ارزهای دیجیتال

ورت کوین چیست؟

آشنایی و بررسی Vertcoin

طبق وب سایت Vertcoin ، ارز دیجیتال ورت کوین یک ارز دیجیتال غیر متمرکز و نظیر به نظیر مشابه با بیت کوین و لایت کوین است. ورت کوین همانند دو ارز پیشین خود صرفا یک ارز بوده و برای دستیابی به یک اجماع همگانی از الگوریتم گواه اثبات کار استفاده می کند.

بررسی ارز دیجیتال ورت کوین

با سایت فارس کریپتو همراه باشید.

با این وجود ورت کوین برخلاف دو ارز پیشین خود برای این که عملکرد استخراج خود را غیرمتمرکز نگه دارد اختصاص یافته است بنا براین برخلاف بیشتر ارزهای مبتنی بر الگوریتم گواه اثبات کار ورت کوین یک ارز مقاوم به ASIC است.

تیم Vertcoin با توجه به برند پروژه آن ها با عنوان The people’s coin (ارز مردم) عقیده دارد که مقاومت به ASIC باعث شده است که Vertcoin برای هردو کاربران و استخراج کنندگان یک ارز بی طرف و مردمی باشد.

در این خصوص برای استخراج ورت کوین از برنامه One Click Miner استفاده می شود.این برنامه استخراج Vertcoin را برای عموم افراد راحتتر می کند.

حتما بخوانید: آشنایی با صرافی وکس

چه چیزی Vertcoin را منحصر به فرد ساخته و چگونه مقاومت به ASIC آن ضمانت می شود؟

ورت کوین چگونه کار می کند؟

یکی از ویژگی های بارز Vertcoin این است که مانع از استفاده استخراج کنندگان از سخت افزار ASIC برای استخراج بر روی بلاکچین خود می شود.

این بدان معناست که ورت کوین همانند گذشته استفاده از کارت های گرافیکی یا پردازنده کامپیوتر را برای انجام بازی استخراج پیشنهاد می کند.

ارز دیجیتال ورت کوین چیست

هنگامی که Vertcoin برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ عرضه شد از الگوریتم Scrypt-N برای رسیدن به اجماع گواه اثبات کار (PoW) استفاده کرد.

از آن به بعد ASIC های مخصوص به Scrypt-N پدیدار شدند بنا براین تیم ورت کوین می بایست از اول آغاز به کار کند.

Vertcoin را در کجا باید ذخیره کرد؟

هنگامی که مقدار قابل توجهی ورت کوین خریداری کردید برای ذخیره آن ها چند گزینه پیش روی شما است.

در میان کیف پول های سخت افزاری Ledger Nano S از Vertcoin پشتیبانی می کند.

اگر یک کیف پول نرم افزاری را ترجیح می دهید می توانید کیف پول اصلی ارز دیجیتال ورت کوین یا Electrum فرعی آن را دانلود کنید.

حتما بخوانید: آشنایی با پلتفرم ویوز

اگر به کیف پول موبایلی علاقه دارید Coinomi گزینه مناسبی است.

نتیجه گیری در مورد ارز دیجیتال ورت کوین

تاکنون تیم Vertcoin همواره نرم افزار اصلی Vertcoin را آپدیت کرده است تا اطمینان حاصل شود که این ارز نسبت به ASIC مقاوم خواهد ماند.

علاوه بر One Click Miner مقاومت به ASIC این ارز را راحتتر در اختیار عموم قرار می دهد و جامعه Vertcoin را به روی تمامی علاقه مندان به ارزهای دیجیتال با هر سطح از دانش و مهارتی باز می کند.

اگر بخواهیم ارزهای دیجیتال را رتبه بندی کنیم بیت کوین در رتبه اول، لایت کوین در رتبه دوم و Vertcoin در رتبه سوم قرار می گیرد.

ورت کوین تاکنون مبادلات اتمی موفقی با لایت کوین داشته است و قرار بر این است که این تیم تراکنش های Lightning Network و مبادلات اتمی را با آپدیت های کیف پول خود در سال جدید معرفی کند. در صورتی که این برنامه ها با موفقیت پیش بروند امکان دارد یک مدال برنز به Vertcoin تعلق گیرد.

ورت کوین چیست؟
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن