بیت کوین

استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین به عمل دشوار محاسباتی تولید بیت کوین گفته می شود. در حالی که هر کامپیوتری می تواند در عمل استخراج بیت کوین با استفاده از یک برنامه ی رایگان استخراج کارایی داشته باشد، در واقع برای حل کردن الگوریتم های بسیار پیچیده ای که درگیر عمل استخراج بیت کوین هستند و اشتراک گذاری این راه حل ها با تمامی شبکه ی بیت کوین یک قدرت محاسبه فوق العاده باید وجود داشته باشد.

با فارس کریپتو همراه باشید.

فرآیند استخراج بسیار پیچیده است و درگیر مفاهیم و اصطلاحات پیشرفته ای مانند هش های پنهانی و رمزنگاری نانس می باشد.

آشنایی با فرایند استخراج بیت کوین

به زبان ساده، استخراج کنندگان بیت کوین از کامپیوترهای قدرتمند برای دنبال کردن لحظه به لحظه ی مبادلات بیت کوین و گردآوری آن ها در هر ده دقیقه در یک بلوک جدید استفاده می کنند.

سپس این استخراج کنندگان عمل محاسبه ی دقیقی که در اصطلاح جونده ی عدد نامیده می شود را شروع می کنند. این عمل ملزم تایید تمامی مبادلات در بلوک است.

این یک فرآیند رقابتی است و اولین استخراج کننده برای حل کردن الگوریتم ها و تایید مبادلات، نتایج را به تمامی شبکه بیت کوین انتقال می دهد. به محض تایید مبادلات توسط شبکه، بلوک به زنجیره ی بلوک افزوده می شود.

هر بلوک شامل یک مقدار معین از بیت کوین ها در یک مبادله ی ارز دیجیتال است که به یک استخراج کننده موفق داده می شود. این پاداش زمانی که سیستم برای اولین بار شروع به انجام این عملکردها در سال ۲۰۰۹ کرد به مقدار ۵۰ بیت کوین تعیین شد اما در نوامبر ۲۰۱۲ این تعداد به ۲۵ بیت کوین رسید و هر چهار سال تقریبا به مقدار ۵۰ درصد کاهش می یابد.

اثبات کار چیست؟

استخراج بیت کوین به گونه ای طراحی شده است که نیازمند منابع سخت افزاری سنگین و دشوار است بدین طریق مقدار بلوک هایی که هر روز توسط استخراج کنندگان یافت می شوند به مروز زمان ثابت می مانند و یک فرآورده ی پولی کنترل شده و محدود فراهم می شود.

استخراج بیت کوین چیست؟

برای این که بلوک های تکی معتبر واقع شوند باید حاوی یک اثبات کار باشند. این اثبات کار(PoW) توسط سایر گروه های بیت کوین هر زمان که یک بلوک را دریافت می کنند بررسی می شود. بیت کوین از یک عملکرد اثبات کار در جهت پیشگیری از دو بار خرج کردن که دفتر کل بیت کوین را تحت تاثیر قرار می دهد استفاده می کند.

عمل استخراج بیت کوین چگونه بیت کوین های جدید را تولید می کند؟

هدف اصلی استخراج بیت کوین این است که گره های بیت کوین به امنیت برسند و از دستکاری آن ها توسط عموم جلوگیری شود به علاوه استخراج مکانیزمی است که در جهت معرفی بیت کوین ها به سیستم استفاده می شود.

حق مبادله و همچنین کمک هزینه ی تولید ارزهای جدید که پاداش بلوک نام دارد به استخراج کنندگان پرداخت می شود. این پرداخت ها به منظور انتشار پراکنده ی ارزهای جدید و تشویق افراد برای تامین امنیت سیستم در حین استخراج انجام می شوند.

مخازن استخراج بیت کوین چه هستند؟

در چند سال گذشته میزان باورنکردنی از نیروی استخراج بیت کوین ( هش ریت – hashrate ) به صورت آنلاین فراهم شد و این امر موجب شد که افراد از هشت ریت کافی برای حل کردن بلوک به تنهایی و دریافت پاداش محروم شوند.

برای جبران این اتفاق مخزن استخراج بیت کوین (BitCoin Pool) معرفی شد. مخزن استخراج یک روش استخراج است که  در آن گروهی از استخراج کنندگان برای تولید یک بلوک و سپس تقسیم پاداش بلوک بر اساس نیروی پردازشی که به کار برده اند با یکدیگر مشارکت می کنند.

استخراج بیت کوین چیست؟
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن