ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال کاردانو (Cardano) چیست؟

آشنایی و بررسی کاردانو (Cardano)

ارز دیجیتال کاردانو یک پلتفرم قراردار هوشمندِ شبیه به اتریوم است که به واسطه ی معماری لایه ای خود، تمرکز ویژه ای بر روی امنیت دارد. کاردانو اولین پروژه بلاکچین می باشد که از فلسفه ی علمی به عمل آمده و بر مبنای بررسی دقیق تحقیقات علمی بنا شده است.

با وب سایت فارس کریپتو همراه باشید.

آشنایی با ارز دیجیتال کاردانو

تیم پشتیبان ارز دیجیتال کاردانو این پلتفرم را با در نظر گرفتن هر دو کاربر نهایی و ضوابط می سازد. آن ها قصد دارند یک سطح میانه را که در نیاز به حفظ حریم خصوصی و غیر متمرکز سازی ارز در هسته ی فناوری بلاکچین تعادل ایجاد کند پیدا کنند.

به علاوه این پلتفرم از Haskell که یک زبان برنامه نویسی با تحمل خطای بالا است استفاده می کند. به دلیل آینده ی نسبتا نامعلوم و پیچیده ی سیستم هایی که بر پایه ی بلاکچین هستند ایجاد انعطاف در پروژه ها بسیار حائز اهمیت است.

حتما بخوانید: آلت کوین چیست؟

تشخیص این که با گذشت  ماه ها و سال ها چه اتفاقی می تواند برای یک سیستم رخ دهد تقریبا غیر ممکن است بنا براین در برداشتن یک زبان برنامه نویسی قوی مانند Haskell که به شما اجازه می دهد میزان مشخصی از خطا را داشته باشید بسیار مهم است.

برخلاف برخی از دیگر پروژه های دیجیتال هدف تیم کاردانو بررسی تمامی سیستم مالی نیست. هدف آن ها استفاده از فناوری بلاکچین در جهت اجرای راحتتر نظام های بانکداری بخصوص در جهان توسعه یافته می باشد.

نحوه ی کار ارز دیجیتال کاردانو به چه صورت است؟

کاردانو در دو لایه که دفتر کل ارزش های حساب را از علت انتقال ارزش ها از یک حساب به حساب دیگر جدا می کند توسعه یافته است. این تمایز موجب می شود قراردادهای هوشمندی که بر روی پلتفرم نوشته شده اند انعطاف بیشتری داشته باشند.

cardano کاردانو

تجارت ها از این تمایز در جهت مناسب کردن طراحی، حریم خصوصی و اجرای هر قرارداد به گونه ای که درخور موارد کاربرد ویژه ی آن ها باشد بهره می برند.

لایه ی توافق کاردانو(CSL(

CSL به عنوان تعدیل کننده ی دفتر کل عمل کرده و اولین لایه ی پلتفرم است. CSL که در جهت بهسازی بیت کوین ایجاد شد یک ارز دیجیتال است که از الگوریتم اجماع گواه اثبات سهام برای تولید بلاک های جدید و تایید تراکنش ها استفاده می کند.

کیف پول Daedalus

Daedalus یک کیف پول متن باز است که توسط تیم ارز دیجیتال کاردانو ساخته شده است. اگرچه این کیف پول مختص کاردانو است اما این تیم قصد دارد که کارایی آن را گسترش دهد.

حتما بخوانید: آشنایی با انواع کیف پول های بیت کوین

Daedalus رفته رفته به یک کیف مول جند منظوره تبدیل خواهد شد که می توان به صورت رایگان ارزهای پشتیبانی شده ی زیادی را در آن جای داد.این کیف پول پشتیبانی خود  از ارزها را بادبیت کوین و اتریوم کلاسیک آغاز خواهد کرد.

گواه اثبات سهام Ouroboros

کاردانو در عوض الگوی اجماع اثبات کار از الگوریتم گواه اثبات سهام Ourboros برای دستیابی به اجماع در رابطه با دفتر کل استفاده می کند.

در این پروتکل Slot Leader بلاک های جدید را در بلاکچین تولید کرده و تراکنش ها را تایید می کند. هر فردی که از یک ارز ADA کاردانو برخوردار است می تواند یک Slot Leader شود. زمانی که الگوریتم Follow the Satoshi ارزی را که در اختیار دارید انتخاب می کند می توانید یک Slot Leader شوید و بلاک های جدید را شبکه منتشر کنید.

گره ی شما به طور خودکار این فرآیند را انجام می دهد بنا براین نیازی نیست که درمورد تایید کردن هر تراکنش به صورت دستی نگران باشید.

ارز دیجیتال کاردانو (Cardano) چیست؟
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن