بیشتر بدانید

استراتیس چیست؟

آشنایی با Stratis

استراتیس یک پلت فرم توسعه یافته بلاکچینی است که به منظور کسب و کار و سرمایه گذاری ایجاد شده است و به راحتی می تواند برنامه های کاربردی خاصی را روی بلاک چین خصوصی ایجاد کند.

با سایت فارس کریپتو همراه باشید.

استراتیس چیست؟

چارچوب API استراتیس بر این اساس است که سازمان ها را قادر می سازد تا ایجاد بلاک چین آن ها را تسریع بخشد و همچنین به سادگی روند پیشرفت با آن را به وجود آورد.

اگرچه این شرکت عمدتا موسسات مالی را مورد هدف قرار می دهد، اما هر کسب و کاری که علاقمند به شرکت در بلاکچین است، می تواند از این پروژه بهره مند گردد.

حتما بخوانید: بیت کوین چیست ؟

آن ها اخیرا با یک شرکت غذایی دریایی همکاری کرده اند. استراتیس رویکرد بیشتری را نسبت به سایر پروژه های بلاک چین به انجام می رساند.

فراتر از ساختار این پلت فرم، این تیم توانسته است، خدمات مشاوره ای را  برای شرکت ها یی که ممکن است برای کار یا تکنولوژی خود به راهنما نیاز داشته باشند، نیز ارائه دهد.

آن ها همچنین با مشتریان در ساخت، اجرا و میزبانی برنامه های غیر متمرکز فعالیت می کنند تا بدین وسیله بتوانند به طور کامل نیازهای قراردادی هوشمند خود را پیدا کنند.

استراتیس چگونه کار می کند؟ استراتیس یک ارز نیست. بلکه یک پلت فرم بلاک چینی تحت عنوان سرویس BaaS می باشد که توسعه برنامه های مبتنی بر بلاکچین را تسهیل می بخشد.

بدین ترتیب با استفاده کردن از برنامه استراتیس ، زنجیره های جانبی و API قوی، شما مجبور نخواهید بود تا از یک شبکه بلاکچین کاملی حمایت کنید.

معماری استراتیس

به گونه ای است که بر روی پلت فرم گره کامل بیت کوین ساخته شده است که از کتابخانه مایکروسافت C# و NBitcoin استفاده می شود.

استراتیس

این تیم تصمیم گرفتند تا از C# به جای C++ که زبان اصلی بیت کوین محسوب می شود، نیز استفاده کنند. زیرا این زبان ساده تر است و همچنین برای کسب و کار رایج تر می باشد.

حتما بخوانید: بلاک چین چیست ؟

استراتیس شامل سه جزء است که لایه های جداگانه گره بیت کوین را کنترل می کنند

  • گره کامل استراتیس بیت کوین
  • LibConsensus
  • NBitcoin

رقابت استراتیس

در برابر سایر کارهای Baas، به طور فزاینده ای رقابت می کند. اما چنین رقابتی در فضایی بسیار گسترده انجام می گیرد. Lisk ممکن است بزرگترین رقیب او در بیزینس باشد.

با این حال Lisk با JavaScript ( نه C# ) نوشته شده است و دارایی هایی است که در دسترس عموم قرار دارند. کاهش حریم خصوصی ممکن است انحرافی برای شرکت هایی باشد که مایل به حفظ کد اختصاصی خود می باشند.

به همین دلیل هر دو پروژه می توانند در بازارهای جداگانه ای عرضه شوند.

مانند Lisk، Rise و Ark از کریپتو منشعب می شوند و همچنین با Stratis رقابت می کنند. این دو پلت فرم چندین زبان را فراتر از C# پشتیبانی می کند. اما هنوز هم از مزایای ساید چین ها بهره می برند.

استراتیس از الگوریتم POS برای دستیابی به توافق شبکه استفاده می کند. البته رقبایی که قبلا ذکر شده، نیز از الگوریتم POS استفاده می کنند.

همچنین برخی از افراد ممکن است ایدریوم را به دلیل دارا بودن قابلیت های پروژه  dAPP  به عنوان رقیبی در نظر بگیرند.

با این حال تمرکز کردن این تیم بر ایجاد نرم افزار به طور خاص برای مشتریان سرمایه گذاری، باعث می شود تا این نوع مقایسه کاهش یابد.

کجا استراتیس  را ذخیره کنیم؟

  • کیف پول
  • استراتیس الکتریوم
  • کیف پول سخت افزاری
  • کیف پول بتا
استراتیس چیست؟
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن