بیشتر بدانید

شبکه کایپر چیست؟

آشنایی و بررسی شبکه Kyber

شبکه Kyber، پروتکلی مبتنی بر اتریوم است که اجازه می دهد تا مبادلات فوری، به راحتی انجام شوند و دارایی های دیجیتالی و ارزهای دیجیتال (اتریوم، بیت کوین، ZCash و…) را با نقدینگی بالا، تبدیل می کند. شبکه کایپر شبیه به پروژه ۰x می باشد. تفاوت این دو این است که شبکه کایپر تمام اقدامات را بر روی بلک چین انجام می دهد.

با سایت فارس کریپتو همراه باشید.

آشنایی با شبکه کایپر و ویژگی های آن

مبادلات متمرکز شده، به طور مداوم در معرض آسیب های امنیتی قرار دارند و زمان هر فرآیند، بسیار زیاد است. حتی ممکن است در بعضی موارد، چند روز طول بکشد تا مبادلات حسابتان را دریافت و یا ارسال کنید.

البته معاملات غیر متمرکز شده هم دارای نواقص زیادی می باشند. این معاملات، اغلب به اندازه کافی نقدینگی ندارند تا از تجارت فعال حمایت کنند. وقتی که تکنولوژی ۰x با زنجیره ها کار کند، هزینه ها برای تغییر تجارت، بالا می باشند.

شبکه کایپر مبادلات غیرمتمرکز زنجیره ای را پشتیبانی می کند. اما تکنولوژی ۰x را از شبکه خود حذف کرده است. این قابلیت، به پلات فرم، امکان ایمن سازی ارز رمزگذاریتان با حداقل هزینه ممکن را می دهد.

حتما بخوانید: آلت کوین چیست؟

شبکه کایپر چگونه کار می کند؟

به غیر از تبادل، این شبکه به عنوان یک رسانه برای انتقال token ها از شخصی به شخص دیگر، شناخته می شود. این قابلیت برای انتقالات همتا به همتا و همچنین ICO بسیار مناسب می باشد.

شبکه کایپر

لازم نیست token هایی که هر فرد می فرستد، با token های شخص گیرنده، مطابقت داشته باشد. شبکه Kyber این تبادل را در طول انتقال انجام می دهد.

بررسی نقش شبکه کایپر

چندین نقش مختلف در شبکه Kyber وجود دارد که باید از آن ها آگاه باشید :

  • کاربران می توانند از شبکه، token هایی دریافت کنند. کاربران این شبکه می توانند افراد ساده، بازرگانان و یا حساب های قراردادی باشند.
  • موسسات پشتیبان، به پلات فرم، نقدینگی می دهند. آن ها می توانند داخلی باشند. همچنین می توانند توسط شرکت ها و ادارات دولتی، میزبانی شوند. آن ها بسته به اینکه عموم مردم، موسسات پشتیبان را توزیع کنند یا خیر، عمومی یا خصوصی می شوند.
  • توزیع کنندگان پشتیبان، به موسسات، کمک مالی می کنند. آن ها فقط با موسسات پشتیبان همکاری می کنند و اطلاعات سود ها را با این موسسات به اشتراک می گذارند.
  • مدیر پشتیبان، از تمام واحد های پشتیبانی، محافطت می کند. او نرخ ارز ها را محاسبه می کند و وارد شبکه می کند.
  • اپراتور شبکه کایپر موسسات پشتیبان را اضافه یا حذف می کند و آن ها را کنترل می کند. این اپراتور همچنین token ها را در شبکه قرار می دهد.

به نظر می رسد که تیم Kyber در آینده، شبکه خود را در اختیار دولت قرار دهند

 KNC را در کجا ذخیره کنیم؟

از آنجا که یک token از تکنولوژی  ERC20 ساخته شده است، می توانید KNC را در کیف پولتان و با پشتیبانی ERC20، نگه داری و ذخیره کنید.

کیف پول MyEtherWallet بهترین گزینه برای این کار است. البته کیف پول MetaMask هم گزینه ای مناسب می باشد.

بسیاری از سرمایه گذاران، برای استفاده بیشتر، از کیف پول سخت افزاری استفاده می کنند. کیف پول های سخت افزاری Trezor و Ledger Nano S، بهترین گزینه ها هستند و هر دو KNC را پشتیبانی می کنند.

شبکه کایپر چیست؟
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن