ارزهای دیجیتال

اسمارت کش چیست؟

آشنایی با SmartCash

اسمارت کش یک ارز دیجیتال رانده شده توسط جامعه خود است و بر پایه پروتکل Zerocash ساخته شده است.اولویت این ارز دیجیتال حفظ حریم خصوصی و انجام تراکنش ها با سرعت بالا با هدف داد وستد می باشد.

با سایت فارس کریپتو همراه باشید.

آشنایی با اسمارت کش

ویژگی بارز این پروژه عدم اعتماد آن به نمایندگی مرکزی، بنگاه یا تیم پایه است. اسمارت کش از این جهت که به دنبال دریافت اختیارات فراوان با گردش پول خصوصی و سریع است با دَش شباهت دارد.

تفاوت عمده این دو در این است که دَش تا حدودی یک ارز متمرکز است که از گره های ارشد استفاده کرده و به Dash Foundation وابسته است. در صورتی که اسمارت کش تمایلی به بنگاه ها، تیم های پایه یا استخراج متمرکز ندارد

در عوض، SmartCash از تعدادی ویژگی غیر متمرکز دولتی و توسعه یافته بهره می برد و در جامعه توسعه یافته خود سرمایه گذاری های فراوانی انجام می دهد در نتیجه اسمارت کش به محبوبیت زیادی دست پیدا کرده است.

اگرچه اسمارت کش به هیچ عنوان شهرت دَش و سایر پلتفرم های پرداخت خصوصی مانند Zcash و Monero را ندارد اما از آن جایی که یک ارز دیجیتال گمنام، غیر قابل ردیابی و کاربردی است توجهات زیادی را به خود جلب کرده است.

SmartVoting و SmartHive

جامعه هدایت کننده اسمارت کش بر این باور است که ارز دیجیتالی که با یک تیم پایه همراه می شود یک ارز ناکارآمد و پر ضرر است.نگرانی که وجود دارد این است که موسسان درآمد زایی را به ایجاد یک پلتفرم متن باز و کم قیمت ترجیح می دهند.

مقاله مشابه: بلاک چین چیست؟

اسمارت کش در ترقی ICO ها و افزایش توزیع توکن ها برای ایجاد تیم ها نقش دارد و این تشکیلات مرکزی می توانند وابستگی به امور اداری را از بین برده و تغییر و ایجاد اختلاف در اولویت ها را کاهش دهند.

اسمارت کش مدل دولتی را در نظر دارد که قادر به سازمان دهی خود باشد.ایده SmartCash ایجاد یک مرکز تجمع است جایی که افراد بتوانند در از بین بردن وابستگی پروژه ها به تیم های کوچک دخالت کنند.

اسمارت کش

استدلالی که وجود دارد این است که این مدل ناهماهمگ ممکن است کارایی کمتری از سیستم های پایه یا Foundation که اسمارت کش به دنبال جلیگزینی برای آن ها است داشته باشد با این حال جامعه اسمارت کش عقیده دارد تیم هایی که خود را سازمان دهی می کنند از تیمی که مورد راهنمایی دیگران قرار می گیرد از هوشیاری و کارایی بیشتری برخوردار هستند.

هرکدام از دارندگان توکن های اسمارت کش حق رای دهی دارند.یک توکن مساوی یک رای است.این مورد که SmartVoting نامیده می شود به هر فردی این امکان را می دهد که پیشنهاداتی را به مرکز تجمع برای بررسی  و رای دهی ارائه دهد.

هدف اسمارت کش ایجاد یک ساختار کنترلی از پایین به بالا است جایی که پروژه ها بودجه خود را از طریق صندوق SmartHive دریافت می کنند و اعضای مرکز تجمع بابت اجرا کردن پیشنهادات مطرح شده پول می گیرند. SmartHive عامل حیاتی پروژه است و قصد دارد پروژه را به طور نامحدود کنترل کند.

Hive Structuring Teams

هنگامی که مرکز تجمع به تصویب یک پروژه مطرح شده رای می دهد  تیمی آن پروژه را در دست می گیرد که کار بلد، توسعه یافته، پیشرفته و حمایت شده است.

با این حال وقتی یک پیشنهاد و جامعه توسعه می یابد تیم های جدیدی تشکیل می شوند.یک تیم حداکثر از ۸ عضو برخوردار است که همراه با یکدیگر به عنوان یک گروه کوچک مشغول به کار می شوند به علاوه برای کار کردن روی پروژه ها تیم های جدیدی باید تشکیل شوند.

این مورد Hive Structuring Teams نام دارد و اجتماع کمک رسان را به زیر مجموعه های کوچکتر تقسیم می کند که در این زیرمجموعه ها در صورت لزوم افرادی از تیم ها فعالیت می کنند.

لینک مفید: قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

هر تیم بودجه مخصوص به خود و هماهمگ کننده ای را که منصوب جامعه است در اختیار دارد.زمانی که تیم تشکیل می شود به صورت مستقل کار می کند.هیچ فرمان مرکزی، سازمان کنترل کننده یا رفراندومی برای تایید SmartVoting وجود ندارد.

Hive Structuring با اعضای جامعه که هر روزه درگیر پروژه هستند مشارکت می کند.تیم ها ضرورتا افرادی را به کار می گیرند. البته در صورتی که اعضای جامعه نتوانند به یک تیم ملحق شوند روش های رسمی کمتری برای عضویت آن ها به عنوان بخشی از SmartHive وجود دارد.

SmartRewards (پاداش هوشمند)

SmartReward دارندگان توکن های SmartCash را تشویق می کند که توکن ها را برای مدت زمان طولانی نگه دارند.SmartReward  یک مکانیزم تثبیت کننده قیمت است که میزان داد و ستد و در نتیجه بی ثباتی اسمارت کش را کاهش می دهد.

SmartCas -چیست

هر کیف پول که حاوی بیش از ۱۰۰۰ اسمارت کش باشد برای نگه داری از این این مقدار در یک ماه پاداش می گیرد. SmartReward در بیست و پنجم هر ماه پرداخت می شود.

اگر به مدت یک ماه ۱۰۰۰ اسمارت کش را بدون خرج کردن نگه داری کرده باشید پاداش می گیرید.خاستگاه این پاداش یک بلوک مختص به پاداش دهی است.

برای دریافت پاداش باید قبل از بیست و پنجم ماه جاری ۱۰۰۰ اسمارت کش را به یک آدرس انتقال دهید بدین طریق پاداش خود را در بیست و پنجم ماه بعد دریافت خواهید کرد

Instant pay (پرداخت فوری)

نکته مهمی که درمورد اسمارت کش وجود دارد مطرح کردن پیشنهاد اجرای تراکنش های سریع است.اسمارت کش هنوز Instant pay را عرضه نکرده است اما از آن جایی که دَش از Indtant X برخوردار است پروژه Instant pay را عرضه خواهد کرد.

حریم خصوصی

کد منبع اسمارت کش به عنوان شاخه ای از Zcoin شروع به کار کرد و از پروتکل Zerocash استفاده می کند.Zerocash شالوده حریم خصوصی ارز Zcash است.Zerocash برای تایید تراکنش ها بدون به اشتراک گذاری نام فرستنده، گیرنده یا مقدار تراکنش به پروتکل دانایی صفر وابسته است.

استخراج اسمارت کش

SmartCash از الگوریتم استخراج Keccak که ASIC پایدار شناخته می شود استفاده می کند در نتیجه غیر متمرکز بودن ظرفیت استخراج را ارتقا می دهد.

اسمارت کش را در کجا می توان ذخیره کرد؟ هنگامی که از صرافی ها اسمارت کش می خرید برای حف امنیت باید آن را به کیف پول شخصی خود انتقال دهید.برای انجام این کار از صفحه کیف پول های اسمارت کش بازدید کنید.

می توانید برای ایجاد کیف پول های کاغذی و کنترل آسان دارایی های خود از کیف پول های وب استفاده کنید همچنین می توانید کیف پول GUI را که امکان رای دادن به پیشنهادات و گرو گذاشتن اسمارت کش برای دریافت پاداش را برای شما فراهم می کند امتحان کنید.

اسمارت کش چیست؟
۴٫۸ (۹۵٫۴۵%) ۲۲ votes
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن