ارزهای دیجیتال

آشنایی با ارز دیجیتال IOTA

هر آنچه درباره ارز دیجیتال IOTA باید بدانید

ارز دیجیتال IOTA مخفف عبارت Internet of Things Application ( اینترنت اشیا ) می باشد و یک فناوری دیجیتال جدید بوده که به تسهیل روند انجام تراکنش در میان دستگاه ها بر روی Internet of Tings (IoT) کمک می کند.

با فارس کریپتو همراه باشید.

بررسی ارز دیجیتال IOTA

ارز دیجیتال IOTA به کارمزد تراکنش و مشکلات مربوط به مقیاس پذیری فناوری بلاک چین از طریق رهایی از بلاک و زنجیره نظارت می کند. در عوض برای عرضه یک تراکنش به دفتر کل IOTA باید دو تراکنش سابق دیگر را تایید کنید.

این روش تایید بدین معناست که دفتر کل مرکزی وجود ندارد و نیازی نیست که استخراج کنندگان به شبکه نیرو ببخشند

هنگامی که دستگاه های موجود بر روی شبکه به طور تصادفی سایر تراکنش ها را تایید می کنند از طریق شبکه ی ارتباط در میان تراکنش ها اجماعی را ایجاد می کنند.

در علم رمزنگاری این شیوه از تایید Directed Acyclic Graph(DAG) شناخته می شود اما سازندگان IOTA این شیوه را Tangle می نامند. از آن جایی که قدرت محاسبه در Tangle با پیشرفت شبکه پیشرفت می کند، IOTA وعده ی تراکنش های رایگان و سریعی را داده است به علاوه ارز دیجیتال IOTA برای پردازش پرداخت های جزئی و پرداخت های بین ماشین ها و کمک به اقصاد خُرد ماشین به ماشین طراحی شده است.

حتما بخوانید: ارز دیجیتال چیست؟

اگرچه ارز دیجیتال IOTA وعده های بزرگی را داده است اما هنوز یک فناوری نوپا می باشد و مسلما منتقدانی دارد.در این مقاله به نحوه ی کار IOTA، موارد استفاده از آن، برخی از انتقادهای مربوط به آن و این که آیا باید بر روی توکن سرمایه گذاری کرد یا خیر می پردازیم.

پرداخت های ماشین به ماشین

Internet of Things یکی از نیروهای اصلی دنیای اقتصاد به شمار می آید.

بررسی ارز دیجیتا IOTA

شرکت ها دوربین ها، سنسورها و سایر دستگاه ها را برای کنترل شرایط در کارخانه ها،مسیرهای دریایی،مزارع،فروشگاه ها و خانه ها تولید می کنند.طبق تحقیق انجام شده در شرکت پژوهشی Gartner در سال ۲۰۱۷ IoT

۸٫۴ بیلیون دستگاه به عمل آورده است و در آینده این تعداد بیشتر نیز خواهد شد.هدف IOTA  این است که پلتفرمی برای تراکنش های ماشین به ماشین(M2M) باشد.

بنیان گذاران ارز دیجیتال IOTA فعالیت در کمپانی را پس از کار کردن در صنعت IoT آغاز کردند و عقیده دارند برای این که IoT مفیدتر واقع شود دستگاه های موجود در شبکه باید منابع را به گونه ای موثر به اشتراک گذاشته و توزیع کنند.

یعنی دستگاه ها باید قادر باشند برق بیشتر،پهنای باند،فضای ذخیره و داده ها را در مواقع نیاز خریداری و هنگامی که به آن ها نیاز ندارند به فروش برسانند.حتی بر روی یک شبکه ی کوچک این موضوع به معنای این است که هنگامی که دستگاه ها با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و از منابع بهره می برند تعداد بسیار زیادی تراکنش به طور بالقوه در هر ثانیه صورت می گیرد.

با این تعداد تراکنش با مقیاس سریع در همچین شبکه ی کوچکی بنیان گذاران ارز دیجیتال IOTA عقیده دارند فناوری بلاک چین با کاربردهای IoT سازگاری ندارد.

شبکه های بلاک چین با مقیاس پذیری درگیر هستند و اغلب برای این که استخراج کنندگان تراکنش های شما را زودتر در یک بلاک به حساب بیاورند دست به دامان پرداخت کارمزد از جانب شما می شوند. ارز دیجیتال IOTA قصد دارد مشکلات مربوط به مقیاس پذیری و کارمزدها را در شبکه ی جدید خود برطرف کند تا بیلیون ها دستگاه IoT بتوانند از آن استفاده کنند.

چگونه استفاده از IOTA رایگان است؟

از آن جایی که شما بر نیروی محاسبه ی شبکه در زمان انجام تراکنش تاثیر می گذارید هزینه ی استفاده از شبکه تنها همان برقی است که برای تایید دو تراکنش دیگر IOTA مورد نیاز است.

Tangle ارز دیجیتال IOTA را قادر می سازد فرآیند تراکنش بدون کارمزد را اداره کند یعنی این شبکه نسبت به شبکه ی بلاک چین بیشتر توزیع می شود.در رابطه با بلاک چین شبکه در میان استخراج کنندگان بلاک چین توزیع می شود و در رابطه با Tangle در میان هر گره ی شرکت کننده در شبکه.

 عدم پرداخت کارمزد تاثیر بسیار زیادی بر روی سرویس دهی به دستگاه های IoT توسط ارز دیجیتال IOTA دارد.این دستگاه ها اغلب تبادلات فراوانی را با مبلغ بسیار پایین انجام می دهند.

هر کارمزدی که برای همچین تبادلات کوچکی پرداخت می شود پرداخت های جزئی را تبدیل به موضوعی نادر می کند. برای پشتیبانی از اقتصاد ماشین به ماشین، برای استفاده از  IOTA نباید نیازی به پرداخت کارمزد باشد.

آشنایی با ارز دیجیتال IOTA
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن