بیشتر بدانید

آشنایی با شبکه گولم

Golem چیست؟

افرادی که از گذشته شاهد پیشرفت تکنولوژی بوده اند، به خوبی درک می کنند که چگونه ابر رایانه ها امروزه چنین محبوبیتی پیدا کرده اند. این ابر رایانه ها، به لطف ظرفیت پردازش خود، می توانند وظایف بزرگی را انجام دهند که بسیاری از شرکت ها و محققان، نه تنها چند ماه، بلکه سال ها با آن ها تحقیق و پردازش انجام می دهند. در ادامه به بررسی مفهوم شبکه گولم میپردازیم.

با سایت فارس کریپتو همراه باشید.

شبکه گولم چیست؟

با این حال، ساخت یک ابر رایانه، بسیار هزینه بر است. زیرا برای ساخت هر ابر رایانه، نیاز به خرید سخت افزار های قوی و زیادی هستیم.

علاوه بر این ها، مهندسان کامپیوتر نیز باید سیستم عامل جدیدی را طراحی کنند تا بتوانند این سخت افزار ها را به هم متصل و به صورت واحد از آن ها استفاده کنند.

حتما بخوانید: آشنایی با پروتوکل سیویک

در این جا، شبکه گولم به کمک می آید و چیز ها را کمی متفاوت تر می کند.

قابلیت های شبکه گولم

به جای ساخت یک ابر کامپیوتر که در محلی خاص قرار دارد و فقط برای نخبگان و مهندسان کارساز است، می توان از شبکه گولم که شبکه ای ابر رایانه ای، غیر متمرکز و متن باز است، استفاده کرد.

هر کسی در جهان، قادر به دسترسی و استفاده از منابع این سیستم برای رفع نیاز های خود می باشد. این رویکرد، با دیگر شبکه ها بسیار متفاوت است. اما همانند دیگر شبکه های قدرتمند، غیرمتمرکز می باشد.

 علاوه بر این، ابر کامپیوتر شبکه Golem، به شیوه ای کاملا جدید ساخته شده است.

شبکه گلوم

از آنجا که سخت افزار های ابر کامپیوتر این شبکه در محل خاصی وجود ندارند، کاربران از سراسر جهان، می توانند ظرفیت بالایی از منابع ابر کامپیوتر را استفاده کنند. همین باعث می شود تا شبکه به صورت چند منظوره فعالیت کند.

موارد استفاده از شبکه Golem

یکی دیگر از جنبه های برجسته پروژه Golem، استفاده از آن برای اهداف خاص می باشد.

با توجه به ماهیت غیر متمرکز این پروژه، کارکرد آن کمی متفاوت است. این سیستم در حال حاظر، قادر به تکمیل انواع مختلفی از وظایف، شامل رندر CGI است.

حتما بخوانید: بیسیک اتنشن توکن چیست؟

اگر سازندگان نرم افزار ها با شبکه گولم همکاری کنند، این شبکه در آینده قادر به انجام هر گونه محاسبات جهانی خواهد شد.

این که آیا ویژگی های مورد استفاده در این شبکه، به طور اختصاصی برای Golem ساخته شده اند، هنوز مشخص نیست.

کاربرانی که منابع محاسباتی خود را از طریق پروژه شبکه گولم به اشتراک می گذارند، پاداش هایی از Golem Network Tokens) GNT) می گیرند.

تمام معاملات بین ارائه دهندگان و مصرف کنندگان با استفاده از بلاک چین اتریوم انجام می شوند.

علاوه بر این، محاسبات انجام شده از طریق پروژه شبکه گولم از سیستم های میزبان، حذف خواهند شد تا از جمع شدن اطلاعات غیر ضروری جلوگیری شود.

آشنایی با شبکه گولم
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن