بیشتر بدانید

ساتوشی ناکاماتو سازنده مرموز ارز دیجیتال بیت کوین چه کسی است؟

ساتوشی ناکاموتو کیست؟

در ادامه به بررسی شخصی با نام ساتوشی ناکاماتو میپردازیم که خالق بیت کوین میباشد. با فارس کریپتو همراه باشید.

ساتوشی ناکاموتو کیست؟

ارزهای دیجیتال ها توانسته اند انقلابی در صنعت مالی و نحوه درک و تصور کلی مردم از پول را ایجاد کنند. پول های دیجیتال دارایی های دیجیتالی هستند که برای تضمین معاملات از رمز نگارهایی استفاده می کند. این گونه رمزنگارها اولین فرم ارز های غیرمتمرکز هستند. بدین معنی که هیچ بانک یا واسطه ای آن ها را کنترل نمی کند.

یکی از معروف ترین فرم های ارز دیجیتال، بیت کوین است. بیت کوین درسال ۲۰۰۹ توسط شخص یا گروهی به نام ساتوشی ناکاماتو ( satoshi nakamoto ) ساخته شده است که در حال حاضر اولین و با ارزش ترین ارز دیجیتال  دیدر جهان به شمار می آید.

در دسامبر ۲۰۱۷ بالاترین ارزش ثبت شده ارز رقمی بالغ بر ۱۹۰۰۰ دلار تخمین زده شده است. قیمت یک بیت کوین تا کنون حدود ۱۰۰۰۰ دلار کاهش یافته است ولی بیت کوین فوق العاده عجیب به نظر می رسد. به طوری که ارزش آن در ابتدای سال تنها ۱۰۰۰۰ دلار بوده است.

حتما بخوانید: بیت کوین چیست؟

بر خلاف دیگر ارزها، بیت کوین توسط یک سازمان مرکزی (مانند یک بانک یا کشور) و یا توسط بخش های فیزیکی (مانند طلا) پشتیبانی نمی شود. این گونه معاملات تجاری بر روی یک چارچوب بلاک چین عمومی قرار می گیرند که از یک فرمول ریاضی بسیار پیچیده تشکیل شده است که دارای نواقصی است و به کاربران این امکان را می دهد که بخش هایی از پول را بدست آورند.

ساتوشی ناکاماتو خالق بیت کوین

خالق بیت کوین ساتوشی ناکاماتو توانسته است که با ایجاد پایگاه داده بلاک چین ابتکاری نو را بعمل آورد که پایه و اساس آن مبنی بر شکل های بیشتری از پول دیجیتال نظیر ایدریوم و لایت کوین می باشد.

خالق بیت کوین

با تمام این اوصاف، واقعیت این است که ساتوشی ناکاموتو چهره ای مهم را در دنیای مدرن مالی بوجود آورده است. اما خوب است بدانید که سازنده مرموز ارز دیجیتال چندان شناخته شده نیست.

باورها بر این است که ساتوشی ناکاماتو، مردی ۴۰ ساله است که در ژاپن بدنیا آمده است. که البته واقعیت هایی پشت پرده وجود دارد که هیچ کسی اطلاع دقیقی از آن ها ندارد در مورد این که ساتوشی ناکاماتو مرد یا زن و یا گروهی از افراد می باشد، هاله ای از ابهام وجود دارد.

زیرا چنین شخصی خالق اسرارآمیزی است که به هر دلیلی هویت او ناشناس باقی مانده است. علیرغم این که ارز دیجیتال محبوبیت زیادی پیدا کرده است ولی ساتوشی ناکاماتو توانسته است در رونق آن کمک شایانی کند.

حتما بخوانید: آشنایی با طرز کار بیت کوین

سوالاتی که مطرح می شوند: اگر هویت ساتوشی ناکاماتو پنهان می باشد پس چرا این اسم را می دانیم؟ با وجود این که نام ساتوشی ناکاماتو به عنوان ابزاری برای کسب درآمد استفاده شده است، اما قطعا این نام به طور تصادفی انتخاب نشده است.

یک پروفایل آنلاین تحت عنوان ساتوشی ناکاماتو برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ در وب سایت بنیاد همتا به همتا مورد استفاده قرار گرفت. بدین ترتیب اولین مقاله در بیت کوین منتشر شد.

این نکته کاملا واضح نیست که ساتوشی ناماکاتو نام واقعی خالق کریپتو کارنسی هست یا خیر. این همان چیزی است که می خواهیم درمورد آن بیشتر بدانیم.

با چنین زمینه ای و نیز با وجود هویت ناشناس آن، دارایی ساتوشی ناکاموتو ارزشی در حدود ۲۰ میلیارد دلار برآورد زده می شود. (اگرچه مقدار دقیق آن از ۶ تا ۲۰ میلیارد دلار متغیر است) ساتوشی ناکاماتو هنوز میلیاردری در دنیای واقعی می باشد و در شرکت فوربز، توانسته است رکورد چهل و چهارمین مرد ثروتمند جهان را به خود اختصاص دهد.

بد نیست که بدانیم چه کسی این پول زیاد را در اختیار دارد. (۵ درصد از کل ذخیره بیت کوین). اما احتمال قریب به یقین به طور کلی در آینده ارز دیجیتال ها تاثیر چندانی نخواهد داشت.

بنابراین در حال حاضر سازنده ارز دیجیتال کماکان به صورت معمایی مبهم باقی مانده است. اما بیت کوین و دیگر ارزهای مشابه آن توانسته است همچنان در ارائه تاثیرات پایدار پول برای مدت زمانی طولانی پیشرو باشد.

ساتوشی ناکاماتو سازنده مرموز ارز دیجیتال بیت کوین چه کسی است؟
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن