بیشتر بدانید

تاریخچه ارزهای دیجیتال

یک دهه با ارزهای دیجیتال

حدودا ده سال است که از تولد بیت کوین می گذرد. اما در حال حاضر می بینیم که موانع بسیاری در راه ارز دیجیتال وجود دارد. این مقاله به برخی از قابل توجه ترین مطالب درباره تاریخچه ارزهای دیجیتال اشاراتی دارد.

بررسی تاریخچه ارزهای دیجیتال

با سایت فارس کریپتو همراه باشید.

۲۰۰۸

دو نقطه عطف اولیه در مورد تاریخچه ارزهای دیجیتال وجود دارد. در تاریخ ۱۸ اوت نام دامنه بیت کوین ثبت شده است.

پس از آن در ۳۱ اکتبر اسطوره ای معروف به ساتوشی ناکاماتو که بیت کوین را طراحی کرده است، موفق به انتشار مقاله ای می شود که توجه همه را به خود جلب می کند. بیت کوین: یک سیستم پول الکترونیکی همتا به همتا

۲۰۰۹

اولین تراکنش بیت کوین زمانی اتفاق می افتد که ناکاماتو در ۱۲ ژانویه به Hal Finney برنامه نویس کامپیوتر، ۱۰ تا بیت کوین ( BTC )را ارسال می کند.

۲۰۱۰

در تاریخ ۱۵ اوت بیت کوین هک شده بود و در معرض آسیب پذیری مهمی در سیستم قرار گرفت.

حتما بخوانید: بیت کوین چیست؟

جف گارزیک توسعه دهنده بیت کوین، یک معامله بسیار غیر معمولی را انجام می دهد که شامل ۱۸۴ میلیارد بیت کوین می شود. در این موقعیت می گوید” ما اینجا مشکلی داشتیم”.

بعدها در همان سال فروش بیت کوین افتتاح می شود و برای اولین بار ارزش پولی را به اوراق بهادار متصل می کند. کاربر بیت کوین ۱۰۰۰۰ سکه را با دو پیتزا مبادله می کند.

با توجه به این که، ۱۰۰۰۰ بیت کوین امروزه بیش از ۵۵ میلیون پوند ارزش دارد، این پیتزا گران ترین پیتزا در تاریخچه ارزهای دیجیتال خواهد بود.

۲۰۱۱

در این زمان ناگهان رقبای ارز دیجیتال شروع به پیدایش می کنند. نیم کوین، لایت کوین و سویفت کوین، جزو اولین رقبای ارز بیت کوین بودند.

ارزهای دیجیتال

در همین حال بیت کوین پس از ادعای ظهور مورد انتقاد قرار می گیرد که از آن به عنوان وب تاریکی به ویژه در سایت هایی مانند جاده ابریشم استفاده می شود.

اثبات این که هیچ تبلیغی بد نیست، قیمت آن قبل از سقوط، به طرز شگفت انگیزی صعود پیدا کرد.

اثرگذارترین دوره از تاریخچه ارزهای دیجیتال

۲۰۱۲

ارز دیجیتال در این هنگام شروع به وارد شدن به عرصه اجتماع گردید. مثلا در فصل سوم محاکمه آمریکایی همسر خوب، تحت عنوان Dummies بیت کویت نام گرفت.

۲۰۱۳

دارندگان بیت کوین در مورد یک قاعده جدید برای رمعاملات موافقت نمی کنند. برای شش ساعت دو شبکه در یک زمان ولی با دو نسخه مختلف تاریخ معامله وجود دارد که منجر به کاهش ارزش اجتناب ناپذیری می شود.

در عین حال کشورهای مختلف تلاش می کنند، بهترین راه برای رمز نگاری ارزی را داشته باشند. تایلند بیت کوین را ممنوع کرده است و اعلام نموده است که، تجارت در رمز گذاری ارزی غیر قانونی به شمار می آید.

پیشنهاد ویژه: اتریوم چیست؟

وزارت مالی آلمان این ارز را به عنوان یک ارز واحد رسمی نپذیرفت، بلکه به عنوان واحد حسابداری راه را برای چارچوب آینده برای پرداخت مالیات بر مبنای معاملات بیت کوین بنا نهاد.

بانک های چینی، موسسات مالی را اجازه استفاده از بیت کوین را منع نموده است که موجب کاهش ارزش آن شده است. همچنین در همین سال و در ونکور کانادا، اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین راه اندازی شد که مهمترین اتفاق در تاریخچه ارزهای دیجیتال تا این لحظه بود.

ارزهای دیجیتال جدی شده اند

۲۰۱۴

در این سال، مبادله ارزهای دیجیتال که در ژاپن مستقر بودند، به طور کلی غیر فعال شد و سیستم های امنیتی این ارزها نیز غیر فعال شدند.

در آن زمان به دلیل پیشرفت و صعود ارزش بیت کوین، شرکت مایکروسافت محصولاتش را با این ارز به فروش رساند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال

۲۰۱۵

در سال ۲۰۱۵، سطح جدیدی از سیستم رمز گشایی به وجود آمد. این سطح جدید شامل اتریوم و Coinbase بود که ( ۷۵ میلیون دلار بیشترین مقدار بودجه سرمایه گذاری بود که برای یک شرکت بیت کوین افزایش یافت.) بیتس تامپ مبادله یک بیت کوین مستقر در اروپا است، که پس از هک شدن، قربانی یک شکاف امنیتی شد.

اما چند روز پس از آن بررسی هایی انجام می شود تا مشتریان را متقاعد کند که پولشان را از دست نداده اند.

۲۰۱۶

در این سال از تاریخچه ارزهای دیجیتال می بینیم که ارزهای دبیجیتال همچنان بیشتر به جریان اصلی تبدیل شده اند. تعداد ATMM های بیت کوین از آغاز سال به حدود ۵۰۰ افزایش می یابد و تا پایان سال به حدود ۹۰۰ دلار می رسد.

Uber در آرژانتین پرداختی های بیت کوین را تغییر می دهد. وب سایت نرم افزار Steam  نیز از کاربران جدیدی است که پول را دریافت می کنند.

حتما بخوانید: ارز دیجیتال چیست؟

DAO ( سازمان خود مختار غیر متمرکز ) در ماه مه تاسیس شده است. یک صندوق بدون سرمایه در بلاک چین ایدریوم است و همچنین بزرگ ترین پروژه سرمایه گذاری تا به امروز می باشد.

این سازمان یک ماه پس از راه اندازی توسط کاربران هک شده است و یک سوم از دارایی های آن از بین رفته است.

۲۰۱۷

در سال ۲۰۱۷ بیت کوین به خوبی پیش بینی می شد. پول نقد بیت کوین رخ می دهد که بیت کوین به دو ارز دیجیتال مشتق شده تقسیم می شود.

BTC و بیت کوین نقدی. ژاپن قانونی را تصویب می کند تا بیت کوین را به عنوان روش پرداخت قانونی قبول کند. Skandiabanken در نروژ حساب های بانکی ر ادغام می کند و بیکوین را به عنوان یک دارایی سرمایه گذاری و سیستم پرداخت شناخته است.

۲۰۱۸

سامسونگ تایید می کند که تراشه ها برای ساخت سکه ها می باشند. دولت های مختلف اروپا در تلاش برای همکاری در تنظیمات رمزنگاری می شوند و بسیاری از آنان در ایجاد مشارکت های نوین با نام های خیابانی می پردازند.

تاریخچه ارزهای دیجیتال
۴٫۳ (۸۵%) ۴ votes
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن