بیشتر بدانید

ویتالیک بوترین ( Vitalik Buterin ) چه کسی است؟

آشنایی با ویتالیک بوترین

ویتالیک بوترین نویسنده و برنامه نویس روسی _ کانادایی بوده که  از سال ۲۰۱۱ در انجمن بیت کوین ، در همکاری و نوشتن مقالات برای مجله بیتکوین، مشارکت داشته است. در درجه اول به عنوان یک نابغه بعد از اتریوم و سپس پلت فرم ارز دیجیتالی بعد از بیتکوین در سراسر جهان شناخته شد.

با سایت فارس کریپتو همراه باشید.

آشنایی با ویتالیک بوترین

ویتالیک بوترین در ۳۱ ژانویه ۱۹۹۴ در شهر کولومنا، استان مسکو، روسیه متولد شد. او تا سن ۶ سالگی در روسیه زندگی می کرد، تا این که والدینش تصمیم گرفتند برای یافتن فرصت های شغلی بهتر به کانادا مهاجرت کنند.

اولین بار درباره بیتکوین از پدرش شنید که خودش در سال ۲۰۱۳ این نرم افزار را راه اندازی کرده بود. او در ماه مه سال ۲۰۱۳، به عنوان نماینده مجله بیتکوین، به سان خوزه، کالیفرنیا سفر کرد تا در کنفرانس مربوط به بیتکوین شرکت کند.

مقاله مشابه: ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین کیست؟

فعالیت های ویتالیک بوترین

در اکتبر ۲۰۱۳ ویتالیک بوترین پروژه هایی تحت عنوان “convert coin” و “master coin” را پشت سر گذاشت. این پروژه ها از بلاک چین برای برنامه های مختلف دیگر مورد استفاده قرار گرفت.

در اواخر سال ۲۰۱۳، ویتالیک بوترین ایده خود را در یک برگه سفید، که وی برای چند نفر از دوستانش فرستاده بود، شرح داد. در نتیجه حدود ۳۰ نفر در مورد این مفهوم به ویتالیک رسیدند. منتظر بررسی های اساسی بود و کاربران نیز به اشکالات مهمی اشاره می کردند، اما هیچکدام هرگز اتفاق نیفتاد.

در اواخر ژانویه ۲۰۱۴، این تیم به این نتیجه رسید که فضای ذخیره سازی فایل متمرکز بسیار ساده است، و کانسپتی با نام ریجستری را تنها با استفاده از چند خط کد می توان ایجاد کرد. این پروژه در ژانویه ۲۰۱۴ به طور رسمی اعلام شد و تیم اصلی ویتالیک بوترین نیز تشکیل شد.

از طریق فروش جمعی، که در طی آن اتر برای بیت کوین فروخته شد، این تیم بیش از ۳۱۰۰۰ BTC را ازجامعه ارز دیجیتالی، که در آن زمان حدود ۱۸ میلیون دلار بود، افزایش داد.

در جولای ۲۰۱۵، اولین نسخه قابل دسترس اتریوم به نام “frontier” منتشر شد و هنوز هم بسیار فعال است.

مهاجرت از اتریوم در ۱۴ مارس ۲۰۱۶ اتفاق افتاد. ورود آن باعث شد نسل بعدی فناوری بلاک چین شروع شود، آزادی بیشتری برای توسعه دهندگان فراهم کرد و به طور قابل توجهی استفاده از آن آسان تر بود. همچنین به دنبال آن، پیشرفت های متعددی نیز در زمینه تکنولوژیکی اتفاق افتد.

ویتالیک بوترین ( Vitalik Buterin ) چه کسی است؟
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن