ارزهای دیجیتال

استخراج ریون کوین

استخراج ارز دیجیتال ریون کوین

در این مقاله به روش های استخراج ریون کوین میپردازیم همان طور که Bitmain و دیگر تولیدکنندگان ASIC به انتشار ریگ های جدید برای استخراج الگوریتم های جدید ادامه می دهند، جامعه ارزهای دیجیتال به طور فزاینده ای به سکه ها و الگوریتم های مقاوم به ASIC تبدیل شده است که در تلاش است تا تمرکز زدایی وعده داده شده توسط ارزهای دیجیتال را حفظ کند.

با سایت فارس کریپتو همراه باشید.

یکی از سکه هایی که که چند ماه پیش در Reddit و Twitter مورد توجه قرار گرفت، و برای ماینرهای خانگی محبوب و سودآور است، ریون کوین (RVN) است.

سکه های سودآورتری وجود دارد، اما زمانی که نوبت به سودآوری می رسد، ریون کوین در قله باقی می ماند و به دلیل مقاومت ASIC الگوریتم مورد استفاده سکه شانس بقای آن وجود خواهد داشت.اگر پیش از این درباره ریون کوین نشنیده اید، راهنمای زیر شما را در جهت استخراج این سکه کوچک خالص با استفاده از یک جی پی یو Nvidia یا یک AMD راهنمایی می کند.

راهنمای زیر لینک های مربوط به تمام منابع مورد نیاز شما از نرم افزار استخراج ریون کوین تا استخرهای استخراج را ارائه می دهد. بیایید شروع کنیم.

ریون کوین چیست؟

حتما مقاله معرفی ریون کوین را مطالعه کنید.

سکه ریون کوین RVN و آمار شبکه. منبع: rvnstats

ریون کوین یک پروژه نسبتا جدید است که در ژانویه ۲۰۱۸ به عنوان یک فورک بیت کوین راه اندازی شد. همچون بیت کوین بدون پیش ماین و ICO ایجاد شد. علاوه بر این، سکه ای با اثبات کار کامل و شبکه ای کاملا امن شده توسط ماینرها است.

از یک الگوریتم X16R منحصر به فرد استفاده می کند که به طور خاص برای مقاومت ریون کوین و ASIC طراحی شده است.

مقاومت X16R و ASIC

یکی از دلایلی که ریون کوین به سرعت محبوبیت کسب کرد الگوریتم X16R است که برای اثبات کار معدن کاری از آن استفاده می کند.

الگوریتم X16R درواقع ۱۶ الگوریتم متفاوت است، که به طور تصادفی در حین استخراج استفاده می شود و ترتیب آن به هش بلوک قبلی بستگی دارد.

به دلیل این تصادفی بودن، برنامه نویسی یک ماشین ASIC برای استخراج الگوریتم X16R بسیار دشوار است. و حتی اگر کسی سعی کند تا یک ASIC برای الگوریتم ایجاد کند، توسعه دهندگان به سادگی می توانند الگوریتم های مورد استفاده در X16R را تغییر دهند.

بنابراین، نسبتا ایمن است که فرض کنیم الگوریتم X16R برای مدت بسیار طولانی در برابر ASIC مقاوم باقی می ماند.

کیف پول های ریون کوین

همانطور که برای هر استخراجی صدق می کند، شما به یک کیف پول نیاز دارید تا سکه های خودتان را به آن ارسال کنید.

می توانید آخرین نسخه کیف پول ریون رسمی را از Github دریافت کنید، که برای Windows، Mac، Linux، Ubuntu، cenos7 و fedora27 در دسترس است. کیف پول را دانلود کنید و برای ایجاد یک آدرس کیف پول جدید به File -˂ Receiving Address بروید.

GUI کیف پول مربوط به ریون کوین

راون کوین

همچنین، شما باید کیف پول را با رفتن به Settings -˂ENCRYPT  ودستورات بعدی رمزگذاری کنید.

پس از آن می خواهید نرم افزار مناسب برای GPU را دانلود کنید.

نرم افزار استخراج ریون کوین (X16R)

وقتی نوبت به استخراج نرم افزار می رسد، گزینه های متعددی موجود هستند، و اگر به فروم های استخراج hardcore نگاه کنید گاهی بحث های داغی درمورد آن پیدا می کنید که در آن ماینر بهترین نتیجه را ایجاد می کند.

حقیقت این است که نتایج شما به شدت به تنظیمات دستگاه شما وابسته هستند، و به طور صادقانه بسیاری از ماینرها نتایج کاملا مشابهی را تولید می کنند.

بنابراین، بیش از حد بر انتخاب خود از ماینر ریون کوین تاکید نکنید.

حتما بخوانید: استخراج مونرو

براساس آن چه خوانده ایم توافق عمومی این است که بهترین ماینر برای کارت های Nvidia، zealot/eney-1.08 است. جنیه منفی این ماینر این است که منبعی بسته با ۱% هزینه توسعه دهنده است.

من استفاده از ماینرهای با منبع بسته را توصیه نمی کنم چون شما هرگز نمی دانید که چه چیز دیگری ممکن است در این کد پنهان باشد. گزینه های با منبع باز عبارتند از Supriner 1.6  (۱%Dev fee)، Nevermore 0.2.3 ((no fee یا Ravencoin Miner v2.6.

اگر از یک کارت AMD استفاده می کنید، محبوب ترین نرم افزار Avermore 1.4.1 است که بوسیله توسعه دهنده نرم افزار استخراج Nevermore 0.2.3 برای X16R ارائه شده است.

برای هریک از ماینرها باید فایل ها را دانلود و unzip کنید. توجه داشته باشید که Windows Defender یا آنتی ویروس شما به احتمال زیاد این نرم افزار را مخرب اعلام خواهند کرد و باید یا به آن اجازه دهید یا یک استثنا را اضافه کنید.

استخرهای استخراج ریون کوین

قطعه آخر پازل استخراج شما انتخاب یک استخر استخراج برای ریون کوین است. بهتر است به جای استخراج انفرادی از یک استخر استخراج استفاده کنیم.

با این که ریون کوین دربرابر ASIC مقاوم است، باز هم استخراج انفرادی بسیار دشوار است مگر این که فارمی از GPUها داشته باشید. شما استخرهای موجود بسیاری را با هزینه هایی از ۰% تا ۲% خواهید یافت.

در زیر برخی از محبوب ترین استخرها و نرخ هش آن ها آورده شده است.توجه داشته باشید که همیشه بهترین انتخاب، محبوب ترین استخر نیست چون متمرکزسازی را افزایش می دهد.

  • Suprnova.cc – بزرگ ترین استخر استخراج ریون کوین با ۳۹۸ GH/s
  • Ravenminer – ۳۳۰ GH/s
  • Ravenminer EU – ۱۰۶ GH/s
  • BSOD – ۱۰۶ GH/s
  • یک هش استخر – ۱۶٫۵ GH/s

به خاطر داشته باشید که در پایان روز (یا هفته) درآمد شما حتی با این مسئله که از کدام استخر استفاده کرده اید، بی ارتباط خواهد بود.

این موضوع به این معنی است که چیزی به عنوان بهترین استخر وجود ندارد، فقط استخرهایی با کم ترین هزینه و پرداخت های متفاوت موجود است. استخری را انتخاب کنید که برای شما مناسب و بهترین است.

برای این راهنما من از Ravenpool استفاده می کنم، اما این به این معنی نیست که این بهترین گزینه است.

استخراج ریون کوین (RVN) با استفاده از Nvidia و AMD

پس از دانلود و استخراج برنامه استخراج، باید چند فایل را مشاهده کنید، که یکی از آن ها فایل بچ است.

در مورد من، از Superminer استفاده می کنم و فایل بچ، mybat.bat نامیده می شود، اما برای دیگران شما فقط ممکن است یک فایل دسته ای به نام “example” داشته باشید.

در هر صورت شما باید بر روی فایل بچ راست کلیک و “open with” را انتخاب کنید. می توانید از Notepad یا Wordpad یا هر ویرایشگر متنی دیگری که در رایانه خود نصب کرده اید، استفاده کنید.

آن چه می بینید، به ماینری که استفاده می کنید بستگی دارد، اما به طور کلی این فرمت را دنبال خواهد کرد:

شما باید “url استخر”، “آدرس کیف پول” و “رمز عبور” را تکمیل کنید. در مورد ماینر ریون کوین تمام این ها از پیش پر شده اند، اما باید برای منعکس کردن اطلاعات خودتان تغییر کند. و در اکثر موارد –p  پرشده خالی می ماند.

توجه کنید که “ccminer” در ابتدای خط قرار دارد. در مورد ماینر دشمن، در این مورد “دشمن-z” است و در مورد ماینر Averminer مربوط به AMD “sgminer” است.

URL استخر، رمز عبور و نام کاربری همگی از استخر استخراج شما می آیند. من از استخر Ravenminer استفاده کرده ام و تنظیمات من به شرح زیر هستند:

فایل بچ را ذخیره و سپس برای اجرای آن دابل کلیک کنید. یک پنجره فرمان باید باز شود و ماینر ریون کوین متصل خواهد شد و شروع به استخراج ریون کوین کند.

تنظیم و عیب یابی

خطاهایی وجود دارد که می تواند زمانی که نرم افزار استخراج راه اندازی می شود، رخ دهند، اما نمی توانم تمام آن ها را در این جا پوشش دهم. به خاطر داشته باشید که Google دوست شماست.

اگر پیغام اشتباهی دریافت کنید، قطعا اولین کسی نیستید که آن را به دست می آورید و یک جست و جوی Google احتمالا راه حل را کشف خواهد کرد.

تنظیماتی هم وجود دارد که با شدت استخراج و دیگر پارمترها مرتبط است. من هم نمی خواهم آن ها را باز کنم، چون واقعا برای کاربران پیشرفته هستند. استخراج با تنظیمات پیش فرض خوب خواهد بود.

یکی دیگر از چیزهایی که باید به آن توجه شود این است که هش ریت با X16R به واسطه تغییر مداوم بین الگوریتم ها پایدار نیستند.

ماینرها گاهی هم ثابت نگه داشته می شوند یا سقوط می کنند، و در بسیاری موارد کاهش تنظیمات اورکلاک شما می تواند این مشکل را حل کند.

ماشین حساب سودآوری RVN

چندین راه برای تخمین سوددهی استخراج شما یا ریون کوین وجود دارد. اولین راه از طریق WhattoMine.com است. دومین راه RavenCalc است، که همان اطلاعات را به شما می دهد.

درنهایت، می توانید از ربات در کانال Ravencoin Discord با وارد کردن “!hash xx” استفاده کنید، که “xx” با نیروی هش جایگزین می شود. ربات نسبتا دقیق است.

نتیجه گیری در مورد استخراج ریون کوین

امیدوارم این راهنما آنچه برای شروع استخراج ریون کوین نیاز دارید را به شما داده باشد. چند سکه وجود دارد که به ASIC همچون ریون کوین مقاوم می ماند، به این معنی که باید بتوانید استخراج آن را به مدت بسیار طولانی با GPU خود ادامه دهید. این همان چیزی است که برای بسیاری از آلت کوین ها صحت دارد.

اگر ربات Ravencoin Discord را بررسی نکرده اید، این کار را انجام دهید، می توانید فقط به جامعه آن جا ملحق شوید، که در حال حاضر بیش از ۱۰,۰۰۰ کاربر دارد و کاملا فعال است. آن ها می توانند به شما در زمینه مسائل مربوط به ریون کوین یا سوالات احتمالی شما کمک کنند.

علاوه بر این که با یک GPU قابل استخراج است، این پروژه بر ارائه یک محصول بلاکچین مفید تمرکز دارد. با داشتن یک جامعه قوی و شفافیت کامل این پروژه همچنان رو به رشد است.

من همچنین این حقیقت را دوست دارم که ریون کوین بدون پیش استخراج و ICO راه اندازی شد، و از استفاده گره های ارشد اجتناب می کند و به نفع استخراج، که مکانیسم اجماع بیش از حد غیرمتمرکز است، خود را به خطر می اندازد.

استخراج ریون کوین
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن