ارزهای دیجیتال

استلار چیست؟

کارکرد شبکه ی Stellar چگونه است؟

استلار ( Stellar ) این امکان را برای افراد فراهم می کند تا هر نوع ارزی را خواه ارز بی پشتوانه خواه دیجیتال را به هر فرد دیگری در دنیا با سرعت زیاد و بدون هزینه ارسال کنند یا این که آن را دریافت و حتی سرمایه گذاری کنند.

با فارس کریپتو همراه باشید.

استلار چیست؟

با فارس کریپتو همراه باشید.

Lumen(XLM) نام توکن ارز دیجیتال است در حالی که Stellar به طور کل به شبکه اطلاق می شود و یک ارز دیجیتال متفاوت است.

کارکرد استلار چگونه است؟

Stellar در واقع یک دلال ارز می باشد و انتقال و مبادله ی هر نوع ارز بی پشتوانه و دیجیتال را در سرتاسر جهان آسان می کند.

استلار شباهت زیادی با ریپل دارد. تفاوت اصلی Stellar با ریپل در این است که Stellar تاکید زیادی بر روی مقیاس پذیری، سهولت و همچنین کارایی در جهت کمک به انتقال پول به مناطق دور افتاده با هزینه ی کم دارد. برای انجام این کار سه روش مختلف وجود دارد.

حتما بخوانید: ارز دیجیتال استیم (Steem) چیست؟

تبادل مستقیم استلار

شما می توانید ارز استلار را مستقیما مبادله کنید. برای مثال اگر فردی می خواهد USD را با AUD و فرد دیگری AUD را با USD مبادله کند، Stellar می تواند به طور خودکار این ارزها را با یکدیگر تطبیق داده و تبادل را به مقدار مورد نیاز انجام دهد.

تبادل استلار از طریق Stellar.XLM می تواند از XLM به عنوان یک واسط ارز در مواقعی که به میزان ارز مورد نیاز افزوده نمی شود یا امکان تبادل مستقیم وجود ندارد استفاده کند.Stellar به دنبال این است که به طور همزمان عرضه ها و ارزهای مورد نیاز را برای XLM خرید و فروش کند. زمانی که Stellar یک پیشنهاد خوب را پیدا کند تبادل انجام می دهد.

زنجیره تبادلات

اگر گزینه ی دیگری در دسترس نباشد، Stellar سعی می کند هر ارزی را با یافتن یک زنجیره از تبادلات معاوضه کند مانند تعویض AUD با BTC,BTC با EUR و EUR با USD شبکه Stellar تمامی موارد بالا را به طور  همزمان انجام می شود. هنگامی که یک تبادل را انجام می دهید شبکه در هر لحظه بیشترین نرخ ممکن را فراهم می کند.

حتما بخوانید: آشنایی با ارز دیجیتال نئو 

اگر تنها می خواهید پولی را ارسال یا دریافت کنید و قصد مبادله ندارید، شبکه می تواند این کار را مستقیما از طریق اتصال به موجودیت های فردی انجام دهد.

بخش های متفاوت استلار

هنگامی که از شبکه ی Stellar استفاده می کنید در واقع از دفتر کل و Anchers (مراکز) استفاده می کنید.

دفتر کل، برای هر حساب موجود بر روی شبکه و ارزهایی که در برمی گیرد یک دفتر کل مرکزی وجود دارد.این اطلاعات برای انجام تبادلات در شبکه مورد نیاز هستند.
Anchors.

موجودیت های معتبری هستند که در شبکه وجود داشته و از ارزهایی که منتقل شده اند نگه داری می کنند. یک Anchor می تواند یک بانک یا شخصی در روستایی دور افتاده باشد که پول را به صورت آنلاین گرفته و به صورت نقد به فرد دیگری تحویل می دهد.

استلار چیست؟
امتیاز دهی به پست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

بستن