ارزهای دیجیتال

آشنایی و بررسی لایت کوین

راهنمای کامل لایت کوین litecoin

لایت کوین چیست؟ یک ارز رمز گذاری شده همتا به همتا و متمرکز است که در۷ اکتبر ۲۰۱۱ منتشر شد و در ۱۳ اکتبر ۲۰۱۱ به طور کامل مورد استفاده قرار گرفت. در واقع اگر بیت کوین طلا باشد، ارز دیجیتال litecoin را می توان به نقره تشبیه کرد.

با فارس کریپتو همراه باشید.

 این ها فقط چند مورد از مواردی هستند که ممکن است هنگام صحبت کردن در مورد این ارز دیجیتال نیاز داشته باشید. در نگاه اول به عنوان ارز رمزگذاری شده در ۱۰ بازار بزرگ جهانی، برتری خاصی ندارد.

 لایت کوین کاربردهایی بسیار مفید و جالب را از زنجیره بلوکی بیت کوین ارائه می دهد

برای کسانی که درباره این ارز دیجیتال چیزی نمی دانند، آموزشی تهیه کرده ایم تا به سادگی درباره لایت کوین و یا عملکرد آن اطلاعاتی به دست آورند.

حقایقی در مورد لایت کوین

litecoin توسط کارمند سابق گوگل چارلی لی تاسیس شد. لایت کوین ابتدا پیشنهادی بود که به عنوان راه حلی برای حل برخی از مسائل مربوط به محدودیت ها و مقیاس پذیری با بیت کوین ارائه گردید. از جمله محدودیت های بیت کوین می توان به تعداد تراکنش هایی که در یک زمان معین می توان پردازش کرد، اشاره کرد.

حتما بخوانید: بیت کوین چیست؟

لایت کوین بسیار شبیه به بیت کوین است. هزینه تبادلات و پرداخت بسیار اندک است و مدت زمان این تبادلات، تقریبا ۴ برابر مدت زمان تبادلات بیت کوین است.

لایت کوین در نوامبر ۲۰۱۳ با رشد سریع خود، توجه همه را به خود جلب کرد. تا جایی که ارزش آن به ۱۵ برابر زمانی که منتشر شد، رسید. گرچه این جهش موقتی بود. با این حال، ۲ سال پیش، ارزش لایت کوین در رده بندی LTC، تقریبا به ۴ دلار رسید.

چنین روندی تا ماه مه ۲۰۱۷ ادامه پیدا کرد تا دوباره ارزش آن به صورت ناگهانی افزایش یافت. به طوری که تمام افراد رمز گذار با تجربه رشد چشمگیری در این زمینه پیدا کردند.

ساخت این ارز دیجیتال تقریبا تکنیکی مبتکرانه بود. چرا که بهره برداری و اتخاذ تکنولوژی های جدیدی چون SegWit و انجام اولین معامله ای که از زوریخ سوئیس به سانفرانسیسکو آمریکا در مدت یک ثانیه ارسال گردید، بسیار هوشمندانه بود. البته مقدار ارزی که انتقال داده شد، ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۱ LTC بود.

لایت کوین چیست؟

نقره ( لایت کوین ) در برابر طلا ( بیت کوین )

دلایلی وجود دارد که لایت کوین را به بیت کوین نزدیک می کند. به طور جزئی می توان گفت که لایت کوین دقیقا همان هدف بیت کوین را دنبال می کند. پس از بین ارز های دیگر، اولین ارزی است که می توان آن را به بیت کوین نسبت داد.

litecoin نه تنها از نقطه نظر سهولت قابل درک است بلکه این اجازه را می دهد تا بفهمیم که چه چیزی باعث تفاوت در سطوح مختلف تکنولوژی می شود.

لایت کوین با استفاده از تکنولوژی همتا به همتا رمز گذاری می باشد. در واقع لایت کوین قادر به انجام سریع تر و ارزان تر کار هایی است که بیت کوین انجام می دهد.

سرعت لایت کوین

سرعت تایید تبادلات نیز نقش مهمی در عملکرد این ارز ایفا می کند. تاییدیه بیت کوین معمولا در حدود ۱۰ دقیقه طول می کشد و به طور اختصاصی به ۲۵۴۸ دقیقه هم می رسد. شبکه بیت کوین قادر به تایید تراکنش در سرعت بسیار کم است.

 تاییدیه لایت کوین ۵/۲ دقیقه تعیین شده است. در واقع هر تاییدیه بلوک بیت کوین معادل با ۴ تاییدیه بلوک litecoin می باشد.

حتما بخوانید: آشنایی با ارز دیجیتال دوژکوین

هزینه

هزینه ارسال هر مقدار پول از لایت کوین، حدود ۰٫۰۹ دلار می باشد. در حال حاضر هزینه ارسال هر مقدار پول از طریق ارز بیت کوین در حدود ۵ دلار ثابت مانده است. این یک ویژگی مهم litecoin است که برای معاملات کوچک بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

از آن جا که بیت کوین برای هر انتقال ۵ دلار بابت کارمزد دریافت می کند، اگر بخواهید ۱۰ دلار را با دوستتان تقسیم کنید بهتر است که از litecoin استفاده کنید. همچنین لایت کوین گزینه های دیگری را جهت پرداخت های روزانه و بدون کارمزد بالا پیشنهاد می دهد.

استخراج لایت کوین

یکی از اهداف لایت کوین این است که قدرت توزیع Hash نسبت به شبکه بیت کوین یکنواخت تر می باشد. مشکل چارلی لی بنیان گذار لایت کوین این بود که چگونه قدرت Hash بیت کوین تا حد زیادی بین مخازن استخراج توزیع می شد. هدف لایت کوین این است که قدرت Hashing را یک نواخت نگه دارد.

لایت کوین همچنین هزینه های معاملات را نسبتا پایین نگه می دارد. در حال حاضر فقط ۲۱ میلیون بیت کوین وجود دارد. در حالی که هم اکنون ۸۴ میلیون litecoin وجود دارد که این موضوع حائز اهمیت است. زیرا باعث می شود استخراج کمتر جو رقابتی پیدا کند چرا که هر چه استخراج بیشتر رقابتی شود، هزینه های مربوط به آن هم بیشتر می شوند.

در حال حاضر بیت کوین، مشکلاتی دارد که از جمله آن ها می توان به هزینه های بالای معامله اشاره کرد. litecoin قادر است بلوک های متعدد و فراوانی را تولید کند و هزینه تبادلات را کاهش دهد. با توجه به این که بسیاری از مردم از لایت کوین استفاده نمی کنند، بیت کوین و لایت کوین با توجه به تجربه رشد و هدف مشترک، می توانند به طور مسالمت آمیزی مورد استفاده قرار گیرند.

اما امروزه این موضوع به سادگی قابل حل نمی باشد. litecoin همچنین از الگوریتم Hashing Scrypt استفاده می کند که از قدرت پردازش بسیارکمتری نسبت به الگوریتم SHA256  Hashing بیت کوین برخوردار است. استفاده کمتر لایت کوین از RAM باعث می شود که استخراج این ارز، به طور گروهی مورد استفاده قرار گیرد و صرفا تک نفره نباشد.

آشنایی و بررسی لایت کوین
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن