ارزهای دیجیتال

آشنایی با ارز دیجیتال پیو ایکس

ارز دیجیتال PIVX چیست؟

هیچ فردی نمی تواند منکر این قضیه شود که دَش )Dash) سریعا به یک ارز دیجیتال محبوب تبدیل شد با این حال سوالاتی درمورد عملکرد آن وجود دارد. با وجود قابلیت هایی مانند انجام تراکنش های خصوصی و توانایی توسعه دهندگان در غیرفعال کردن عملکرد سیستم به نظر می رسد که دَش روش منحصر به فرد خود را دارد با این حال هنوز هم پروژه دَش قابلیت های جال توجه زیادی را از قبیل مدل گره ارشد و پشتیبانی از Tor که ارز دیجیتال پیو ایکس بر مبنای آن ها قرار دارد ارائه می دهد.

با سایت فارس کریپتو همراه باشید.

ارز دیجیتال پیو ایکس دقیقا چگونه کار می کند؟

فرض کنید یک ارز دیجیتال جدید خصوصی است وخصوصی کردن آن یک امر کاملا متفاوت و ویژه است. PIVX یک ارز دیجیتال متمرکز بر حریم خصوصی است و امنیت تراکنش ها را فراهم می کند.

کاربران ارز دیجیتال پیو ایکس بدون این که با چالش های زیادی مواجه شوند از امکاناتی مانند حفظ حریم خصوصی و بی نام و نشانی تراکنش ها به صورت پیش فرض بهره می برند.

حتما بخوانید: ارز دیجیتال نم چیست؟

در PIVX حریم خصوصی به صورت پیش فرض مهیا می شود.تراکنش های غیر قابل ردیابی از ترکیبی از پروتکل Coinjoin و Zerojoin استفاده می کنند اما لازم است در این زمینه فعالیت های بیشتری صورت بگیرد.

لازم به ذکر است که ارز دیجیتال پیو ایکس در ابتدا تحت عنوان برند Darknet (DNET) عرضه شد.یک برند حرفه ای دیگر برای PIVX به برجسته کردن ویژگی هایی که این ارز عرضه می کند کمک کرد.

انجام یک تراکنش سریع و خصوصی تقریبا چالش برانگیز است اما غیر ممکن نیست.در حال حاضر ارز دیجیتال پیو ایکس این ویژگی را فراهم کرده است و شباهت کمی با DASH’s Private Send دارد زیرا انجام تراکنش ها به صورت خصوصی توسط گره های ارشد موجود در شبکه PIVX ممکن شده است.

بهای ایجاد  همچین گره ارشدی  ۱۰۰۰۰ PIVX است و کاربران ماهانه برای ایجاد آن مقداری ارز دیجیتال پیو ایکس پاداش می گیرند.

PIVX به عنوان یک الگوریتم اجماع از گواه اثبات سهام ۳٫۰ بهره می گیرد همچنین بر پایه الگوریتم هشینگ Quark نیز می باشد.در حال حاضر سخت افزاری که قادر به استخراج ارز دیجیتال پیو ایکس باشد وجود ندارد.

PIVX از این نظر که یک بلوک را در ظرف مدت ۶۰ ثانیه ایجاد می کند سریع تر از دَش است.۶۰۰۰۰ PIVX از پیش استخراج شده وجود دارد که از آن ها برای ایجاد شش گره ارشد شبکه استفاده شده است.

مقاله مشابه: آشنایی با ارز دیجیتال IOTA

هرچه که افراد بیشتری گره ایجاد کنند PIVX از پیش استخراج شده  بعدها از موجودی خود کم می کند.

آینده ارز دیجیتال پیو ایکس

راهنمای سال ۲۰۱۸ PIVX تغییرات جالب توجهی را معرفی می کند.سهام zPIV برای اولین بار برای هر ارز دیجیتال معرفی خواهد شد.

zPIV Zerocoin را با گواه اثبات سهام ادغام می کند تا ۵۰درصد بیشتر پاداش عرضه شود همچنین هنگامی که سیستم با تمامی خواسته های اپل موافقت کند یک کیف پول iOS عرضه خواهد شد.

به نظر می رسد که کیف پول Ledger قادر به پشتیبانی از گره ارشد ارز دیجیتال پیو ایکس خواهد بود و به همین دلیل مطمئنا توجهات زیادی را به خود جلب می کند و در آخر یک صرافی غیر متمرکز zPIV که zDEX نامیده می شود به وجود خواهد آمد.

کارمزد تراکنشی که توسط این پلتفرم حاصل می شود به صاحبان گره ارشد باز می گردد و بدین ترتیب انگیزه بیشتری برای نگه داری ارزها شکل می گیرد.

آشنایی با ارز دیجیتال پیو ایکس
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن