ارزهای دیجیتال

بیت کوین اس وی چیست؟

مهم ترین دانستنی های bitcoin SV

بیت کوین اس وی (Bitcoin Satoshi vision) قصد دارد تا خود را به عنوان “بیت کوین اصلی و حقیقی” قلمداد کند. این حرفی نیست که قبلا گفته نشده باشد، گرچه ممکن است برای این دیدگاه کمی هم شایسته باشد. بازسازی پروتکل اصلی اولین دستور کار بیت کوین اس وی است. مسئله تعجب آور این است که این پروژه بتواند از نظر قیمت گذاری، کشش بازار و نام تجاری با بیت کوین رقابت کند.

بیت کوین اس وی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

با فارس کریپتو سایت خبری آموزشی ارزهای دیجیتال همراه باشید.

تفاوت آن ها در چیست؟

شباهت های غیرقابل انکاری میان بیت کوین کش و بیت کوین اس وی وجود دارد. توسعه دهندگان بیت کوین اس وی به دنبال یک اندازه بلوک بزرگ تر برای تطبیق دادن هرچه بیشتر تراکنش ها هستند.

بیت کوین کش این کار را به خوبی انجام می دهد، اگرچه حداکثر اندازه بلوک آن درحال حاضر نسبتا کم نگه داشته شده است.

در مورد بیت کوین اس وی، یک اندازه بلوک که در آینده چندین گیگابایت را پوشش دهد به هیچ وجه خارج از این مسئله نیست. این مطمئنا چیزی است که با فرض این که می توان آن را با موفقیت انجام داد، با اشتیاق در انتظارش بود.

توسعه دهندگان بیت کوین SV به دنبال مقیاس بندی مناسب برای بیت کوین اصلی هستند. به این ترتیب، افزایش در اندازه بلوک تنها بخشی از خود پروژه است.

این نسخه جدید بیت کوین خواهان ارائه یک “انتخاب روشن برای ماینرها و اجازه دادن به شرکت ها برای ایجاد اپلیکیشن های کاربردی بر روی آن است”.

علاوه برآن، جامعه مطمئن است که این اجرا می تواند هر سیستم پرداخت در جهان را با تجربه کاربر بهتری جایگزین کند. این موضوع کاملا قابل انتظار است، زیرا موانع زیادی در مسیر وجود خواهد داشت.

همچنین شایان ذکر است که پروژه بیت کوین اس وی از سوی CoinGeek Minning مورد حمایت مالی قرار می گیرد. کار توسعه توسط nChain انجام می شود، شرکتی که برای ثبت اختراعات متعدد مربوط به فناوری بیت کوین مشهور است.

حتما بخوانید: بایت کوین چیست؟

بیت کوین اس وی، از زمان ایجاد آن، نسبت به بیت کوین و بیت کوین کش، سودآوری کم تری داشته است، هرچند که سود بالقوه آن به طور مرتب در نوسان است.

به علاوه، بیت کوین SV از نظر ارزش گذاری بازار به سرعت به بیت کوین Cash نزدیک می شود، که می تواند جنبش های جالبی را در ماه های پیش رو ایجاد کند.

آینده بیت کوین SV

بدون داشتن یک برنامه دقیق برای آینده، هیچ ارز دیجیتالی زنده نخواهد ماند. در مورد پیاده سازی این بیت کوین اخیر، پی گیری فرصت های بیشتر در زمینه مقیاس پذیری، اولویت اول و بهترین کار خواهد بود.

علاوه بر آن، باید تمرکز زیادی بر ایجاد این ارز شود که توسط مشتریان و شرکت ها تقاضای بالایی دارد. در حال حاضر، مصرف BSV (بیت کوین اس وی) برای کالاها و خدمات تقریبا غیرممکن است اما وضعیت در آینده ممکن است تغییر کند.

بیت کوین Cash ABC در مقابل بیت کوین Cash SV

  • بیت کوین Cash ABC (با اندازه بلوک قابل تنظیم): حامیان بیت کوین Cash ABC می خواهند عملکرد شبکه بیت کوین Cash اصلی را به عنوان مخالف با هرگونه تغییر اساسی حفظ کنند. با این حال، مشتری جدید قطعا بر محدودیت های فنی شبکه BCH فائق خواهد آمد. همان طور که از نام آن پیداست، بیت کوین AC اجازه می دهد تا اپراتور گره بتواند اندازه بلوک خود را تنظیم کند. حامیان بیت کوین ABC بر رویکرد ساده دوطرفه برای مقیاس سازی ارائه می دهند که عمدتا بر بهبود نرم افزار تاکید دارد. ۱٫ حذف تنگناهای اجرای فوری برای افزایش محدودیت اندازه بلوک. ۲٫ قرار دادن اقدامات اولیه فنی برای آینده وسیع در زمینه مقیاس بندی زنجیره ای.

حامیان و طرفداران بیت کوین ABC می گویند که ساختار موجود “دقیق” است و “نیاز به هیچ تغییر رادیکالی ندارد”. با این حال، بیت کوین Cash ABC یک کد اضافی برای قابلیت همکاری میان ارزهای دیجیتال خواهد داشت.

جامعه بیت کوین ABC توسط Roger Ver و همکار بنیان گذار Bitmain، Jihan Wu رهبری می شود. استخرهای استخراج حامی بیت کوین ABC، BTC.COM و Bitcoin.com هستند. اندازه بلوک برای شبکه بیت کوین ABC، ۳۲MB است.

  • نسخه بیت کوین Cash Satoshi: حامیان بیت کوین اس وی درحالی که تلاش می کنند “پروتکل Satoshi اصلی” را احیا کنند، چند تغییر اساسی را در شبکه پیشنهاد می کنند. درنتیجه، بیت کوین اس وی تغییر در ساختار شبکه BCH موجود را پیشنهاد می کند. اولا، تغییر عمده، افزایش اندازه بلوک از ۳۲MB تا ۱۲۸MB است.

علاوه بر این، بازبینی پروتکل همچنین بر تسهیل انتقال به قراردادهای هوشمند تمرکز دارد. حامیان بیت کوین اس وی شامل ساتوشی ناکاموتو بحث برانگیز و تحسین آمیز، Craig Wright است. Jimmy Nyugen و Calvin Ayre به این گروه پیوستند. استخرهای استخراج حامی نسخه بیت کوین SV، Coingeek و Bitcoin.org هستند.

بیت کوین اس وی چیست؟
۵ (۱۰۰%) ۱ vote
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن