ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال استیم (Steem) چیست؟

هر آنچه درباره استیم باید بدانید

پلتفرم اصلی ارز دیجیتال استیم که Steemit نام دارد یک شبکه ی رسانه ی اجتماعی است که در جهت کنترل بلاکچین استیم ساخته شده است. Steemit به شبکه های محبوب و محتوا محوری مانند Reddit و Medium شباهت دارد اما به کاربرانی که ارز دیجیتال دارند به دلیل عضویتشان در شبکه پاداش می دهد.

در ادامه به نحوه ی کار ارز دیجیتال استیم می پردازیم با فارس کریپتو همراه باشید.

آشنایی با ارز دیجیتال استیم

  • اساسا، هرچه که یک بخش خاص از محتوا پاداش بیشتری برای تعداد زیادی از افراد فراهم کند، افراد بیشتری مسئولست ایجاد و اجرای محتوایی را که می توانند در آن سهیم باشند متقبل می شوند.
  • کاربران برای رتبه بندی یک محتوا رای می دهند.هرچه که یک پست رای بیشتری به دست بیاورد ارزش بیشتری کسب خواهد کرد.به علاوه پلتفرم این امکان را نیز برای کاربران فراهم می کند که اگر پستی را نپسندیدند عدم موافقت خود با آن را نشان دهند در نتیجه اعضای شبکه برای رتبه بندی کردن یک محتوا از انعطاف برخوردار هستند.
  • Steemit شایسته سالار است یعنی رای کاربرانی که از ارز بیشتری برخوردار هستند تاثیر بیشتری دارد.

تفاوت استیم یا بیت کوین چیست؟

ارز دیجیتال استیم و بیت کوین برای اجرای یک عملکرد ویژه طراحی شده اند. بیت کوین نقش یک ارز دیجیتال و نظیر به نظیر را دارد و استیم یک پلتفرم رسانه ی اجتماعی است (به عنوان فعالیت اصلی).

حتما بخوانید: اتریوم چیست؟

بسیاری از پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای رای دادن به سیستم ها مانند پسندیدن، اشتراک گذاری یا لایک کردن در جهت رتبه بندی محتوا مورد استفاده قرار می گیرند.

ارز دیجیتال استیم (Steem) چیست؟

ارز دیجیتال استیم این فعالیت ها را در یک پلتفرم منحصر به فرو بر پایه ی بلاکچین که به کاربران استیم به دلیل مشارکتشان در شبکه پاداش می دهد یکی می کند. اگرچه استیم و بین کوین هر دو ارزهای دیجیتال هستند اما استیم در رسانه های اجتماعی کاربرد ویژه ای دارد.

ارز دیجیتال استیم از سه ارز دیجیتال برخوردار است

سه توکن دیجیتال وجود دارد که اکوسیستم Steemit را بنا کرده اند:استیم، Steem Power(SP) و Steem Dollars

  • استیم. استیم ارز دیجیتال بنیادی شبکه ی Steemit است. استیم را می توان از طریق چندین صرافی مشهور با بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال تعویض کرد. با این حال برای رای دادن باید ارز دیجیتال استیم را به Steem Power(SP) تبدیل کنید.این فرآیند نیرو بخشی یا Power up نام دارد.همچنین می توان استیم را به Steem Dollars تبدیل کرد.
  • Steem Power(SP).هنگامی که استیم را به SP تبدیل می کنید در اصل آن را به عنوان سهام در شبکه سرمایه گذاری می کنید. یک واحد از استیم که به SP محول می شود یک رای به حساب می آید. استیم هایی که بیشترین SP را دارند تاثیر فراوانی بر روی بالا رفتن رتبه ی محتوا دارند.رای و نظر کاربرانی که از مقدار بیشتری SP برخوردار هستند نسبت به کاربرانی که مقدار کمی SP دارند ارزش بیشتری دارد. از این گذشته حدود ۹۰% از استیم جدیدی که ایجاد می شود برای کاربرانی که مقدار زیادی SP دارند صرف می شود بدین طریق این افراد انگیزه پیدا می کنند تا هر آن چه را که کسب کرده اند مجددا در شبکه سرمایه گذاری کنند.برای تبدیل SP به Steem که کاهنده ی نیرو یا Power down نامیده می شود محدودیت وجود دارد.
  • Steem Dollars.Steem Dollarsکه به دلار آمریکا ارزشی معادل ۱:۱ دارند واحدی هستند که برای ارائه ی یک وام کوتاه مدت مورد استفاده قرار می گیرند. موجودی Steem Dollars در گزارش هیئت دولت ثبت می شود و به مقدار یک دلار آمریکا به جامعه ارائه می شود و این مقدار در آینده افزایش می یابد.

حتما بخوانید: ارز دیجیتال چیست؟

نحوه استخراج استیم

دو روش برای به دست آوردن استیم وجود دارد: خریدن یا استخراج کردن آن. می توانید استیم را از چندین صرافی مشهور مانند Poloniex، Bittrex و Shape Shift خریداری کنید.

خریدن ارز دیجیتال استیم سریع ترین راه به دست آوردن آن است. کسب استیم از طریق شرکت در جامعه ی استیم، پست کردن محتوا، نظر دادن، اشتراک گذاری و برقراری ارتباط در شبکه صورت می گیرد. هرچه که مشارکت شما در شبکه بیشتر باشد استیم بیشتری به دست می آورید.

ارز دیجیتال استیم (Steem) چیست؟
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن