بیشتر بدانید

پلتفرم AdEx چیست؟

آشنایی و بررسی پلتفرم AdEx (advertising exchange)

پلتفرم AdEx مختصر عبارت تبادل تبلیغات (advertising exchange) است. آن ها یک پلتفرم غیرمتمرکز را می سازند جایی که آگهی دهندگان و منتشرکنندگان آنلاین می توانند درمورد قراردادهای تبلیغاتی با یکدیگر مذاکره کنند.

با سایت فارس کریپتو همراه باشید.

پلتفرم AdEx چیست؟

این پروژه شامل یک پورتال کاربری برای کاربران اینترنتی نیز می شود بدین طریق کاربران می توانند تعیین کنند که چه نوع تبلیغاتی را تمایل دارند مشاهده کنند و بر اطلاعات و حریم خصوصی پروفایل خود نظارت داشته باشند.

صنعت تبادل تبلیغ طرفداران زیادی دارد. پلتفرم AdEx در این زمینه در راس سایر پروژه های بلاکچینی است که به دنبال به انجام رساندن اهداف مشابهی مانند Bitclave، Basic Attention Token، qChain و adChain هستند.

از جمله ویژگی های منحصر به فرد پلتفرم AdEx می توان به شفاف سازی، دسترسی نامحدود و عدم نیاز کاربران به پرداخت هزینه برای استفاده از خدمات آن ها اشاره کرد.

پیشنهاد ویژه: آموزش ارزهای دیجیتال

پلتفرم AdEx هنوز هم یک پروژه به نسبت ناشناخته است. آن ها فروش توکن را با موفقیت به انجام رساندند اما هنوز نتوانسته اند ورژن بتای پلتفرم را عرضه کنند.

در ادامه نگاه دقیق تری به صنعت تبلیغات، گزارش دقیق و جامع AdRx و تعریفی که پروژه از پلتفرم AdEx ارائه می دهد می اندازیم

The Current Ad Industry(صنعت تبلیغات رایج)

به بررسی بازارهای رایج کمک می کند بخصوص هنگامی که این بازارهای تبلیغاتی به رسانه های آنلاین برای پی بردن به وضعیت AdEx مربوط می شوند.

در چند سال گذشته تبلیغات آنلاین از نظر درآمد از تبلیغات تلویزیونی پیشی گرفته اند.

این یک پیشرفت فوق العاده در صنعت تبلیغات است.با کاهش گویندگان قدیمی و افزایش ارائه دهندگان Over-The-Top

(OTT به ارائه دهندگان محتوا مانند Netflix، Amazon و Hulu گفته می شود) به نظر می رسد که تبلیغات دیجیتالی پیشرفت زیادی خواهند داشت. تبلیغات آنلاین ۴۰% از درآمد ناشی از تبلیغات را شامل می شوند.

واسطه

صنعت تبلیغات مملو از واسطه ها است.به زبان ساده تبلیغات دیجیتالی واسطه ای مانند Google Awords دارند.

پلتفرم AdEx چیست

آن ها از پیشنهاداتی برای تعیین قیمت و رایگان کردن خدماتی که ارائه می دهند بهره می برند.

حتما بخوانید: طرز کار بیت کوین

در طرح های پیچیده تر ممکن است چندین واسطه وجود داشته باشد:

یک واسطه منتشرکننده، یک واسطه آگهی دهنده، آژانس های تبلیغاتی و…این واسطه ها برای برقراری ارتباط بین منتشرکنندگان و آگهی دهندگان هزینه ای دریافت می کنند.

شفاف سازی

صنعت تبلیغات زیاد شفاف سازی نشده است. شما نمی توانید متوجه شوید که Awords چگونه قیمت های پیشنهادی را محاسبه می کند.البته در آژانس های تبلیغاتی پی بردن به این مسئله راحتتر است.

مسدود کننده های تبلیغات و Disinterest

بسیاری از کاربرانی که با سیل پیام های تبلیغاتی مواجه می شوند یک مرورگر مسدود کننده تبلیغات نصب می کنند به علاوه امروزه بیشتر کاربران از بسیاری از انواع تبلیغات مصون هستند.از این پس تعداد کمی از افراد بر روی بنر تبلیغات کلیک می کنند.

بسیاری از افراد  بیشتر تبلیغاتی را که قبل از ویدیوها پخش می شوند نادیده گرفته یا از آنها رد می شوند.

پلتفرم AdEx چگونه به این مسائل رسیدگی می کند؟

پلتفرم AdEx با بهره گیری از سه کاربر یک راه حل را ارائه می دهد:

  • منتشرکننده
  • آگهی دهنده
  • کاربر

هرکدام از این کاربران به چالش های مربوط به تبلیغات دیجیتالی از جنبه مختلفی رسیدگی می کنند.

منتشرکنندگان

منتشرکنندگان، صاحبان، به وجود آورندگان و توزیع کنندگان محتوا هستند. آن ها وب سایت هایی را که کاربران از آنها بازدید می کنند در اختیار دارند. آن ها افرادی هستند که پذیرای تبلیغات می باشند و برای آنها هزینه می کنند.

حتما بخوانید: بیت کوین کش چیست؟

نکته مهمی که وجود دارد این است که منتشرکنندگان می خواهند بر نوع تبلیغاتی که بر روی سایت هایشان به نمایش در می آیند کنترل داشته باشند.

پلتفرم AdEx به منتشرکنندگان کمک می کند تا درآمد ناشی از تبلیغات را افزایش دهند و از تاثیر منفی تبلیغات بر روی تجربه کاربر بکاهند.

آگهی دهندگان

آگهی دهندگان روزانه تبلیغات خود را بر روی صدها یا هزاران سایت نشان می دهند. AdEx این امکان را برای آن ها فراهم می کند که بر روی این مسئله چه کسی، از کجا و چه زمانی تبلیغات آن ها را حذف می کند کنترل داشته باشند.

کاربران

سومین گروه AdEx برای کاربران اینترنتی کار می کند. پلتفرم AdEx برای کاربران عادی یک پورتال را اجرا می کند که بدین طریق می توانند درمورد تبلیغاتی که مشاهده می کنند حق انتخاب داشته باشند.

نتیجه این امر تبلیغات جالب توجه تر و محتواهای ضمانت شده ای است که بازدیدکنندگان به دیدن آنها تمایل دارند یا دست کم همواره آن ها را رد نمی کنند.

اتریوم و Neo مبتنی بر قراردادهای هوشمند

AdEx یک برنامه غیرمتمرکز و ارز ERC-20 است. پلتفرم AdEx با Neo در ارتباط بوده و بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است.

در کجا می توان پلتفرم AdEx را ذخیره کرد؟

توکن های AdEx ارزهای ERC-20 هستند. بنابراین می توانید آن ها را در هرجایی که توکن های اتریوم را نگه داری می کنید ذخیره کنید.

یکی از گزینه های رایج MyEther Wallet است.کیف پول های سخت افزاری Trezor یا Ledger نیز گزینه های مناسبی هستند.

پلتفرم AdEx چیست؟
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن