بیشتر بدانید

صرافی وکس چیست؟

آشنایی با مفهوم صرافی WAX

صرافی وکس مختصر عبارت Worldwide Asset eXchange است و یک بازار غیر متمرکز جهانی برای دارایی های مجازی بازی های ویدئویی می باشد.

با فارس کریپتو همراه باشید.

صرافی وکس چیست؟

در وهله اول، ایده یک بازار پشتیبانی شده توسط توکن برای تعویض آیتم ها و ویژگی های ظاهری کاراکترهای بازی های ویدیویی ممکن است چندان جالب به نظر نرسد.

با این وجود +۴۰۰m بازی کننده در سرتاسر جهان بیش از ۵۰ دلارB برای آیتم های مجازی خرج می کنند.

صرافی وکس قصد دارد به این بازار جهانی بی قاعده  که گسترش زیادی یافته است و بیشتر افراد به آن اعتماد دارند از طریق یک قرارداد هوشمند مبتنی بر بازار نظیر به نظیر متصل شود.

توکن صرافی وکس چگونه کار می کند؟

در اصل ۴۰۰ میلیون بازی کننده می توانند به موجودی کلی اجناس مجازی دسترسی داشته باشند درحالی که از مدل بازاری که بر مبنای تحویل کالا است و امروزه مورد استفاده قرار می گیرد اجتناب کنند.

حتما بخوانید: آلت کوین چیست؟

یک صرافی که ملزم میزان بالایی از اطمینان بین دو کاربر یا یک شخص ثالث مشهور است اکنون می تواند از طریق پلتفرم WAX و یک قرارداد هوشمند ساده در دسترس قرار بگیرد.

صرافی وکس مفهوم یک صرافی غیر متمرکز با مامورین چند حذبی و مامورین حل و فصل را واضح تر بیان می کند

WAX، توکن بومی پلتفرم، تحت کنترل گواه اثبات سهم نمایندگان (DPoS) است.

البته Bitshares نیز همین روش نظارتی را عرضه می کند. این توکن معمولا به عنوان پلتفرمی که کارایی متوسطی دارد فعالیت می کند یعنی هر آیتمی که در سایت فهرست شده است بر مبنای WAX ارزش خود را دارد.

صرافی وکس

همچنین از صرافی وکس برای تعیین تعداد رای هایی که کاربران توزیع کرده اند استفاده می شود به علاوه کاربران مقدار کمی از WAX را به عنوان کارمزد تراکنش ها و پیام ها و برای استفاده از شبکه همانند ETH GAS خرج می کنند.

توکن WAXبه ۱۷ عدد اعشاری تقسیم می شود که از آن ها برای پرداخت های کوچک استفاده می شود.

الگوریتم اجماع DPoS امکان انجام تراکنش های بالا را فراهم می کند.تفاوت عمده گواه اثبات سهام با گواه اثبات سهم نمایندگان این است که گواه اثبات سهم نمایندگان، گره هایی را که دارندگان توکنی که رای ها را برای نمایندگان مطرح در گرو می گذارند انتخاب کرده اند تایید می کند.

حتما بخوانید: وین چین چیست؟

این گره های تایید شده که بر روی پلتفرم Guild WAX نام دارند این اطمینان را حاصل می کنند که پلتفرم بدون هیچ مشکلی فعالیت می کند و تعویض توکن ها به راحتی انجام می شود.

پلتفرم صرافی وکس از Guilds64 پشتیبانی می کند که توسط تعداد رای هایی که دریافت کرده اند رتبه بندی شده اند.

پلتفرم WAX دسترسی به عامل های انتقال را که کاربران قابل اعتمادی برای پذیرش و انتقال اجناس مجازی بین کاربران هستند نیز فراهم می کند.

بالاتر بودن رتبه عاملان انتقال از افرادی که تا پس از انجام تعهد پولی را در اختیار یک شخص ثالث قرار می دهند به این دلیل است که آن ها باید یک ضمانت نامه از توکن های WAX را پیش خود نگه دارند.

این عاملان انتقال درصدی از کارمزد توکن های صرافی وکس را به عنوان پاداش دریافت می کنند.

همچنین عاملان انتقال به Guild پیغام می دهند که هنگامی که آنلاین هستند ملزم  تعداد بیشتری از قراردادهایی که نشان از تصفیه دارند هستند. از جمله مسئولیت های عاملان انتقال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایجاد ارتباط بین خریدار و فروشنده برای سازمان دهی کردن برداشت و تحویل آیتم ها
  • کنترل و تایید اعتبار دارایی مجازی
  • نشانه گذاری قرارداد انجام پرداخت به صورت دیجیتال به این معنا که دارایی مجازی را دریافت کرده اند و نشانه گذاری مجدد هنگامی که تحویل صورت می گیرد
  • تحویل دارایی ها
صرافی وکس چیست؟
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن