ارزهای دیجیتال

استخراج مونرو

بهترین روش های استخراج مونرو

در بازار ارزهای دیجیتال بسیار رقابتی، مونرو (XMR) جایی برای خودش باز کرده است. این ارز که در آوریل ۲۰۱۴ به وجود آمد، امروز دهمین ارزدیجیتال بزرگ با یک سرمایه گذاری ۳٫۲۶ میلیارد دلاری در بازار است. به همین علت استخراج مونرو به گزینه ای ایده آل برای بسیاری تبدیل شده است.

روش های استخراج مونرو

با سایت فارس کریپتو همراه باشید.

مونرو به دلیل عملکرد قدرتمندش در سال گذشته، در میان سرمایه گذاران و ماینرها محبوبیت یافته است. این ارز از ۱۰ دلار در ژانویه  ۲۰۱۷تا ۴۹۴ دلار در ژانویه ۲۰۱۸ افزایش یافت، و حدود ۴۸۰۰% سرمایه را به سرمایه گذاران خود بازگرداند. این شگفت انگیز نیست؟

بنابراین، اگر به استخراج مونرو فکر می کنید، تنها نیستید. رشدی که مونرو در سال گذشته تجربه کرد، توجه زیادی را به استخراج XMR معطوف کرده است.

استخراج مونرو ممکن است گیج کننده به نظر برسد، و ممکن است سوالات زیادی از این قبیل داشته باشد: چطور کار می کند؟ چه نوع نرم افزار و سخت افزاری نیاز دارم؟ از کجا باید شروع کنم؟ استخراج یک XMR چقدر طول می کشد؟

اما خبر خوب این جاست – امروز ما به تمام این سوالات و بسیاری از موارد مرتبط با استخراج مونرو پاسخ خواهم داد. بنابراین، تا پایان این راهنما، شما درک روشنی از این که استخراج مونرو چیست، و این که باید آن را انجام دهید یا خیر، خواهید داشت.

پیش از پرداختن به استخراج، مهم است که بدانید مونرو چیست و چه چیزی آن را بسیار خاص می کند.

استخراج مونرو: مونرو (MRX) چیست؟

مونرو، همچون بیت کوین، یک ارز است که می تواند برای ارسال و دریافت پرداخت ها مورد استفاده قرار گیرد. تصور کنید که Carl می خواهد ۱۰۰ دلار به Ava بپردازد، و آن ها می پذیرند که این معامله را در ارزدیجیتال انجام دهند. Carl می تواند پرداخت را با استفاده از بیت کوین، لیت کوین، مونرو، یا هر ارزدیجیتال مشابه دیگری انجام دهد.

 • پس، چرا Carl باید از مونرو استفاده کند؟
 • مونرو چقدر با بیت کوین تفاوت دارد؟

اگر Carl و Ava بخواهند معامله آن ها غیرقابل کشف و خصوصی باشد، مونرو می تواند بهترین گزینه برای آن ها باشد.

اجازه دهید بیشتر توضیح بدهم:

اگر Carl با استفاده از بیت کوین مقداری پول برای Ava بفرستد، معامله برای همه در شبکه قابل مشاهده است. همه می توانند ببینند که فرستنده و گیرنده چه کسانی هستند. این مسئله به این معنی است که معاملات ارسال شده در بیت کوین عمومی و برای همه قابل مشاهده است.

با وجود این که بیت کوین غیرمتمرکز است، خصوصی نیست. با این حال، مونرو هم غیرمتمرکز و هم خصوصی است. فناوری مونرو به همه معاملات اجازه می دهد تا ۱۰۰% خصوصی و غیرقابل کشف باقی بمانند. درصورتی که معامله با استفاده از مونرو انجام شود، Carl و Ava تنها دو نفری هستند که درمورد این معامله می دانند. هیچ کس دیگری در شبکه مونرو وجود ندارد که بتواند متوجه شود این معامله تا به حال انجام شده است.

حریم خصوصی که که توسط مونرو ارائه می شود، چیزی است که آن را بسیار محبوب ساخته است. همان طور که افراد احساس ناراحتی می کنند به دیگران اجازه می دهند بدانند پول خود را صرف چه چیزی می کنند.

علاوه بر حفظ حریم شخصی، ویژگی های منحصر به فرد دیگری از مونرو وجود دارد:

مونرو قابل تعویض است

پیچیده به نظر می رسد؟ این طور نیست. در حقیقت، این یک مفهوم بسیار ساده است.

قابل تعویض بودن به سادگی به این معنی است که واحدهای یک ارز (یا دارایی) قابل تعویض هستند. برای مثال، یک اسکناس ۱۰۰ دلاری می تواند با اسکناس ۱۰۰ دلاری دیگری، یا حتی با دو اسکناس ۵۰ دلاری جایگزین شود. این چیزی است که ارز فیات (USD، EUR، JPY و غیره) را قابل تعویض می سازد.

در حالی که بیت کوین قابل تعویض نیست. این به این دلیل است که شخص ممکن است از قبول بیت کوینی که قبلا در یک معامله غیرقانونی مورد استفاده قرار گرفته است، اجتناب کند. این امر به این دلیل امکان پذیر است که همه بتوانند معاملاتی که در شبکه بیت کوین رخ داده اند را ببینند.

بنابراین، یک واحد بیت کوین ممکن است با یک بیت کوین دیگر قابل تعویض نباشد، اما این موضوع در مورد مونرو صادق نیست. از آن جا که هیچ کس درمورد معاملات قبلی یک سکه مونرو چیزی نمی داند، همه آن ها برابر درنظر گرفته می شوند و با هم قابل تعویض هستند.

استخراج مونرو به ASIC نیازی ندارد

یک ASIC (مدار مجتمع خاص برنامه) نوع خاصی از سخت افزار است که برای استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار می گیرد. یک ASIC می تواند بین ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار هزینه داشته باشد، که استخراج بیت کوین را برای هر کسی جز حرفه ای ها غیرجذاب کرده است.

خوشبختانه، استخراج مونرو نیازی به خرید یک ASIC ندارد. درعوض، استخراج مونرو می تواند با استفاده از CPU/GPU کامپیوتر شما انجام شود. این امر باعث شده است که مونرو برای مبتدیان و افرادی که نمی خواهند پول زیادی را برای شروع استخراج سرمایه گذاری کنند، گزینه خوبی باشد.

حتما بخوانید: انواع نرم افزار استخراج اتریوم

بنابراین، اکنون که کمی بیشتر درباره مونرو و نحوه تفاوت آن با بیت کوین میدانید، زمان آن رسیده است تا پاسخ سوال بعدی خود را بیابید- استخراج مونرو چیست؟

استخراج مونرو چیست؟

در زمان نوشتن این مقاله، در مجموع ۱۵,۸۲۹٫۷۹۵ XMR در گردش است. این رقم تا زمانی که ۱۸٫۴ میلیون سکه مونرو در گردش باشد، به افزایش ادامه خواهد داد.

پس، سکه های مونرو جدید چگونه به وجود می آیند؟

پاسخ ساده است – استخراج مونرو!

ماینرهای مونرو دو ظیفه مهم را انجام می دهند:

 1. در مثال قبل، تصور کنید که Carl با استفاده از انتقال بانکی ۱۰۰ دلار برای Ava می فرستد. در این مورد، کار بانک است که مطمئن شود Carl موجودی کافی برای پرداخت ۱۰۰ دلار به Ava را دارد. پس از تایید این معامله توسط بانک، برای آن که بتوان در آینده به آن ارجاع کرد، آن را به ثبت می رساند.

حالا، اگر Carl با استفاده از مونرو ۱۰۰ دلار برای Ava ارسال کند، چه کسی این تراکنش را تایید و ثبت می کند؟ پاسخ این است: ماینر مونرو. این امر نیاز به بانک ها برای تایید تراکنش ها را حذف می کند.

 1. سوالی که غالبا مطرح می شود این است: چه چیزی برای ماینرها در آن وجود دارد؟ خب، آن ها هر بار که یک تراکنش را در شبکه مونرو تایید می کنند، با سکه های XMR پاداش می گیرند. هر بار که آن ها از منابع خود برای تایید یک معامله گروهی (که بلوک نامیده می شود) استفاده می کنند، با برند سکه های مونرو جدید پاداش می گیرند!

پاداش استخراج مونرو

روش های استخراج مونرو

پاداش فعلی برای تایید (استخراج) ۱ بلوک تراکنش حدود ۴٫۹۹ XMR، و هزینه تراکنش ۰٫۰۶۵۷۳ XMR است.

پس، بعد از این که تمام ۱۸٫۴ میلیون سکه مونرو استخراج شد، چه اتفاقی برای پاداش ماینر می افتد؟

خبر خوب این است: پس از رسیدن به ۱۸٫۴ میلیون سکه XMR، سکه های جدید در یک نرخ ثابت ۰٫۳ XMR/ دقیقه افزوده می شوند. این سکه های جدید برای پاداش دادن به ماینر استفاده می شوند و با انگیزه آن ها را برا ی استخراج نگه می دارد.

می دانید چقدر طول می کشد تا یک سکه مونرو استخراج شود؟

هر دو دقیقه یک بلوک مونرو استخراج می شود، و می دانیم که پاداش فعلی برای استخراج بلوک معامله ۴٫۹۹ XMR است. بنابراین، با انجام یک محاسبه ریاضی ساده، می دانیم که هر ۲۴ ثانیه، ۱ XMR استخراج می شود.

اکنون که می دانید استخراج مونرو چیست و چرا لازم است، درک چگونگی استخراج مونرو برای شما ساده تر خواهد بود.

چگونگی استخراج مونرو

همان طور که قبلا گفته شد، نیازی به خرید سخت افزار ویژه ای استخراج XMR وجود ندارد. هر کسی با استفاده از یک کامپیوتر می تواند مونرو استخراج کند. اما باید گفت که، هر چه سخت افزار قوی تر باشد، بهتر است.

چند راه برای استخراج مونرو وجود دارد، اما پیش از این که به آن بپردازیم، باید بدانید که یک استخر استخراج مونرو چه چیزی است.

استخر استخراج مونرو

پیش از شروع استخراج، باید تصمیم بگیرید که می خواهید برای خودتان مونرو استخراج کنید، یا به یک استخر استخراج مونرو خواهید پیوست.

در یک استخر استخراج، گروهی از ماینرهای مونرو گرد هم می آیند و قدرت سخت افزار خود را ترکیب می کنند. این کار به آن ها شانس بهتری برای تایید تراکنش ها می دهد (بله، رقابت سخت است!). پاداشی که آن ها از استخراج دریافت می کنند هم بین استخر استخراج تقسیم می شود. اکثر استخرهای استخراج به شما هزینه یک استخر را می پردازند که عموما در حدود ۰-۲% است.

تصور کنید که ۵% از تمام قدرت سخت افزاری استخر استخراج خود را اختصاص دهید… این به این معنی است که ۵% از مجموع پاداش های به دست آمده از استخر استخراج مونرو را هم دریافت خواهید کرد.

استخراج انفرادی (استخراج توسط خودتان) برای مبتدیان توصیه نمی شود. استخراج انفرادی هیچ پاداشی را برای شما فراهم نمی کند مگر این که برای سرمایه گذاری پول زیادی در سخت افزار استخراج آمادگی داشته باشید. می توانید از بسیاری از استخرهای استخراج مونرو موجود در بازار انتخاب داشته باشید. می توانید فهرست بهترین استخرهای استخراج مونرو را در زیر پیدا کنید.

MineXMR.com

 • هزینه استخر: ۱%
 • تعداد ماینرها: ۳۲۱۵۷

SupportXMR.com

 • هزینه استخر: ۰٫۶%
 • تعداد ماینرها: ۱۰۳۳۹

xmr.nanopool.org

 • هزینه استخر: ۱%
 • تعداد ماینرها: ۳۰۱۳۲

Monero.crypto-pool.fr

 • هزینه استخر: ۲%
 • تعداد ماینرها: ۲۱۹۱

مهم ترین بخش استخراج دارا بودن سخت افزار استخراج مونرو صحیح است. در کنار سخت افزار، باید نرم افزار استخراج مونرویی را هم داشته باشید تا به شما کمک کند به یک استخر استخراج مونرو متصل شوید.

همان طور که قبلا اشاره کردم، به ASICهای تخصصی برای استخراج مونرو نیازی ندارید. این کار را می توان با استفاده از CPU یا یک GPU انجام داد. اما پیش از ادامه، باید دو عامل مهم را در زمان انتخاب سخت افزار خود بدانید.

شما باید به دنبال:

 • نرخ هش بالا – می توانید به نرخ هش به عنوان قدرت پردازش سخت افزار فکر کنید
 • مصرف برق کم – برق بزرگ ترین هزینه استخراج است

اکنون سه سه مورد از محبوب ترین گزینه های سخت افزار و نرم افزار را شرح می دهم:

استخراج واحد پردازش مرکزی (CPU)

می توانید از CPU فعلی خود استفاده کنید یا این که یک CPU جدید خریداری کنید. درصورتی که قصد دارید یک CPU جدید بخرید، CPUهای AMD Opteron و Intel Xeon دو موردی هستند که من توصیه می کنم.

 • AMD Opteron 627 :

هزینه – ۵۰ دلار

نرخ هش – ۴۱۵  H/s

 • Xeon L5640:

هزینه – ۱۵۰ دلار

نرخ هش – ۱۳۰ H/s

زمانی که CPU مورد نظر خود را دارید، باید نرم افزار استخراج مونرو را دانلود کنید. می توانید استفاده از XMR-STAK-CPU را به عنوان یکی از محبوب ترین نرم افزارهای استخراج مونرو در نظر بگیرید – می توانید آن را از این جا دانلود کنید.

اگر از Windows استفاده می کنید، پس باید xmr-stak-cpu-win64.zip را دانلود کنید (در عکس فوری زیر نشان داده شده است). XMR Stak هزینه توسعه ۲%  را می پردازد، مگر این که بتوانید کد منبع را خودتان جمع آوری کنید.

اگر از قبل CPU دارید، آغاز استخراج فقط چند دقیقه طول می کشد! فقط نرم افزار را نصب کنید، به یک استخر استخراج ملحق شوید و به این ترتیب آماده هستید.

استخراج با یک واحد پردازش گرافیکی AMD)GPU)

اگر درمورد استخراج مونرو جدی هستید، استفاده از یک GPU گزینه بهتری است. حتی اگر به سرمایه گذار یبزرگ تری نیاز باشد، نرخ هش بسیار بالاتری را ارائه می دهد.

کارت گرافیک های AMD بهترین گزینه برای GPU  استخراج مونرو هستند. خرید یک AMD R9 280x  را در نظر بگیرید یا به دنبال AMD Radeon Rx 580 جدیدتر باشید.

 • AMD R9 280x:

هزینه – ۱۴۰ دلار

نرخ هش – ۵۰۰ H/s

 • AMD Radeon Rx 580:

هزینه – ۳۰۰-۴۰۰ دلار

نرخ هش – ۵۷۵  H/s

زمانی که کارت گرافیک را بر روی کامپوتر یا لپ تاپ خود نصب کردید، همان مراحلی را که در صورت استخراج CPU انجام می دادید را دنبال کنید.

بهترین نرم افزار استخراج مونرو در زمان استفاده از سخت افزار AMD GPU هم XMR-STAK-AMD است. می توانید آخرین نسخه آن ها را از این جا دانلود کنید: https://github.com/fireice-uk/xmr-stak-amd/releases/download/v1.1.0-1.4.0/xmr-stak-amd-notls-win.

پس از نصب نرم افزار بر روی کامپیوتر خود، باید تنظیمات استخر را تغییر دهید تا بتوانید به استخر انتخابی خود بپیوندید.

استخراج با یک Nvidia GPU

استفاده از یک کارت گرافیک Nvidia یکی دیگر از راه های محبوب برای استخراج مونرو است. چندین مدل وجود دارد که می توانید از بین ان ها استفاده کنید، و تمام آن به بودجه شما بستگی دارد. باید از یکی از موارد زیر استفاده کنید:

 • Nvidia GTX 1070:

هزینه – ۴۰۰ – ۵۰۰ دلار

نرخ هش- ۵۰۵ H/s

Nvidia GTX 1080:

 • هزینه – ۵۵۰- ۶۵۰ دلار
 • نرخ هش- ۶۰۰ H/s

تا جایی که به نرم افزار مربوط می شود، XMR-STAK-NVIDIA می تواند مورد استفاده قرار گیرد اما CCMiner گزینه بهتری در نظر گرفته می شود. می توانید آخرین نسخه CCMiner را از  این  جا  دانلود کنید. اگر از سیستم عامل Windows استفاده می کنید، دقت کنید که  CCMiner-x64-2.2.4-cuda9.7z را انتخاب کنید.

این ها برخی از بهترین روش ها برای استخراج مونرو با استفاده از ترکیبی از سخت افزار استخراج مونرو و نرم افزار استخراج مونرو هستند. اما، آخرین چیز قبل از شروع استخراج، تنظیم کردن کیف پول مونرو است.

کیف پول مونرو

گزینه های زیادی برای انتخاب کیف پول مونرو وجود ندارد. کیف پول های سخت افزاری ( که جزء امن ترین ها در نظر گرفته می شوند) برای سکه های مونرو در دسترس نیستند.

دو مورد از محبوب ترین کیف پول ها، که در سایت رسمی مونرو هم فهرست شده اند، عبارتند از:

 • کیف پول وب سایتی MyMonero: به سادگی به وب سایت خود بروید و یک حساب کاربری ایجاد کنید تا از آن استفاده کنید. س
 • Monerujo: این یک کیف پول تلفن همراه است که فقط برای دستگاه های اندروید در دسترس است.

در وب سایت رسمی آن ها، اظهار کردند که جامعه مونرو یک کیف پول سخت افزاری اختصاصی زا ایجاد کرده، که در حال حاضر در حال پیشرفت است. Ledger Nano S هم بر روی یکپارچه سازی مونرو در کیف پول های سخت افزاری خود کار می کند.

پس، بیایید امیدوار باشیم که این اتفاق به زودی رخ می دهد! اکنون شما باید درک خوبی از تمام جنبه های استخراج مونرو داشته باشید. با این حال، ممکن است هنوز هم نگران باشید که باید استخراج XMR را آغاز کنید یا خیر؟

باید مونرو استخراج کنید؟

شما می خواهید مونرو استخراج کنید تا سود ببرید، درست است؟

خب، درحالی که استخراج مونرو می تواند سودآور باشد، به عوامل بسیاری بستگی دارد، مهم ترین عوامل عبارتند از:

 • نرخ هش: سخت افزار شما چقدر قدرت مند است
 • مصرف برق: سخت افزار شما چه مقدار برق مصرف می کند؟
 • هزینه هر کیلو وات ساعت: هزینه برق شما در هر واحد چقدر است
 • هزینه استخر: هزینه مربوط به استخر استخراجی که به آن ملحق می شوید
 • هزینه اولیه تنظیم سخت افزار

می توانید استفاده از یک ماشین حساب سودآوری استخراج مونرو آنلاین را امتحان کنید! ما ماشین حساب استخراج CryptoCompare را توصیه می کنیم.

سوداوری استخراج هم به قیمت XMR بستگی دارد. قیمت های ارزهای دیجیتال می تواند به سرعت افزایش یا کاهش یابد، و این تغییرات قیمت ها بر سودآوری استخراج شما تاثیرگذارند. به هر حال، اگر بخواهید استخراج را آغاز کنید کاملا به شما بستگی دارد. عوامل بالا را درنظر داشته باشید و سپس تصمیم بگیرید. فقط به خاطر داشته باشید، هر چه بیشتر سرمایه گذاری کنید، احتمال پاداش گرفتن شما هم بیشتر است.

استخراج مونرو: حرف های پایانی

اکنون شما درک خوبی از این مسئله دارید کخ مونرو چیست. و چه تفاوتی با بیت کوین دارد. همچنین می دانید که استخراج مونرو و راه ها ی مختلف انجام آن چیست. استخراج مونرو می تواند سودآور باشد یا نباشد، این امر به عوامل زیر وابسته است: نرخ هش، هزینه برقt هزینه سخت افزار و غیره.

درصورتی که احساس می کنید استخراج مونرو برای شما مناسب است، می توانید از اطلاعات این راهنما برای شروع استخراج استفاده کنید!

استخراج مونرو
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن