جایگاه خودش را به عنوان پلتفرم زنجیره بلاکی ساده و قابل اجرا تثبیت کرده است. آن ها می دانند که توسعه دهندگان می خواهند اپلیکیشن هایشان را بدون نگرانی از مسائل جانبی بسازند.

اینکه این پلتفرم قصد دارد تا مسیر اصلی تکنولوژِی بلاک چین را به پیش براند، خیلی مشخص نیست، اما قطعا رویکردی اعتباری است که نباید از آن چشم پوشی کرد.

نگاهی گذرا به آینده ی KOMODO: با پلتفرم Komodo BartexDex  برای مبادله اتمی، مشهود است که خیل علاقه مندان به ارز رمزگزاری شده مشخصا بر روی آن پلتفرم تمرکز می کنند. در حقیقت، بیش از ۲۸۰۰۰ مبادله هم اکنون انجام شده، و مبادله های بسیار دیگری نیز در راه است.

علاوه بر آن، عرضه ی  ۲۰۱۸ نقشه راه در روز های آینده مورد انتظار است. مشخص است که بسیاری از شرکت ها، زنجیره بلاکی خودشان را می خواهند، و ارز دیجیتال کومودو نیز به نظر می رسد، چیزی فراتر از آن را فراهم بیاورد. تنها زمان، مشخص می کند که این پروژه در این باره به رسمیت شناخته خواهد شد یا خیر.

آشنایی با ارز دیجیتال کومودو
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن