بیشتر بدانید

آلت کوین چیست؟

آشنایی با مفهوم آلت کوین

احتمالا تاکنون با استفاده از این راهنما با جزئیات بیت کوین آشنا شده اید اما علاوه بر بیت کوین صدها ارز دیجیتال دیگر نیز موجود است. این ارزها آلت کوین نامیده می شوند همچنین می توان گفت جایگزین هایی برای بیت کوین هستند مانند اتریوم، رپیل، زی کش، مونرو و دش

با فارس کریپتو همراه باشید.

آلت کوین ها از برخی جهات با بیت کوین ها تفاوت دارند. بعضی از آن ها یک مدل اقتصادی و شیوه ی توزیع مختلف دارند. مثلا آلت کوین ها به تمامی شهروندان یک کشور داده می شوند. برخی از این ارزها از الگوریتم های استخراج اثبات کار مختلفی برخوردار هستند که دلیل آن می تواند محافظت از سخت افزارهای استخراج تخصص یافته باشد همچنین امکان دارد این ارزها به اثبات کار متکی نباشند.

بعضی از آنها زبان برنامه نویسی متنوعی عرضه می کنند تا اپیلیکیشن هایی را نیز بسازند در حالی که سایر آلت کوین ها زبان برنامه نویسی های خصوصی تری را نسبت به بیت کوین ارائه می دهند. همچنین آلت کوین هایی وجود دارد که عملکرد بسیار منحصر به فردی دارند مثلا کاربرد پولی ندارند و برای مواردی مانند ثبت نام دامنه یا آموزش نحوه ی ذخیره ی داده استفاده می شوند.

مطالب مشابه: بیت کوین چیست؟

آلت کوین های زیادی وجود دارند که توجه چندانی را به خود جلب نمی کنند. بسیاری از آن ها برخی از پارامترهای بی اهمیت را عوض می کنند یا آن چه که عرضه می کنند مفید به نظر می رسد اما در واقع این گونه نیست. برای مثال اگر یک آلت کوین از تعداد بیشتری سکه برخوردار باشد یعنی هر یک عدد سکه ارزش زیادی ندارد. اگر یک آلت کوین بلوک ها را سریع تر پیدا کند یعنی یک تراکنش به تاییدیه های بیشتری برای حفظ امنیت نیاز دارد.

بدین لحاظ، بیشتر آلت کوین ها هیچ مزیتی نسبت به بیت کوین ندارند به علاوه از قدرت هش کمتری برای حفظ امنیت برخوردار هستند، توسعه دهندگان کمتری وجود دارد که به آن ها بهبود ببخشد و معمولا به دلیل اثرات شبکه ای کوچکتر کاربرد کمتری دارند. در حالی که بسیاری از آلت کوین ها وعده ی ویژگی های مفیدی را می دهند اما این وعده ها عملی نمی شوند.

این بدان معناست که آنها از امنیت بیت کوین برخوردار نیستند. نرخ تبادل آن ها اغلب متغیر است و در طول سال ها تقریبا هیچ آلت کوینی ارزش خود را در برابر بیت کوین حفظ نکرده است و بسیاری از آن ها ثبات ندارند. از همه مهمتر با استفاده از آنها کلاه برداری های آشکاری می توان انجام داد. آلت کوین ها عمدتا ساخته می شوند تا مخترعان خود و دریافت کنندگان اولیه را پول دار کنند.

در حالی که برخی آلت کوین ها می توانند وظایف مهمی را اجرا کنند(برای مثال به عنوان تست شبکه عمل می کنند یا گمنام تر از بیت کوین ها عرضه می شوند) و می توانند آینده دار باشند سایر آلت کوین ها منجر به سرمایه گذاری های خطرناکی می شوند بنا براین قبل از انجام هرگونه سرمایه گذاری تحقیقات خود را کامل کنید و خریدار را با دقت تحت نظر بگیرید.

آلت کوین چیست؟
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن