بیشتر بدانید

بیسیک اتنشن توکن چیست؟

آشنایی با توکن بیسیک اتنشن توکن (Basic Attention Token)

در جهان فناوری های بلاکچین و کریپتوکارنسی، بیسیک اتنشن توکن (Basic Attention Token) (BAT) طرحی بسیار جالب است. اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، توکن طراحی شده است تا تبلیغات دیجیتالی را کامل کند.

بیسیک اتنشن توکن چیست؟

با سایت فارس کریپتو همراه باشید.

این طرح سرمایه گذاری جسورانه ای از طرف تیم BAT است. همچنین توکن بخش بزرگی از مرورگر آن ها یعنی Brave را تشکیل می دهد. معلوم است که تبلیغات دیجیتال نیاز به تغییرات بزرگی در آینده دارد، اما باید ببینیم که بیسیک اتنشن توکن کنترل این کار را بدست می گیرد یا خیر.

پیشنهاد ویژه: آشنایی با انواع ارزهای دیجیتال

چرا بیسیک اتنشن توکن اهمیت دارد؟

هر کس که تا به حال صفحه وبی را در یک مرورگر باز کرده، قطعا شاهد انواع تبلیغات در طول وبگردی خود بوده است.

مقدار تبلیغات در سایت های مختلف رو به افزایش است. به همین دلیل کاربران از برنامه های مسدودکننده (Ad Blocker) برای مسدود کردن این تبلیغات استفاده می کنند.

با بیسیک اتنشن توکن همه چیز بسیار متفاوت است

کاربران می توانند کاملا تبلیغات را مسدود کنند، یا برای دیدن تبلیغات متفاوت پول پرداخت کنند یا به سادگی تبلیغات معمولی را مشاهده کنند و در نتیجه توکن BAT دریافت کنند.

روش کار بیسیک اتنشن توکن چگونه است؟

در اصل بیسیک اتنشن توکن از فناوری اتریوم بلاک چین برای توزیع و پخش توکن BAT استفاده می کند.

حتما بخوانید: آشنایی با تکنولوژی بلاکچین

توکن به صورت آزاد بین ناشر ها و کاربر ها و آگهی دهنده ها رد و بدل و مبادله می شود.

توسط توکن BAT، طیف گسترده ای از تبلیغات و خدمات مبتنی بر اتنشن (توجه) بر روی پلتفورم مرورگر Brave قرار می گیرند.

بیسیک اتنشن توکن چیست

سیستم توکن ها فقط توسط مرورگر Brave کار می کند و در حال حاضر به مرورگر های دیگر مانند کروم، فایرفاکس یا Internet Explorer بسط پیدا نکرده است. اینکه این شرایط در آینده تغییر می کند یا خیر هنوز مشخص نیست.

با توجه به واسطه های زیادی که در تبلیغات دیجیتال وجود دارد، راه پیشروی بیسیک اتنشن توکن آسان نخواهد بود. حذف واسطه ها و میانجی ها با هم، چالش های بزرگی تشکیل می دهد.

اما بهبود این چالش ها با فناوری بلاک چین منطقی به نظر می آید. با در نظر گرفتن اینکه یک مرورگر اختصاصی از بیسیک اتنشن توکن پشتیبانی می کند، این طرح برای شروع بسیار خوب است.

بخش ویژه: قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

این طرح، تبلیغات و دنبال کننده های مشکوک را مسدود می کند. همچنین با در نظر گرفتن مقدار توجه کاربران به ناشرهای تبلیغات، به آن ها پاداشی منصفانه داده می شود.

مرورگر Brave به صورت ناشناس مقدار توجه کاربران را بررسی می کند. مقدار توجه کاربران، بر اساس مقدار مشاهده تبلیغات و صفحات فعال باز شده تبلیغات در مرورگر اندازه گیری می شود.

کاربرانی که تبلیغات را مشاهده می کنند، برای تلاش های خود بیسیک اتنشن توکن می گیرند و در آخر ناشر ها بیشترین سود را بدست می آورند. بدین ترتیب این سیستم برای همه طرف های درگیر سیستم به خوبی کار می کند.

اکثر پلاگین های مرورگر های رایج در حال حاضر در Brave کار نمی کنند، اما امکان دارد در طی ماه ها یا سال های آینده تغییراتی جهت بهبود آن انجام شود.

بیسیک اتنشن توکن چیست؟
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن