بیشتر بدانید

کریس لارسن کیست؟

آشنایی با بنیان گذار ارز دیجیتال ریپل

فربس نخستین فهرستی از “ثروتمند ترین افراد در بازار های ارزی ” را چندی پیش اعلام کرد. کریستین لارسن بنیانگذار، رئیس اجرایی و مدیر عامل سابق ریپل، جز محبوبترین های این لیست است. کریس لارسن مدیرعامل ریپل می باشد که با هدف تسهیل نمودن مبادلات بین‌المللی و پرداخت‌های بین بانکی، این ارز را به وجود آورده است.

آشنایی با کریس لارسن

با فارس کریپتو همراه باشید.

کریس لارسن شخصاٌ صاحب ۲/۵ میلیارد نماد XRP، با توکن ریپل است. ارز رمز نگاری‌ شده ریپل بالغ بر ۶۱ میلیارد XRP می باشد که ارزش روز آن به ۹۵ میلیارد دلار می رسد.

میزان دارایی کریس لارسن

طبق گفته فربس، درآمد خالص کریس لارسن بین ۷،۵ بیلیون دلار و ۸ بیلیون دلار در ماه است.  لارسن، بازیکن استونفورد M.B.A. و سیلیکون ولی است، و اصلا با  دنیای مالی و  دیجیتال غریب نیست.

کریس لارسن پیش از مشارکت در انتقادات در ارز رمزگزاری شده، شرکت وام دهندگان  آنلاین E-Loan را تاسیس کرد. این شرکت در سال ۲۰۰۰ معادل ۱ بیلیون دلار ارزش داشت. در سال ۲۰۰۶، او موفق به تاسیس بازار Prosper Marketplace شد – که اولین بازار وام دهی همکار در ایالات متحده است.

شکل گیری ریپل

کریس لارسن ۵۷ ساله، در سال ۲۰۱۲ به بازارگاه Prosper وارد شد تا آزمایشگاه Ripple Labs را تاسیس کند و ریپل را توسعه داد. Ripple (ریپل) نرم افزاری است که کاربران را قادر می سازد بلافاصله پول را به طور مستقیم بین دو طرف، بدون هیچ گونه اختلافی در معاملات بانکی یا دیگر انواع انتقال پول، انجام شود.

حتما بخوانید: آشنایی با ارز دیجیتال ریپل

بخش عمده ای از ثروت لارسن از ارز رمز گذاری شده، توسط ریپل بدست  می آید . طبق گفته فربس، Larsen دارای ۵٫۲ بیلیون ریپل یا XRP  که نام اختصاری ریپل است.

آشنایی با کریس لارسن

آزمایشگاه  Ripple Labs ، حدود ۶۱ بیلیون از ۱۰۰ بیلیون XRP که در  سهام هستند را کنترل می کند و کریس لارسن مالک ۱۷ درصد سهام در ریپل  است. این شرکت اخیرا با ارزش ۴۱۰ میلیون دلار ارزش گذاری شده است.

کریس لارسن و ریپل در کنار هم

در حالی که لارسن هنوز سهم بزرگی از ریپل  را در اختیار دارد – هر دو شرکت توک و شرکت خودش – وی از سمت مدیر عاملی شرکت در سال ۲۰۱۶ کنار گذاشته شد. کریس لارسن در  این شرکت به عنوان مدیر اجرایی باقی ماند و همچنان  در شرکت و جامعه ی ارز رمز گزاری شده فعال است.

ریپل  به عنوان گل سر سبد ارز رمزگذاری شده ی جهان ،از نظر ارزشی ،در ابتدای سال به عنوان شناخته شد . ارزش ریپل در آغاز ماه دسامبر در سال۲۰۱۷ تنها ۰٫۲۵ دلار بود که در ۴ ژانویه به قیمت ۳٫۶۵ دلار افزایش پیدا کرد.

مقاله مشابه: آشنایی با ساتوشی ناکاموتو بنیان گذار بیت کوین

Spike به سرعت ناپدید شد و ریپل تقریبا به ۰٫۷۶ دلار رسید – هنوز هم در مقایسه با کسری از یک پنی است که آن را در ابتدای سال ۲۰۱۷ به فروش می رسد.

با توجه به نوسانات گسترده قیمت در  ریپل و دیگر انتقاداتی که در هفته های اخیر تجربه کرده اند، احتمالا درامد خالص افرادی مانند لارسن و اعضای دیگر  لیست فوربس، به طور قابل توجهی نیز تغییر کرده است.

بازارها می توانند به شدت نوسان پیدا کنند و در عین حال طرفداران واقعی در بورس اوراق بهادار احتمالا در آن شرکت می کنند، به این معنی است که آنها نیز زیان های قابل توجهی را متحمل شده اند.

کریس لارسن کیست؟
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن