بیت کوین

بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین

آشنایی با دستگاه های استخراج بیت کوین

دستگاه های استخراج بیت کوین یکی از مهم ترین عوامل در مورد ارز های دیجیتال است که در این مقاله به طور مفصل به آن اشاره می کنیم. در اینجا به بهترین و بزرگ ترین تولید کننده های دستگاه های ماینر و ریگ ها اشاره می کنیم. همچنین سعی کردیم در این مقاله، دستگاه های استخراج بیت کوین را متناسب با عملکرد آن ها طبقه بندی کنیم.

آشنایی با بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین

با سایت فارس کریپتو همراه باشید.

اگر جزو افراد زیر هستید، بهتر است توصیه های ما در مورد ریگ های استخراج را قبل از خرید دستگاه مطالعه کنید :

 • افرادی که بودجه کمی دارند.
 • افرادی که مایل به استخراج در خانه هستند.
 • کسانی که تا کنون با بیت کوین کار نکرده اند.
 • افرادی که به دنبال صرفه جویی در مصرف و بهترین دستگاه بیت کوین هستند.
 • افرادی که در استخراج حرفه ای هستند اما نمی توانند به خوبی از دستگاه DragonMint T1 استفاده کنند.

یکی از بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین برای افرادی که بودجه کمی دارند، Antminer T9+ می باشد که در بسیاری از سایت ها به عنوان بهترین دستگاه استخراج بیت کوین با بودجه کم شناخته می شود.

Antminer T9+

Antminer T9+ بسیار ارزان تر از دیگر دستگاه های استخراج بیت کوین است. با این حال این دستگاه معایبی نیز دارد و نمی توان فقط به قیمت آن اشاره کرد. اما به طور کلی، Antminer T9+ یک دستگاه مناسب و خرید آن معقولانه است.

این دستگاه برای افرادی که نگران افت قیمت واحد استخراج خود هستند نیز مناسب است. بنابراین این دستگاه حتی در هنگام سقوط ارز های دیجیتال (به دلیل برتری بیت کوین)، مناسب است.

 دستگاهAntminer T9+

طراحی این دستگاه دقیق بوده و فضای اضافی را اشغال نمی کند. به همین دلیل، برای استفاده در فارم های استخراج بسیار مناسب است. دستگاه Antminer T9+ همچنین به خوبی خنک می شود و مشکلی از این بابت ندارد.

Antminer T9+ دارای ویژگی های جدیدی برای خنک سازی و کاهش دما می باشد. به همین دلیل می توانید در هنگام استخراج، در مصرف منابع صرفه جویی کنید.

حتما بخوانید: طرز کار بیت کوین چگونه است؟

از لحاظ سخت افزاری، Antminer T9+ دارای ۱۶۲ تراشه Bitmain BM1387 است که به این دستگاه اجازه می دهد نرخ هش ۱۰٫۵ Th/s تولید کند. در حالی که فقط ۱۳۳۲ وات مصرف می کند.

همچنین Antminer T9+ دارای یک رابط کاربری ساده است که از ویژگی های جالب آن است. فریمور این دستگاه به آسانی بروزرسانی می شود و با هر سیستم عاملی سازگار است.

به طور کلی، Antminer T9+ به صرفه ترین دستگاه های استخراج بیت کوین در این لیست است و قیمتی در حدود ۵۵۰ تا ۶۰۰ دلار در سایت های مختلف دارد. متاسفانه پاور این دستگاه به صورت جداگانه به فروش می رسد.

بهترین دستگاه استخراج برای مبتدی ها – Avalon6

در این بخش، به بهترین دستگاه استخراج بیت کوین برای مبتدی ها می پردازیم. شرکت Canaan، دستگاه Avalon6 Bitcoin را برای کسانی که به تازگی وارد عرصه استخراج بیت کوین شده اند، طراحی کرده است.

دستگاه استخراج Avalon6 Bitcoin، یکی از ساده ترین دستگاه های ASIC می باشد. هر دو حالت پیشرفته و مبتدی این دستگاه، ساده هستند.

به همین دلیل این دستگاه برای مبتدیان مناسب است. متاسفانه این دستگاه خیلی سود آور نیست و نرخ هش آن حدود ۳٫۵ Th/s و مصرف برق آن ۱۰۵۰ وات است.

با این که به دلیل سود کم ممکن است بسیار شناخته شده نباشد، اما رابط کاربری ساده آن بسیار مناسب است. نصب و راه اندازی Avalon6 بسیار ساده است و به راحتی می توانید استخراج بیت کوین را شروع کنید.

همچنین قیمت این دستگاه بسیار مقرون به صرفه است. متاسفانه مانند بسیاری از دیگر شرکت ها، پاور این دستگاه جداگانه به فروش می رسد که مشکل خاصی نیست. قیمت دستگاه Avalon6 حدود ۶۵۰ دلار است.

به دنبال سود کوتاه مدت نیستید؟

Avalon6 یکی از بهترین دستگاه ها برای کسانی است که به دنبال کسب سود از طریق بیت کوین نیستند. این ممکن است برای بعضی ها عجیب باشد که چرا کسی به دنبال سود کوتاه مدت نباشد؟

به سادگی می توان به پاسخ این سوال رسید. بیشتر ارز های دیجیتال در حال رشد هستند.

دستگاه استخراج بیت کوینavalon6

به همین دلیل سودی که در آینده می توان برد، بیشتر از ضرر امروز است. با این حال، بسیاری از افراد به دلایل زیر نمی توانند استخراج خوبی داشته باشند :

 • نداشتن منطقه ای برای اختصاص به استخراج بیت کوین
 • گرم بودن محلی که دستگاه استخراج کننده در آن جا است. خوب است بدانید که گرما سرعت استخراج را به شدت پایین می آورد. در چنین مواقعی، دستگاه های استخراج بیت کوین را رها کرده و انرژی خود را صرف خنک کردن می کند.
 • گرانی بیش از حد برق.
 • نظارت نداشتن بر دستگاه ها که ممکن است خطراتی چون آتش سوزی را به همراه داشته باشد.

Avalon6 دستگاهی مناسب برای استخراج بیت کوین در دفتر یا محل کار است. اگر هزینه برق در کشورتان پایین است، می توانید سود خوبی از این دستگاه داشته باشید.

از بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین برای استفاده های خانگی – Antminer R4

پس از Avalon6، انتخاب بعدی برای استخراج بیت کوین در فهرست این مقاله، Antminer R4 می باشد. دستگاه R4 برای استفاده در خانه یا مکان های کوچک مناسب است.

این دستگاه بسیار آرام و بی سر و صدا است. حتی می توانید به راحتی در کنار این دستگاه بخوابید. در صورتی که بیشتر استخراج کننده ها، صدایی زیاد تولید می کنند.

همانند T9+، دستگاه R4 دارای ۱۲۶ تراشه Bitmain BM1387 است. این تراشه ها قدرتی حدود ۰٫۰۹۸ J/GHs تولید می کنند. به عبارتی دیگر این دستگاه بسیار کارآمد است.

البته همان طور که در بالا گفته شد، نقطه عطف اصلی Antminer R4، صدای کم آن است. حتی در هنگام خنک سازی و انتقال داده به سرور، بسیار آرام و بی سر و صدا است.

این ویژگی، طرفداران زیادی را به سمت خود کشانده است. Bitmain توانسته است یک فن قوی برای این دستگاه تولید کند که صدای آن نصف نسخه های گذشته است.

آن ها همچنین Antminer R4 را به یک کنترلر اتوماتیک مجهز کرده اند. این کنترل کننده تضمین می کند که هیچ صدای اضافه ای از فن یا تراشه های دستگاه ایجاد نشود.

حتما بخوانید: خرید بیت کوین با پی پال

بزرگ ترین مشکل Antminer R4 این است که قیمت زیادی دارد. این قیمت به طور چشمگیری با دیگر نسخه ها متفاوت است. قیمت این دستگاه حدود ۱۵۰۰ یورو یا ۱۷۰۰ دلار است که مقرون به صرفه نیست.

اما اگر صدای کم برایتان خیلی مهم است، حتما این دستگاه را به شما سفارش می کنیم.

با شرکت Bitmain مشکل دارید؟

این شرکت در سال ۲۰۱۷ به دلیل بروزرسانی SegWit، در شبکه بیت کوین متهم شد. اکثر شرکت ها، Bitmain را متهم کردند. به همین دلیل بیشتر محصولات آن کاهش قیمت داشتند.

برخی از استخراج کنندگان از خریداری محصولات Bitmain اجتناب می کنند. حال اگر نیازی به اعتبار ندارید، می توانید از این محصولات استفاده کنید.

اگر پول برایتان مهم نیست، از Dragonmint T1 استفاده کنید.

در این بخش، به یکی از بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین می پردازیم.

دستگاه های استخراج بیت کوین

دستگاه DragonMint T1 یک استخراج کنندۀ ASIC است که توسط شرکت Halong Mining ساخته شده است. این شرکت ادعا کرده است که بیش از ۳۰ میلیون دلار برای توسعۀ این دستگاه سرمایه گذاری کرده است.

DragonMint T1 دارای طراحی پیشرفته و تراشه های DM8575 است. میزان هش این دستگاه حدود ۱۶ TH/s است.

علاوه بر این، مصرف برق این دستگاه نسبت به نرخ هش آن پایین است. مصرف برق آن ۰٫۰۷۵J/GH است. همچنین مصرف آن حدود ۱۴۸۰ وات است. به همین دلیل مصرف برق آن بهتر از Bitmain Antminer S9 است.

DragonMint T1 دارای دو خنک کننده قدرتمند است. بنابراین درجه حرارت محیط به طور متوسط ۲۵ درجه خواهد بود.

همانند بسیاری از دیگر دستگاه ها، DragonMint T1 با منبع تغذیه ارائه نمی شود. شرکت Halong Mining توصیه می کند از پاور ۱۶۰۰ وات استفاده کنید.

دستگاه DragonMint T1 طرفداران زیادی دارد. ممکن است برای خرید این دستگاه در لیست انتظار بمانید. قیمت این دستگاه ۲۷۲۹ دلار است. همچنین باید ۱۱۵ دلار جداگانه برای خرید پاور بپردازید.

اگر به اندازه کافی از DragonMint T1 راضی نیستید، گزینۀ بعدی را هم مد نظر داشته باشید.

بهترین دستگاه استخراج بعد از DragonMint T1 – Antminer S9

از آنجا که DragonMint T1 بسیار محبوب است، شرکت های دیگر تلاش می کنند تا محصولاتی بهتر برای رقابت با Halong Mining تولیدکنند.

به همین دلیل در این مقاله به بهترین رقیب DragonMint T1، یعنی Antminer S9 اشاره می کنیم.

اگر استخراج کننده ای حرفه ای و جدی هستید، بهتر است از Antminer S9 استفاده کنید. زیرا قدرت این دستگاه به طور باور نکردنی از رقیبان خود بیشتر است.

با این که DragonMint T1 قوی تر از این دستگاه است، اما Antminer S9 نیز ویژگی های جدیدی دارد.

همانند سایر دستگاه های Bitmain، مدل Antminer S9 دارای تراشه های Bitmain BM1389 است. بر خلاف دیگر دستگاه ها، Antminer S9 دارای ۱۸۹ تراشه است.

به همین دلیل این دستگاه نرخ هش متغیر بین ۱۴ تا ۱۵ را به خوبی تولید می کند. در شرایط خنک، متوسط نرخ هش این دستگاه حدود ۱۵ Th/s است. به همین دلیل بهترین رقیب DragonMint T1 است.

Antminer S9 با فن های قوی، به خوبی خود را خنک نگه می دارد. بدنه این دستگاه استخراج، از آلیاژ آلومینیوم ساخته شده است.

سرعت فن های خنک کننده بسیار بالا است. علت اصلی مصرف برق این دستگاه، فن های قدرتمند آن است. این فن ها تضمین می کنند که گرمای دستگاه افزایش نیابد.

پیشنهاد ویژه: بیت کوین چیست؟

ممکن است با خود بگویید به دلیل نرخ هش بالا، نصب و راه اندازی این دستگاه سخت است. اما خوب است بدانید که Antminer S9 دارای یک رابط کاربری ساده و سریع است.

رابط کاربری Antminer S9 این امکان را می دهد تا به آسانی تنظیمات را اعمال کرده و در صورت نیاز فریمور را ارتقا دهید.

همانند DragonMint T1، این دستگاه مقرون به صرفه نیست. قیمت این دستگاه بین ۲ تا ۳ هزار دلار است. منبع تغذیه این دستگاه به صورت جداگانه و به قیمت ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار به قیمت می رسد.

بهترین دستگاه استخراج پس از DragonMint T1 و Antminer S9 – PangolinMiner M3X

پس از دو دستگاه بالا، PangolinMiner M3X بهترین دستگاه استخراج است. نرخ هش این دستگاه برای استخراج بین ۱۲ تا ۱۳ ترا هش بر ثانیه است.

با اینکه خیلی از DragonMint T1 کمتر است، اما هنوز هم به عنوان رقیب آن شناخته می شود. در واقع اگر قیمت این دستگاه را مدنظر داشته باشید، به خوبی می فهمید که رقیب بزرگی برای DragonMint T1 است.

قیمت این دستگاه فقط ۸۵۰ دلار است و در مقایسه با DragonMint T1 که ۲۷۰۰ دلار است، بسیار مقرون به صرفه است. اما این دستگاه برای استفاده در منزل مناسب نیست.

PangolinMiner M3X دارای صدای زیادی است. مصرف برق این دستگاه ۲۱۰۰ وات است که میزان سودآوری آن را کاهش می دهد. زیرا میزان سود آن با اولین قبض برق بسیار کاهش می یابد.

با این حال، اگر قیمت برق در محل زندگیتان ارزان است، به خوبی می توانید از PangolinMiner M3X استفاده کنید و سود خوبی داشته باشید. به عبارتی دیگر، اگر محلی دارید که در آن جا زندگی نمی کنید و قیمت برق پایین است، این دستگاه بهترین گزینه برای استخراج است.

نتیجه گیری در مورد دستگاه های استخراج بیت کوین

این مقاله، در مورد بررسی دقیق ما از دستگاه های ASIC استخراج بیت کوین بود. دستگاه های دیگری برای الگوریتم های دیگری نیز وجود دارند که ممکن است سودآوری بهتری نسبت به این دستگاه ها داشته باشند.

امیدواریم آن چه را که نیاز داشتید، فهمیده باشید. همان طور که می دانید، برای انتخاب یکی از دستگاه های استخراج بیت کوین موارد زیادی را باید مدنظر داشته باشید. از میزان نرخ هش و برق دستگاه گرفته تا میزان صدا و گرمای تولیدی.

بیایید به برخی از سوالات مربوط به خرید دستگاه استخراج نگاهی بیاندازیم :

 • از کجا می توان استخراج بیت کوین را شروع کرد؟ آیا به دستگاه خاصی نیاز است؟
 • چقدر باید برای خرید دستگاه استخراج بپردازم؟
 • چگونه می توان از بیشترین نرخ هش این دستگاه استفاده کرد؟
 • برق در محل زندگیتان چگونه است؟ اگر ارزان است، نیازی به خرید دستگاه کم مصرف ندارید.
بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن